Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Francia bulldog tartása?

Francia bulldog tartása?

Figyelt kérdés

Arra gondolok,hogy milyenek a betegségei,sokat kell-e dokihoz vinni stb.!


Igaz-e az,hogy sokat hány,illetve elég szagós a ...?Kérlek írjatok mindél többet róla,párom fel szeretne készülni a tartására!Köszönöm!


2011. márc. 24. 16:12
 1/8 anonim válasza:

Nekem 8 évig volt egy fekete- fehér francia bulldogom,soha nem volt beteg, de ha aludt akkor hangosan horkolt és bizony szagosakat pukizott:))Hányni soha nem hányt.

Egy gazdás kutya, szóval jól meg kell gondolni a tartását, mert ha megunod, nem igazán lehet elajándékozni vagy eladni, vagyis ő ezt rosszul fogja tolerálni.

Sajnos az én kutyusom 8 évesen súlyos beteg lett, agydaganata volt és el kellett altatni:(

2011. márc. 24. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

A kiskutyámnak van egy francia bulldog barátja, elég régóta sétálunk vele, meg a fajtákban is jártas vagyok így írok egy pár dolgot:

Rövid orra miatt nem bírja a nagy hűséget, és a ráncaiból a "váladékot" rendszeresen ki kell tisztogatni. Megbízható tenyésztőtől érdemes vásárolni, mert úgy tudom beteges fajta, és azt is hallottam már, hogy csak mesterségesen tudnak megtermékenyülni. Hogy ez igaz-e vagy nem, azt nem tudom és azt sem hogy mi is ennek az oka. Nagyon bújós kutya, gyerekbarát, de ő is kutya és határozottan kell vele bánni. A hám használata ajánlatos ennél a fajtánál, mert ha meghúzzák a nyakát(főleg ha felfokozott állapotban van) kiugorhat a szeme.

Remélem segíthettem, sok sikert a kutyushoz 13L

2011. márc. 24. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
*a nagy HŐséget, a HŰséget viszont te kapod tőle:)
2011. márc. 24. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Az hogy milyen büdöset pukizik,az nem a fajtától függ!:D
2011. márc. 24. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Utolsó: Ez igaz:D Viszont a rövid orra miatt sok levegőt nyel, meg ahogy eszik, közben is. Akivel sétálunk, mondta, hogy szokott hányni a kutya, mert nem is rágja meg a kaját, hanem csak úgy lenyeli.
2011. márc. 24. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a válaszokat! Mi is ilyesmiket olvastunk!Viszont ez a szem ki ugros dolog ez nagyon durva!Biztos vagyok benne,hogy a páromnál tökéletes helye lesz!:)


Köszönöm:):):)

2011. márc. 24. 17:33
 7/8 anonim válasza:
Kedves Kérdező!Nehogy komolyan vedd, hogy kiugrik a kutyus szeme:))Ezen maximum nevetni lehet. Szóval ez fizikai képtelenség.
2011. márc. 25. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ne úgy képzeljétek el hogy "kiugrik"! :D Meg hogy keresgélni kell a földön. De mivel alapból is dülledt a szeme, killyebb csúszik ha meghúzzák a nyakát. De szerintem sima ügy visszatolni, igaz-e vagy nem igaz, én a hámot választanám neki! Örülök hogy jó helye lesz!
2011. márc. 25. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!