Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért van ez, én csinálom...

Miért van ez, én csinálom rosszul?

Figyelt kérdés
Van egy 2 honapos boxerem. Én kaptam, magam választottam őt. Én suliban vagyok az anyu van vele itthon, de mikor hazajövök sokat játszok vele stb. Amikor bepisil feltörlöm, és a feját kicsit lenyomom. Aztán a baj az, hogy mivel ez az én kutyám lenne, nem szeret!!! Ha ránézek megugat, mahdnem belekap az arcomba, és állandóan rajtam csüng, kiszaggatja a pulóverjimat, ha megsimogatom meg akar harapni, nem hallgat a nevére, vagy amikor hivom őt. Amikor reggel felkelek nem csóválja annyira a farkát, mint amikor az apu, vagy a tesóm jön. Lehet,hogy rossz választás volt boxert választani, vagy én vagyok rossz hatással rá? :((( Fontos, mert ő az a kutya, akire 6 hoanpot vártam. :(((
2011. márc. 25. 11:45
 1/10 anonim ***** válasza:

Te vagy rá rossz hatással. Soha nem a kutya hibája, hogy nem szeret valakit, arra mindig meg van az oka. Gondolom te sem azért utálsz pár illetőt, mert "Jóska" vagy a "Kovács" családból, hanem azért, mert nem úgy kezel téged, hogy szeresd.

Talán több mindent is megoszthatnál abból, hogy hogyan is bánsz vele. Mert a fejlenyomósdit ismerve eddig ez nem túl bonyolult. A kutya nem csak annyit szeretne, hogy játssz vele néha.

2011. márc. 25. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Bonyolult helyett pozitív. :)

Első voltam.

2011. márc. 25. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Akkor leirom az átlagos napot:

Reggel felkelek, megsimogatom őt, ő is üdvözöl engem, aztán megyek mosakodni stb.

Reggeli után kiviszem őt a másik kutyushoz az udvarra, játzsanak, elvégzi a dolgát kint, ilyenkor megdicsérem őt.

Behozom a házba, amikor anyu elvisz minket suliba (tesomaz is).

Mikor hazajövök megsimogatom üdvözöljük egymást, aztán megyek tanulni, ő ilyenkor alszik. Mikor felébred játszok vele egy kicsit. Aztán megesik ,hogy bepisil ilyenkor ezt mondom: Rossz! NEm! aztán megyek vele játszani.

KImegyunk az udvarra,játszik, futkos....Mikor bejövök vele, és már el is szállt a délután, bejövök vele, megint bevadul, és elkezd harapni, szaggatja-rángatja a papucsom, lábam, ilyenkor már megesik,hogy rácsapok a fejére-igen énis tudom,hogy ezt nem szabadna. Nem fordult elő sokszor...és persze eszik,iszik...aztán ahogy emlitettem, estefelé megesik, hogy majdenm belekap az arcomba, ezt nem tudom mire vélni, hiszen csak ránéztem. :SS

2011. márc. 25. 12:04
 4/10 anonim ***** válasza:

A fejét tök felesleges belenyomni. Tévhit, semmire nem jó csak arra, hogy féljen tőled a kutya. ha épp tetten éred, akkor megdorgálhatod szóban, és utána egy ideig ne szólj hozzá, ebből érteni fogja mi a gond. Ha nem kapod rajta, akkor csak takaríts némán. Ha jó helyre sikerül, akkor viszont nagyon-nagyon dícsérd meg, adhatsz neki jutalmat is.


Az, hogy megugat az két okból lehet: játszani hív, vagy fél tőled. A harapdálás teljesen normális egy ennyi idős kutyánál, neki nincs keze, ő a szájábal fedezi fel a világot, azzal játszik. Neked kell megtanítanod neki, hogy meddig mehet el, mit szabad rágcsálni, és mit nem.


A nevére miért hallgatna? Megtanítottad neki? Gondolom nem, vagy még nem eléggé. Mondd a nevét, és adj rögtön egy falatot. Utána megint mondd, megint adj falatot. Egy idő után megtanulja, hogy az a hangzású valami az azt jelenti, hogy kaja és figyelni fog rá. Eleinte ennyi elég is, majd azzal ráértek később foglalkozni, hogy az tulajdonképpen nem kaját jelent.


És valószínűleg azért nem örül neked annyira mert folyton nyüstölöd, mész utána, a család többi tagja pedig kevésbé foglalkozik vele, ezért nekik puncsol.


Kicsit olvass utána a helyes kommunikációnak a kutyával, meg nézz meg pár filmet, ha már kutya vásárlás előtt nem tetted, legalább most, utólag.

2011. márc. 25. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Biztos, hogy ezt haragból, idegességből csinálja? Nem lehet, hogy játék közben nem fáradt még el teljesen és azt hiszi, hogy tovább folytathatjátok?

Lehet csak játszani akar. A boxer elég játékos fajta, de ehhez nagy testi erő is járul, így valaki, aki nem nagyon ismeri a kutyát, azt gondolhatja, hogy megtámadja.

Ez persze nem biztos, mert nem vagyok ott, amikor ez történik, és nem tudom, hogy milyen is akkor.

Mennyi idős a kutyus? Fiatal korban még nem nagyon szoktak vadak lenni, mindenkivel jól kijönnek, így kétlem, hogy téged is bántani akarna.

2011. márc. 25. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm!! Még pici,2 honapos...lehet,hogy túl bonyolitottam a dolgot :)

Utánaolvastam a fajtának, és a gondozásának is...tudom, hogy nagyon energikus fajta,és szeret játszani, ugrándozni...nem mondanám, hogy járkálok utána..de picit megnyugodtam!! köszönöm!! :)))

2011. márc. 25. 12:11
 7/10 anonim ***** válasza:

Igen, túlbonyolítottad:)

Egy kölyökkel nagyon nehéz, mert folyton rosszalkodik, mindent megrág, erőszakosan játszik, lefáraszt, nem hagy aludni, bepisil stb.

A fejét ne nyomd bele semmibe. Ha véletlenül bepisil, még közben szólj rá, és vidd ki rögtön az udvarra. Ha csak utólag látod, töröld fel, és ne szólj semmit.

Az enyém is szétszaggatta a ruháimat az első pár hétben, mindig játszani akart.

A nevét mondogasd neki sokszor, a behívást pedig teljesen normális, hogy nem tudja.

Az enyém is mindig másoknak örült jobban, nem nekem, mert folyton vele voltam és nem voltam olyan érdekes.

Kitartás!

2011. márc. 25. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Ajánlom, hogy vidd el eleinte kutyaoviba, hogy szocializálódjon, utána kutyasuli is jól jönne. A kutyaoviban az a jó, hogy tanácsokat kapsz, a kutyus játszik, elfárad és szocializálódik. Bizonyára nem tudja, ki a falkavezér és téged játszótársnak gondol. Semmi gond nincs azzal ha rácsapsz a kutyára, ez nem kínzás és még verésnek sem mondható. Az én kiskutyám ha rosszat csinál a grabancát meghúzogatom. Bizonyára a szüleid többet vannak vele(bár ez nem döntő tény..), és ők éreztetik a kutyával hogy hol a határ, te pedig nem vagy elég határozott. Hidd el, kutyasuli, és máris szebb lesz az élet:))
2011. márc. 25. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Bár, most hogy visszaolvastam hogy 2 hónapos, tényleg én is csak játékra gyanakszom, de a kutyasulit nem vetem el!
2011. márc. 25. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm! Csupa jó, értékelhető válaszokat olvastam!! :))
2011. márc. 25. 17:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!