Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kölyökkutyám folyamatosan...

Kölyökkutyám folyamatosan éhes! Adjunk neki több kaját, vagy szokjon rá erre?!

Figyelt kérdés
A kutyus 3 hónapos, 6.5 kilós. A tápos zsák szerint egy 7 kilós kutyának napi 200 grammot kell adni. Kétszer kap enni, így ezt az adagot ketté osztjuk, de folyamatosan éhes, lökdösi a tálját, kunyerál amikor éppen eszünk vagy főzünk, felugrál a "finom falatos" dobozhoz. A kérdésem az lenne, hogy adjunk neki kicsit többet enni, avagy mivel ennyi az "egészséges napi bevitel" számára, ezért szokjon hozzá ehhez? Tudom, hogy még napi három etetés lenne az ideális, de sajnos ez maximum hétvégén lenne megoldható, viszont nem szeretnék összezavarni azzal, hogy egyszer kap, egyszer nem...
2011. márc. 25. 21:46
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Ne adj neki többet semmiképpen sem, mert elhízik! Talán egy nagyon kicsivel többet, mint ami az utasításban van, de ne törődj vele, hogy kunyerál, ez gyakori, de este majd jóllakik, ez nem baj, mindig ezt csinálják a kiskutyák, szóval ne aggódj miatta, ilyenkor simizd meg, és ne törődj vele!
2011. márc. 25. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
a kiskutyák mindig éhesek addig tudnak enni amíg rosszul nem lesznek..ne vegyél róla tudomást, kapjon annyit amennyi a zacskón áll
2011. márc. 25. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
a mi kutyánk is folyton éhes 5 hónapos de napi 2x kap enni reggel és este napközbe néha szokot kapni pár szem tápot de ezt nem minden nap és csak akkor amikor már télleg nagyon éhes. napközben csak azért elég neki az a pár szem mert vizet iszik rá és a táp megdagad a hasába.
2011. márc. 25. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Az enyém is mindig tudna enni, folyton kunyerál, de nem adok neki többet, így most nagyon szép formája van:)
2011. márc. 25. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Én úgy csinálom az 5 hónaposnál, hogy lerakom neki a nagy adag kaját, és amikor látom, hogy nem eszik akkor hirtelen elveszem tőle. Így megtanulja, hogy az étel nem játék.Egy idő után már nem fogja kérni, mivel nem tudja, hogy mikor adod oda neki.
2011. márc. 25. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
0%

Szerintem keveset adsz neki enni.

Nem a mostanni súlyát kell figyelembe venned, hanem a felnőttkori súlyát! Ez van a zacvskón is! Nekünk 7 hetes a kutyánk, 25 kilóval kell számolnom, mert ennyi lesz a felnőttkori súlya. Így 250 gramm kell neki naponta a Pedigree juniorból ( ezt kapta eddig ) egy jobb minőségből 190 gramm. Ahogy nő a kutya, úgy kell emelni.

Ha neked 3 hósan 6,5 kiló, akkor gondolom nem kistestű a kutya. Már napi 5-600 gramm is lehet az adagja!

2011. márc. 26. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Utolsó , már hogy kellene nézni a felnőtt kori sólyát ?! Kölyöktápokra rá van írva (mert azt kell adni egy kölyökkutyának!) hogy mekkora súlyú és mennyi idős kutyának mennyi tápot kell adni.

Nekem is van kölyökkutyám és én eleinte(az első 1 hétben) jóval többet adtam a tápból mint ami rá van írva , mert nagyon sovány volt.Azóta megszokta a tápot , és hirtelen meghízott tőle (nem vészesen) és mostmár azt az adagot kapja ami a zsákra van írva.

2011. márc. 26. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
*súlyát
2011. márc. 26. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Akkor vedd elő a tápos zsákot és nézd meg, hogy az van a kutyusus ikonok felett, hogy a kutya felnőtt kori súlya várhatóan mennyi lesz és az alapján kell táplálni! Azt pedig, hogy felnőtt korában mekkora lesz az a fajtától függ.
2011. márc. 26. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
A tápos zsákot nemtudom megnézni, egy állatorvos "kutyás boltjában" vettük kilóra, Happy Dog. Az eladóval nézte meg édesanyám, hogy mennyi tápot kell neki ebből adni, innen tudom, hogy egy 7 kilós kölyöknek 200 gramm a megfelelő napi adag. Ott csak nem nézik már félre. Kb három hete van nálunk a kutyus, a tenyésztőnél mindig volt előttük kaja, akkor ettek amikor megéheztek, így nehezen tudtunk átszokni a napi két kajára is. Nem sovány a kutyus, de nem is dagi, pont jó kiskutya formája van, már az én megítélésem szerint, de a doki is azt mondta, hogy jó felépítése van. A másik, ugyanolyan fajtájú, már felnőtt kutyánk, pont két és félszer ennyi kaját kap (felnőtt tápból), ő sokszor meg is hagy pár falatot, ennek ellenőre sokszor ő is kunyerál, viszont tudjuk hogy nem azért mert éhes. A picinél viszont nagyon úgy tűnik. Mindenesetre örülök, hogy akkor a kiskutyák ilyen belesek, és nem azért enne folyamatosan, mert "éheztetjük". :)
2011. márc. 26. 12:46
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!