Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan magyarázzam el neki? (:

Hogyan magyarázzam el neki? (:

Figyelt kérdés

Újabban a párom eteti a németjuhászainkat. Egyikük olyan 8 kilós (keverék), a másik 10 körül lehet.

Konzervet kapnak, száraztáppal keverve.

Én pontosan kiszámolom a konzerv, és a száraztáp szerint, mennyit kell adni nekik (talán egy picivel többet is kapnak).

A párom kb. 2x annyit ad nekik, mert szerinte éhesek maradnak a kutyák. Eddig forró vízzel leöntött csirkefarhátot kaptak, gondolom most azért a nagy felhajtás, mert furcsa nekik, hogy fele annyi ideig tart egy étkezés :D

Egyébként így is híztak, és sokkal jobb színben vannak mint eddig :)

Egyszóval szerintem nem oké, hogy ennyit ad nekik. Lustálkodnak egész nap, félek hogy nagyon meghíznak. Nem fiatal kutyák, már nem tenne jót nekik.


2011. márc. 25. 22:06
 1/8 anonim ***** válasza:
21%

forró vízzel leöntött csirkefarhát? Érdemesebb lenne megfőzni, nemde? Ne adjatok nekik konzervet és száraz tápot, sak akkor, ha épp nem értek rá főzni.

Sokkal tovább és egészségesebben élnek majd a kutyák, ha nem konzervet esznek. A nyers hús sem jó, márpedig attól nem fő meg semmi, hogy le van öntve forró vízzel.

2011. márc. 25. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
43%
Vannak olyan tápok, amik a száraz falatkák mellett ilyen puffasztott valamit tartalmaznak. Mi leöntjük ezt a tápot azzal a lével, amiben a csirkelábakat főztük nekik és jól megszívják magukat a folyadékkal. Így tömegre többet esznek a kutyák és jól is laknak, de igazából vizet esznek:) Ez a puffasztott falatka kitölti a gyomrukat, nem lesznek utána éhesek.
2011. márc. 25. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Igen, ezt pontosan tudom, apósomtól mentettük meg a kutyákat.

Szerinte a "csak főzve fogyasztható" címkével ellátott csirke már meg is lesz főve, ha leönti forró vízzel -.-

Sajnos nekünk nincs idő főzni rájuk :(

Egyszer-kétszer amikor belefér, de öregek, rossz a foguk, és nem bírják lerágni a csontról a húst, így lenyelik egyben a csontot is.

Arra meg már végképp nem marad idő, hogy szétfejtegessük a húst :/

2011. márc. 25. 22:15
 4/8 A kérdező kommentje:

Igen, igyekszem én is ilyen puffadós tápot venni :) De nekik az sehogy sem elég, nem ugatna hogy éhesek lennének, de olyan elégedetlenek :D

Így kapnak mellé konzervet is :)

2011. márc. 25. 22:17
 5/8 anonim ***** válasza:

Nem szabad túletetni a kutyákat, ezzel ugyanolyan rosszat tesztek nekik, mintha kevesebbet kapnának, sőt. Írtad, hogy idősebb kutyák, így valószínűleg mozogni sem mozognak túl sokat, így nagyon könnyen elhízhatnak, az meg ugye rengeteg egészségügyi problémához vezethet.

Nézzétek meg mekkorára dagad vízben egy kisebb tápszem, legalább a 2-3-szorosára, amikor a gyomrába jut, ott is ekkora lesz.

Milyen tápot kapnak? A konzervet én nem ajánlanám, nagy része víz, sok tápértéke nincs csak sokat ürítenek tőle. Egy jobb minőségű, idős kutyáknak kifejlesztetett száraztápot vegyetek nekik(ajánlanám a Josera, Brit, Chicopee nevű tápokat, ezek elég jók és az áruk sem olyan vészes), ha nehezen rágnak, akkor vízbe beáztatva adjátok nekik.

2011. márc. 26. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Mi nagy lábasokban külön föztük a húst egy hétre előre. (Kissebb falkánk volt.) Szóval a családi ebéd és a négylábú tagok kajája egyszerre főtt. Nem szabad hagyni, hogy egyben lenyeljék a csontot. Képzelj csak bele, mekkora szenvedést okozhat.

Nem vagyok műkalyapárti, de el kell ismerni az extra minőségű kaják meglátszanak a kutyákon. Szóval műkaja és mükaja között is nagy különbségek vannak. Mig az egyiket még véletlenűl se a másikat szándékosan adtuk.

2011. márc. 26. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Na tessék, a kérdésre nem is válaszoltam.

Egyszer apám amikor észrevette, mennyivel többet adok a kutyáknak két dolgot csinált.

Először elmagyarázta, hogy ezzel ártok nekik. Majd amikor látta, a példabeszéd nem használt dupla adag ételt kellett megennem. 0_0 Elmondta a kutyák is így érzik magukat csak náluk a vadász múlt miatt ösztönös a zabálás és nem tudják controlálni, csak ha már túlették magukat.


Mutasd meg a párodnak ezt az oldalt!


Minden jót!

2011. márc. 26. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Az a rész nekem nagyon furcsa,hogy 8 és 1O kg-os németjuhász.Főleg,hogy írod,már nem fiatalok...Akkor lehet,hogy mégiscsak a párodnak van igaza....
2011. márc. 27. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!