Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért nem fogadják el végre,...

Miért nem fogadják el végre, hogy a pitbull nem egy gyilkológép?

Figyelt kérdés
Csak kíváncsi vagyok rá, mert azt tapasztalom, hogy akik még életükben nem találkoztak jól nevelt pitbullal azok a többi kutyától külön kategóriába sorolják és betojnak ha meglátnak egyet. Miért a híradóban látottak alapján ítélkeznek?
2011. márc. 24. 23:13
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
100%
A pitbull önmagában nem gyilkológép, de könnyen azzá tehető, a gazdáján múlik. Tudod ez olyan, hogy ha valakinél látod, hogy fegyver van, és nem ismered, akkor nem tudhatod, hogy képes lenne-e ellened fordítani. Ismerek pitbullt, akit kenyérre lehet kenni, ismerem a gazdáját is, ha jönnek, lazán vakargatom a kutya hasát. De ha valahol ismeretlen pitbullt látnék szabadon kószálni, én is kerülnék egy nagyot, mert sosem tudhatom, milyen nevelést kapott.
2011. márc. 24. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
Egyszerűen mert tájékozatlanok.
2011. márc. 24. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 A kérdező kommentje:
ebben egyetértek, csak vannak olyanok akok foggal körömmel harcolnak az igazukért, hogy márpedig ez a fajta elmebeteg, ha kisgyereket lát megöli, meg ilyenek. engem csak ez zavar. az ilyenek miatt tiltották be, meg persze az idióták miatt akik viadalokra képezték.
2011. márc. 24. 23:25
 4/31 anonim ***** válasza:
100%

sok rossz, negatív dolgokat hallanak/tapasztalnak, ami a pitbullokkal kapcsolatos.

anyám egyik 8 éves tanítványának tavaly tépte le a karját egy ilyen "kedves" kutya, m v.miért megvadult.

én nem általánosítok, nem mondom azt, h az összes egyed ilyen gyilkológép, de sajnos ha "elkattan az agyuk", elég durva dolgokat tudnak tenni...

2011. márc. 24. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
53%
Ez a 2. ilyen kérdés amit látok itt 1 héten belül.. Miért nem fogadják el végre, hogy sok ember tart a pitbulloktól?
2011. márc. 24. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
28%

Azért,mert ez a kutya arra lett kitenyésztve hogy harapása görcsösen összezáródjon és amit megfogott ne tudja elengedni vagyis harci kutyának.

Sajnos látom hogy az utcán mindenféle korosztály sétáltatja ezt a kutyát a múltkor egy 14-15 éves lány is.

Rágondolni is rossz mi történne ha egy ilyen hozzá nemértő fiatalnál bekattan a kutya.

A parkba vagy játszótéren,ahol idősek ,gyerekek is vannak.

Ezért ezt a kutyát egyszer használatos kutyának is lehet nevezni mert ha ilyen történik nem tudják vissza hívni.

Ha van rendőr a környéken lelövik ha nincs szét kell verni.

2011. márc. 24. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is csak annyi a bajom velük, amiatt tartok tőlük, mert ha beáll az állkapcsuk, akkor b.hatom, hogy csak ártatlan kis vitát szeretett volna a kutyámmal. Ha tudná kontrollálni... de nem tudja. Könnyen beáll a görcs, és onnantól mindegy, hogy csak pici összekapás-e vagy komoly, erőteljes támadás. És emiatt lehet is aggódni, ha hozzánk jut egy. Én nem a természetük miatt féltem tőlük a kutyámat, hanem az állkapocs-görcs miatt.
2011. márc. 25. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
ez olyan h mért hiszi azt moindenki h akinek brutális autoja van ő csak száguldozik és megöl mindenkit? mert egy 600loerős auto erre lett kitalálva lehet vele lassan gudulni lehet vele szabályokat betartva külsősávba autozni de nem erre találták ki ez ilyen eygszerű. pitbullt is meg lehet tanitani h ha ütöm akkor se támadjon vissza meg keze kis bárány legyen de nem erre találták ki. de persze abba is igazad van h a többi kutyát is lehet gyilkologéppé idomitani h ha meglát valakit azonnal tépje szét szvsz nincs bajom a pitbullokal csak tudom mire lett kitenyésztve
2011. márc. 25. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
100%

Aki a kutyáját félti, az teljesen jogos. Erre lettek kitenyésztve, igaz. Megértem.

Csak sok ember meg azt hiszi, hogy az embereknek, gyerekeknek is nekimennek, széttépik őket. Ez viszont nem igaz. Épp ez a lényeg, hogy emberre SOHA, semmilyen körülmények között nem támadhattak a pitek a viadalok közben. Amelyik emberre támadt azt szelektálták a tenyésztésből. Így szinte genetikailag bennük van, hogy emberre nem, de kutyára lehet támadni. De ezt rendes szocializációval meg lehet akadályozni, persze az ösztön mindig benne lesz.

2011. márc. 25. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos pitbullt rendszerint kopasz, kigyúrt egyedek tartanak, akik bizony verekedtetik kutyájukat, sőt harcoltatják.

Igaz, vannak családi kutyák is, de egy pit, ha nincs erős és tapasztalt kézben, bizony gyilkoló géppé válhat.

Sok a pit és a staffi, sokkal több, mint a jó gazdi.

És jobb félni, mint megijedni.

2011. márc. 25. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!