Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mivel védekezhetnék ez ellen?

Mivel védekezhetnék ez ellen?

Figyelt kérdés

Amikor az előbb hazafelé jöttem a kutyámmal kiszöktek 2 szomszédom kutyái is. Az egyiknek valami behemót utcai mixe van a másiknak 4 roti és egy kaukázusi. Gondolhatjátok, hogy én a pár kilós kínaimmal mit kezdtem..őt gyorsan felkaptam a kabát alá be, elővettem a gáz spray-t, kiabáltam segítségért. Jött az egyik kutya én meg fújtam, nagymeglepetésemre NEM használt. Ott áltam egy kerítésnek támaszkodva üvöltöttem, hogy valaki kijöjjön és akkor jött egy kocsi, kiszáltak és nagy nehezen megmentettek. Beültettek a kcsiba a kutyámmal, de még a kocsinak is mentek volna neki a kutyák. Felhívtam mind a két szomszédot, hogy mégis minek tartanak kutyát olyan körülmények között, hogy akár mikor kiugorhatnak/átbújhatnak a kutyák a kerítésen. Egybehangzó válaszuk csak annyi volt, hogy nem az ő hibájuk ha béna vagyok és félek tőlük. Fentebb olvashatjátok, hogy a spray nem használ. Volt már máskor is ilyen helyzet. Akkor mentem a polgármesteri hivatalba, de mivel mind a két szomszéd nagy barátja a polgármesternek ill. a jegyzőnek nem tettek semmit.


Na most az lenne a kérdésem, hogyha még egyszer kijönnek a kutyák akkor mit tegyek?


2011. márc. 24. 15:13
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Paprika spray-t ajánlom. Egyébként pedig jelentsd fel őket a rendőrségen.
2011. márc. 24. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Nincs igaza a szomszédoknak! És akkor mi van ha egy védtelen kisgyereket támadnak meg a kutyák? Nehogy már terrorban kelljen élned(meg másnak is) az ilyen felelőtlen emberek miatt!

Ha nem tesznek semmit azért hogy a kutyák ne szökjenek ki, akkor jelentsd fel őket a rendőrségen! Majd jól megbüntetik őket és örülhetnek ha a kutyákat nem kobozzák el tőlük. Így nem lehet állatot tartani.

2011. márc. 24. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 xnorkax ***** válasza:
100%
Fel kéne őket jelenteni, de ha spanok vannak a polgármesteri hivatalban, akkor gáz van... Nálunk is dettó ugyanez van, csak kicsit gyengébb kiadásban. Az egyik kutya szintén rottweiler, a másik meg egy nagyobb termetű keverék. Egész nap kint császkálnak, megijesztenek mindenkit. Mivel kint vannak mindig így a fél utcát a saját területüknek tekintik, amit védenek is... Itt is vannak barátok a felsőbb körökből, így nem lehet tenni semmit... Nagyot kell kerülnöm, hogy egyáltalán el tudjam valamerre vinni a kutyámat sétálni, mert jön nekünk mindkét kutya... -.-" A postás is a fenti postaládánkba meri csak a levelet rakni.
2011. márc. 24. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
Az én szomszédomnak 2 kuvasza van.Nappal bezárja őket,éjszaka pedig kiengedi.Totál bolondok...Engem rendszeresen betámadtak a saját portánkon,járnak kertről keretre,kerítés nem akadály.Annyi volt a szerencsém hogy 4 kutya van nálunk és az egyik megvédett.Sajnos volt hogy minden vasárnap az állatorvosi ügyeleten csücsültem valamelyik kutyámmal mert szétmarcangolták.A szomszéd kiskutyáját kibelezték és a többi szomszéd engem akart meglincselni mivel nekem is van egy nagyobb termetű fehér kutyám és a sötétben összekeverték...persze ő jámbor.Feljelentést akartam tenni és kihívtam a hatósági főállatorvost /be sem voltak oltva a kuvaszok/ Még én voltam "megrángatva",mert kiderült hogy a szomszédom és a doki csókosok,az orrom előtt széles vigyorral kezet fogtak és elküldtek a búbánatosba.Közölték hogy addig amíg nem sérülök meg nem tudok semmit sem tenni.Lesápadtam...közöltük vele hogy van egy pirinyó paragrafus miszerint a tulajdonos köteles a kutyáját a saját portáján tartani,ellenkező esetben el lehet vitetni a bajforrást!Erre bepattant az autóba és elhúzott,de még gyorsan beoltotta 2 dögöt,magyarul le voltam xarva.Be kell ismerni sok mindent nem tudok tenni egy Mercis,vasas csókos korvald klán ellen,ha nem tetszik el lehet menni...Ilyen világ van!Nos gondolkodtam mérgezésen,de könnyen visszamérgezhetik az enyémeket,az sem megoldás.Bekészítettem egy légpuskát,ha átjönnek közéjük lövök,akkor megriadnak.
2011. márc. 24. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ha a jegyző nem intézkedik, van felettes szerve is. Oda kell írni.
2011. márc. 24. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

mindenképp jelentsd fel őket! Tudom hogy k.va ijesztő ha rádtámadnak de nem ajánlom hogy elkezdj sikongatni és ősszehúzni magad vagy hátrálni. állj meg nyugodtan és ne kezdj el ugrálni, de azt se hagyd hogy valamelyik kutya mögéd kerüljön! a spray pedig csak jobban felbosszantja őket ha a szemükbe fújod. ha pedig még neked szólogatnak be hogy miért nem véded meg magad küld el őket a bús pi.ába.

sok sikert!

2011. márc. 24. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Bocs,de én a helyébe már valami biztosabbat hordanék magammal.Ez már kimeríti az életveszély témát.Mi van ha nem jön az autó,elég ha egy comb artériát elharap valamelyik,és vége.Olló, bicska,8cm alatt természetesen.Kutyabarát vagyok,de ez már sok.Tudom,hogy a gazda a hibás,de akkor is meg kell védenie magát valahogy.
2011. márc. 24. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!