Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyagazdik! Mennyit sétáltatj...

Kutyagazdik! Mennyit sétáltatjátok naponta a kutyátokat?

Figyelt kérdés
Hányszor hány órát/percet, reggel-délután-este, nagy rohangálós labdázós vagy csak sétálós szaglászós? És azt is írjátok le, hogy kertes házban laktok e!:)
2011. márc. 24. 18:53
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Én napi 1 órát vagyok kinnt velük az udvaron, utánna másfél órás séta jön, frizbizéssel és játékkal, szabadon rohangálással. Ez napi egyszer van délután mert kertes házban lakunk, napközben el vannak engedve. Bár van amikor 1-2 nap kimarad a rossz idő miatt.
2011. márc. 24. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Légyszi a fajtáját is írjátok, ez lemaradt:)
2011. márc. 24. 18:59
 3/18 anonim ***** válasza:
100%

Nyáron, jó időben:

Reggeli séta: 10 perc

Déli séta: 30 perc

Ha haza értem a suliból 2 fele akkor egy fél órás séta.

Délután 5-kor legalább 1 órát lent futtatón.

Este 8kor 1 órát lent itt általában tanulunk tréningezünk.


De változó, mert van amikor 5-től lent vagyunk 8-ig fél 9-ig és akkor már nem hozom le. Hétvégén annyiban más a szitu, hogy még éjfélkor lehozom 5 percre, mert reggel sokáig alszunk.

PP - Panel Pincsi :)

2011. márc. 24. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
Az lemaradt, hogy télen kicsivel kevesebbet vagyunk lent és mikor 1 órát vagyunk kutyák közt, akkor van rajta ruha. Mivel imád a nagy hóba rohangálni és nem akarom, hogy nagyon felfázzon. Szóval nem divatból van raja, mert amúgy bírja a hideget.
2011. márc. 24. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
50%
Én panelba lakom egy parkos környéken, de nem azon múlik a séta hogy kertben van a kutya vagy lakásban. Fajtától is függ a mozgásigény, de minden kutyának szüksége van a sétára hogy felfedezze a világot, hogy használja az orrát és hogy levezesse az energiáját. én reggel és este szoktam kivinni negyed órára, délután pedig egy kiadós másfél, kétórás túrára megyünk amiben van futás, szaglászás, pórázon való séta és ismerkedés más kutyákkal. Az sem árt ha minden ilyen nagyobb sétánál változtatsz az útvonalon egy kicsit, hogy új dolgokkal találkozzon és ne legyen monoton a séta.
2011. márc. 24. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:

kihagytam a fajtát.

amerikai staffordshire terrier

2011. márc. 24. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
neked milyen fajta kutyád van?
2011. márc. 24. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
Köszi, tisztában vagyok vele, hogy a kerti kutyákat is kell sétáltatni, de azért nem mindegy, hogy egy 40nm-en él a kutya vagy egy 200nm-es kertben.:)
2011. márc. 24. 19:09
 9/18 A kérdező kommentje:
Nekem még semmilyen:) De nemsokára lesz, és érdekelt, hogy ki mennyit sétáltatja a kutyáját.
2011. márc. 24. 19:11
 10/18 anonim ***** válasza:

Nekem is amstaff. Van kert, de lakásban van.

Hétköznap: reggel 5 perc pisi-kaki, délben is 5 perc, aztán délután 2-2,5 órás séta 7-8 kutyával együtt. Póráz nélkül, szaladgálva, erdő-mező, domb-völgy...

Aztán este még 5 perc pisi-kaki.

Hétvégén meg ha megyünk valahova kirándulni akkor úgyis jön, szóval lehet, hogy egész nap túrázunk.

Plusz hétvégén kutyasuli, meg agility.

2011. márc. 24. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!