Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 6,5 hetes Golden Retriever...

6,5 hetes Golden Retriever kutyámat milyen táppal etessem illetve mivel egészíthetem ki a tápot?

Figyelt kérdés

Boldog tulajdonosai lettünk egy kis goldennek, aki most 6,5 hetes. Házi tejet kapott illetve Pedigree Junior táppal etették. Mivel olvastam, hogy nem a legjobb az összetétele, ezért vásároltunk neki egy Multifit junior tápot, aminek a hústartalma 15 %. Közepes árkategória volt.

Én nem csak táppal szeretném etetni ( és nem kell ezért megvetni engem )hanem mással is. Mi az amit már adhatok neki?

Természetesen célom egy egészséges felnőtt kutya, de nem szeretnék az étkezésére kemény tízezreket költeni havonta. Az arany középutat szeretném megtalálni, ami jó a kutyusnak és a pénztárcánknak is.

Purina Dog Chow és a Profine Junior tápját néztem.

Köszönöm a segítségeteket!


2011. márc. 25. 10:01
 1/7 anonim ***** válasza:

Hogyhogy ennyire korán került hozzátok?

Ne válts hirtelen a megszokott tápjáról, hanem fokozatosan vezesd be a másfajtát, amit majd választani fogsz neki :)

2011. márc. 25. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
(basszus ennyi idősen még rég az anyja és a testvéreivel kéne lennie.... én nem hiszem el, h hogy lehetnek ilyen felelőtlenek az emberek - mind a magukat tenyésztőnek hazudó emberek, mind a gazdijelöltek!! Nagyjából már a csapból is az folyik, h 8 hetes kor előtt NE hozzuk el a kölyköt, mivel egy nagyon fontos szocializációs szakasz marad ki az életéből!!)
2011. márc. 25. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Több tenyésztőt is felhívtam és utána olvastam, hogy 6 hetes kortól elválaszthatóak. Nem is ő volt az első akit elhoztunk.Illetve életem során több kutyát is elhoztunk már 6 hetesen és semmi gond nem volt velük.


Most keverem neki a pedigreet az új táppal pár napig és kap tejet is.

2011. márc. 25. 10:35
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Nekem ugyan nem goldim van, de kutya ő is. Azt én sem értem, hogyhogy ilyen korán nálatok van, az én tenyésztőm megmondta, hogy ne is hívogassam telefonon, hogy mikor vihetem el, mert 8-10 hetes kora előtt nem fogja ideadni (kicsit már be voltam zsongva). De örülök, hogy nem engedett nekem.

A tápról: a dog chow az egy közép kategóriás, elég jó táp, azt adhatod neki nyugodtan, de mint említették is, ne vált hirtelen, fokozatosan vezesd be az új tápot. Én szoktam neki főzni husit, répát, borsót rizzsel és táppal összekeverve. Szokott lenni a helyi állatos boltban nyesedék hús azt szoktam neki még adni. Az sem drága.

2011. márc. 25. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

"Több tenyésztőt is felhívtam és utána olvastam, hogy 6 hetes kortól elválaszthatóak. "


Ez az amit nem hiszek el.... mert igazi tenyésztő ilyet nem mond. Te maximum szaporítót hívtál fel, aki ezt mondta. Akik azért mondják az h 6 hetes kortól elhozhatók, mert kb. ettől a kortól már nem szopnak, az anyjuk is elhajtja őket, épp ezért a táplálásukat annak kell fizetni, akinél éppen van - ha nem adná gazdához őket 6 hetesen, akkor 2 heti tápot 5-6 kiskutyának neki kéne fizetnie.

Ellenben az a 2 hét a kutya kommunikációjának kialakításában nagyon fontos szerepet játszik, mivel rengeteg kutyadolgot tanulnak meg ilyenkor az anyjuktól és a testvéreitől. Ilyen pl. a gátolt harapás - ami rengeteg embernél gondot okoz, h nincs meg a kölyökkutyában és rengeteget szenvednek amíg leszoktatják a durva harapdálásról. (érdekes, nekem ilyen gondom nem volt... 12 hetesen hoztam el a kutyámat)


A Profine Junior is jó, a Brit tápok valamint a Josera amivel érdemes lehet etetni.

2011. márc. 25. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Ninna ♥ ***** válasza:
100%

Ahhoz, hogy 6 hetesen már nálad van, inkább nem fűznék hozzá semmit.. az én kis befogadott kölyköm, aki most 9 hetes, 3 hetes kora körül került hozzám, és hát nagyon hiányzik neki az anyai gondoskodás, anyatej, stb. Speckó Royal Canin-os tápszert, Orijen száraztápot kap vízbe áztatva, és állatorvos is adott vitaminos tápszert, még pluszba azt is kell neki adnom 12 hetes koráig, csak utána állhatunk át a normális száraztáp evésre, mert akkorra lesz a szervezetében elvileg minden meg, aminek már egy 8-9 hetes kutyusnak megvan, akit el lehet választani. Igen, el lehet választani 6 hetesen az anyjától, mert már nem szopik. De egy egészséges kutyát egy igazán jó tenyésztő még 8 hetes kora előtt nem ad oda gazdához, mert kell, hogy szocializálódjon a kutyus a tesói, és a szülei által. A legfontosabb dolgokat ilyenkor tanulják meg: hogyan szabad harapni, mekkorát, hogy az a másiknak ne fájjon, és a mamakutya is ha balhé van, ilyenkor rendezi le őket, rendet tart közöttük. Ha ez a 2 hét, ez az időszak kimarad, nagyobb gondokkal kell szembenézned a szocializáció terén, az tuti. Nekem szerencsém van, mert azért amikor a harapásokkal bepróbálkozott a nagyobbik kutyámnál, ő kan létére simán egy anyakutya módon lerendezte a kicsit, ő megtanította viselkedni, de természetesen ugyanúgy a kicsinek is kimaradt az időszak, majd a kutyaoviba, stb helyeken bepótoljuk. Nehezebb lesz, mint 2 héttel később elhozni a kutyát, de muszáj.


A kérdésedre válaszolva a Profine, és a Dog Chow táp is mind a kettő nagyon jó, egy jó felső középkategóriás tápok, tök nyugodtan adhatod neki, ettől jól fog fejlődni. Ebben az árkategóriában ajánlom még a Josera, és a Brit tápokat is, nagyon jók összetételben is. Kölyökkorban érdemesebb még neki adni valami vitamint, pl. zöldkagylós csonterősítőt, az nagyon hasznos lenne mindenképpen. Ezt olyan 1-1,5 éves koráig adni kéne neki, a legjobb vagy a Korvimin, vagy a Luposan.

2011. márc. 25. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Mi a golden és a magyar vizsla kutyánknak minden nap főztünk tejbe grízt, amibe tettünk kálcium port az állatorvos javaslatára. Ezt délután kapták kiegészítésként. Mind a két kutyus gyönyörű, egészséges és életerős. (9 és 2 évesek.)
2011. márc. 25. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!