Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Baj ha még nem telt el egy év...

Kisnita kérdése:

Baj ha még nem telt el egy év az utolsó veszettségi oltás után és most megint beoltatjuk? Vagy ilyenkor mit lehetne csinálni? Bővebben lent.

Figyelt kérdés
Felnőtt kutyáról van szó tavaly nyáron (júnuis-július körül) volt oltva veszettség ellen. Télen elveszett az oltási könyv. Tegnap voltam az orvosnál új oltási könyvet akartam vásárolni, azt mondta csak akkor ad újat ha megtalál minket a rendszerében. Azt mondta majd megnézi, hogy benne vagyunk e. Most hívott, hogy nem talált minket ezért nem ad új oltási könyvet, biztos másnál oltattuk a kutyát. A párom úgy emlékszik hozzá vitte oltásra, meg én is úgy emlékszem, hogy az ő pecsétje volt a könyvében. Szerintem elfelejtett felvinni minket a rendszerre azért nem találja most. Ilyenkor mit lehet tenni? Baj ha most kapja meg az idei veszettségi oltást és nem nyáron? Nekem fontos lenne, hogy tudjam igazolni, hogy a kutya rendszeresen oltva van mert ilyen időben szoktak járni a faluban az önkormányzattól ellenőrizni a kutyák oltási könyvét és nem akarok bajt.(sok a róka a környéken) Felhívtam a másik állatorvost is akinél lehetett oltva a kutya, de ő is azt mondta, hogy nem ott voltunk meg mi is úgy emlékszünk, hogy a párom az előbbihez vitte. De nem balhézhatok az orvossal, hogy adjon újat ha nem tudom bizonyítani, hogy igenis nála voltunk... Beoltassam most? Vagy mit mondjak ha jönnek ellenőrizni?
2011. márc. 25. 07:55
 1/2 anonim ***** válasza:
Semmi baja nem lesz. Én is oltattam már újra kutyát, mert útlevél kellett mentünk külföldre, és csak az új oltást lehet beragasztani. De pl. a menhelyre bekerülő kutyákat is mindig oltják rögtön, holott lehet, hogy olyan helyrő vesztek el, ahol két hete oltatták őket.
2011. márc. 25. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Tulajdonképpen kevesen tudják, hogy egy veszettségi oltás fél évig hatásos.

Semmi baja nem lesz a kutyának, ha most beoltják.

Viszont szerintem válts orvost, mert a jelenlegi hanyag lehet.

Az oltási könyvre meg vigyázzatok, mert a kutyának ez olyan, mint neked a személyi igazolvány.

A kutya életébe is kerülhet a hiánya!

2011. márc. 25. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!