Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Minek kell másik egészségügyi...

Minek kell másik egészségügyi könyv, ha az előző is tökéletes?

Figyelt kérdés

A gondom az lenne, hogy szüleim engedélyem nélkül elvitték az én kutyámat is oltani, miközben tudták, hogy én kisállat rendelőbe szoktam vinni.

Oltás alatt itt a tipikus falusi oltást képzeljétek el, amikor egy orvos kijön a falu focipályájára és ott beolt egyszerre 60-70 kutyát, miközben a sok-sok eb - amelyek gyakran nincsenek rendesen szocializálva, félnek, hamisak - ijedt szemekkel ugrál, vagy kapdos és morog egymás felé, miközben az emberek a nagy felfordulásban rángatják őket.

A gondom pedig itt kezdődne:

Beoltották a kutyámat, de ahelyett, hogy a saját egészségügyi könyvébe pecsételtek volna - amiben benne van a törzskönyvi szám, a kutya helyes adatai, pontos születési dátuma, törzskönyvi neve, tulajdonos neve - adtak egy újat (gondolom, hogy kifizessük az árát...) belefirkantottak pár szót (például születési dátumhoz egy évszámot, hónap és nap nélkül, törzskönyvi névhez a hívőnevét helyesírási hibákkal, a tulajdonos nevéhez pedig nem engem, vagyis a törzskönyvben is feltüntetett eredeti tulajdonost, hanem apámat. (Fajtához is csak annyit, hogy "vizsla", véletlenül sem magyar vizsla vagy valami)

Erre az orvos csak annyit mondott elvileg, hogy jó, ezentúl az új könyvet használjuk, a másik könyvet meg tegyük el emlékbe. Itt nem azzal van gondom, hogy az új könyvben mindent rosszul tüntettek fel, mert tudom, hogy egészségügyi könyvnél nem annyira fontosak az adatok, de mégis, minek kellett új könyv? A régiben volt benne a törzskönyvi szám, az eddig megkapott összes oltás, meg minden, ráadásul teljesen használható volt még, nem telt be.

Amikor meg ezt megemlítettem apának, ő még velem ordibált, annak ellenére, hogy engedélyem nélkül vitte el a kutyát... Ne adj isten, ha kiállításra vinném, akkor húznom kéne mind a két könyvet? Ááá...


2011. márc. 25. 12:19
 1/3 anonim ***** válasza:
Elviszed a kutyát a saját orvosodhoz, az beragasztja és bepecsételi az oltást az eredeti könyvbe, a rosszat meg széttéped.
2011. márc. 25. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Idézet a Magyar Állatorvosi Kamara honlapjáról:

"Kö z l e m é n y

az ebek és a macskák védőltásainak beadásával összefüggőigazolásokról és az

ún. Kisállat Egészségügyi Könyv használatáról

A Magyar Állatorvosi Kamara felhívja az eb- és macskatartók, különösen a kutya- és

macskakölyköket tenyésztőktől, állatkereskedőktől megvásárló újdonsült állattulajdonosok figyelmét

arra, hogy ezen állatok védőoltásai beadásának igazolására csak az alábbi kritériumoknak megfelelő

irat tekinthető szabályosnak:

- Az ebek védőoltásainak igazolására 2010. január 1-től már csak ún. Kisállat Egészségügyi

Könyvek használhatóak. A Kisállat Egészségügyi Könyvek legalább 16 belső oldalt tartalmazó

könyvecskék, amelyek belső adattartalmát jogszabály (a 164/2008. FVM rendelet) írja elő. Macskák

esetében a Kisállat Egészségügyi Könyvek használata nem kötelező de kifejezetten ajánlott."Fentiek értelmében, a törvény által előírtak szerint járt el az állatorvos, mert KÖTELEZŐ lecserélni a régi könyvet az újra.

2011. márc. 25. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

A régi könyv is a törvénynek és a Magyar Állatorvosi Kamara ajánlásainak megfelelő kisállat egészségügyi könyv, amely 2010. március 31-én lett kibocsátva, tehát január után.

Igazából köszönöm a válaszolóknak, már nem vagyok annyira kiakadva, végül is ez csak egy könyv. Majd megmondom az állatorvosnak, hogy ragassza át, vagy valami.


Igazából, valószínűleg csak azért lettem ideges, mert elvitték a kutyámat az engedélyem és tudtom nélkül, amíg nem voltam otthon. Nem is tudom, hogy gondolták... Mi lett volna, ha már pár nappal korábban megkapja az oltást és most megint beadják neki? Nagyon feltudnak az ilyenekkel húzni. Csak mert ide "olcsóbb" elvinni. Aki a pénzt tartja szem előtt folyamatosan, az ne foglalkozzon kutyákkal, mert nem való neki...

2011. márc. 25. 13:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!