Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért nem szeditek össze a...

Miért nem szeditek össze a kutyátok után a kutyakakit? Tisztelet a kivételnek!

Figyelt kérdés
Borzalmas, hogy mindenhol kuyta kakába botlik az ember. Peremkerületi budapesti vagyok, a parkos részen a fűbe piszkítanak a kutyák, a gyereket nem lehet ráengedni a fűre, mert tele van aknával, sokszor van a járdán is... És ez felháborít! Szeretem az állatokat, csak a gazdájukat nem értem. Miért nem tiszteljük meg egymást azzal, hogy figyelünk a másikra, és a környezetünkre? Nyilván vannak kivételek, de sajnos nagyon kevés. Nap, mint nap látom, hiszen órákat vagyok lent a gyerekkel...Illetve akik nem szedik össze, azok mit szólnának, ha én meg lehordanám a kakis pelus vagy bili tartalmát?
2011. márc. 24. 15:08
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
39%
na, hát ez engem is érdekelne...miért nem?!
2011. márc. 24. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
78%

Teljesen jogos a pont, bár nem hiszem, hogy válaszolnak azok, akik nem szedik össze.

Kutyás vagyok én is, ezért én fokozottabban járok az aknásított területen. Az hogy néhányan összeszedjük sajnos csak csepp a tengerben. Ha rászólok a másik kutyásra, hogy ha az én kutyám szarát ő nem viszi fel a cipője talpán a lakásába, akkor tegye már meg, hogy ezt a lehetőséget nekem is biztosítsa, akkor meg még én vagyok kioktatva, hogy ne szóljak bele.

Nagy magyar sötétség, ami az emberek/kutyatartók fejében él és nem hiszem, hogy ebben hamarosan változás történne.

2011. márc. 24. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
82%
Jogos a kérdés! Sajnos én is mindenfelé kutyaszart látok az utcán. Nálam mindig ott van a zacsi, habár a kutyám utoljára kölyök korában intézte a dolgát a járdára, de azért jobb az óvatosság. Városi parkokba nem viszem, mert nincs értelme, ott hivatalosan el sem lehet engedni. Amíg kiérünk a város szélére, ahol a kijelölt kutyafuttató van, addig nem szarik, ott meg erdőn-mezőn elfér. Igazából az egy olyan terület, amit direkt erre a célra jelölt ki az önkormányzat, és én még ott is szívesen összeszedném, csak az a helyzet, hogy nincs hova dobni, kilómétereken keresztül meg nem cipelem magammal az anyagot. Szóval ez egy ilyen félmegoldás, hogy kijelölt terület van, de szemetes az nincs. Viszont mentségünkre szól, hogy emberszar is akad jócskán a környéken, amit meg a kutyák fogyasztanak előszeretettel. :(
2011. márc. 24. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
55%

Szintén peremkerületi vagyok és nem mindig szedem össze, ha nincs a közelben szemetes nem fogom kilométereken keresztül vinni és sasolni, hogy hová lehet kidobni.


"Illetve akik nem szedik össze, azok mit szólnának, ha én meg lehordanám a kakis pelus vagy bili tartalmát?"

Ha nincs jobb dolgod nyugodtan, van hely elfér még pár tonna bébikaki is bp. utcáin.

2011. márc. 24. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
29%

Jogos a kérdés, de ha több zacsikkal felszerelt szemetest helyeznének el, valószínűleg a probléma nagy része meg lenne oldva. Jó kifogás szokott lenni az is, hogy elfelejtenek hozni zacskót. Lehet venni kis csont alakú tartókát, amit a pórázra lehet csatolni, és kb. 60db-os patront lehet bele venni.

Én felszedem, viszont van a mellettünk lévő lépcsőházban egy öregúr a feleségével, utálják a kutyákat, az embereket, nekik csak a kert és az unokák vannak akik szünetekbe meglátogatják. Na ez az ember ha meglátja a kutyát, már beszól hogy jaj ne ide szarassuk blabla bla szerintem egy pár kutyás ismeri a szöveget. Na, besokalltam, szépen felvittem neki zacskóba a kutyakakit az ajtaja elé. 13 vagyok de nem hagyom magam, és én is azt mondom, ha felszedné néhány kutyás, már jobb lenne a kapcsolat a kutyás-nemkutyás között.

2011. márc. 24. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
0%
"Tökös" gyerek vagy vanyyy :-)
2011. márc. 24. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
29%

:O :D


Szerintem ezt a kutyaszar az ajtó elé dologra értetted, nem hagyom magam:D

2011. márc. 24. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
54%
én is mindig felszedem, ha nincs kuka a közelben akkor is lehet vinni addig amíg nem lesz...ez csak a lustaság meg némi undor miatt van, hogy nem szedik fel...én most kint vagyok Hollandiában, ég és föld a különbség, mondjuk itt mindenhol van a közelben egy erdős rész ahova lehet vinni a kutyákat, és a bejáratnál/kijáratnál bizony ott a kuka és még rá is van ragasztva h a "termékeket" abba kell dobni...
2011. márc. 24. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
Engem még az sem érdekel, ha zacsi nincs, csak kuka lenne! Zacsit viszek én magammal, de teljes kutyás menetfelszerelésben tényleg nem fogom 5 km-en át hurcolni. Ha vinném is magammal, akkor is csak abban bízhatok, hogy a városba visszaérve valamelyik ház előtt kintfelejtették a kukát és abba bele tudom dobni, ugyanis nálunk a kervárosi részen még csak olyan közterületi szeméttárolók sincsenek, mint ami a belvárosban van minden utcasarkon.
2011. márc. 24. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
89%

Kérdező!

Látod? Ezért. Mert mindig találnak rá az emberek kifogást. Én már ott tartok, hogy mások után is fel szoktam szedni, ha a kutyánk a közelébe szarik. Egy zacskóba elfér és még a munka sem több vele, mert csak egyszer kell lehajolni.


Vanyyy! Köszönjük! Ezzel a húzásoddal és azzal, hogy még büszkén hangoztatod is, nagyon sokat tettél a kutyás-nem kutyás ellentét csökkentése érdekében.


A válasz megírásának időpontja: ma 16:13

"nem mindig szedem össze, ha nincs a közelben szemetes nem fogom kilométereken keresztül vinni és sasolni, hogy hová lehet kidobni."

Az igazi söpredék kutyatartó iskolapéldája.

"Hánehogymávigyemkilométerekenkersztülaszart!" Kutyát tartani nem kötelező. Ha viszont tartasz, akkor annak vannak írott és íratlan szabályai, de látom téged ez nem kimondottan érdekel. Csak az a baj, hogy közvetve neked is köszönhetjük, hogy ennyire nagy az ellenszenv a kutyásokkal szemben.

2011. márc. 24. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!