Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szürkehályogja lehet a 4 és...

Szürkehályogja lehet a 4 és fél hónapos cairn terrier kutyámnak?

Figyelt kérdés

Néha ha ráesik a fény, látok benne szürke árnyalatot, ma meg egy ismerősöm kérdezte meg, hogy szürke a szeme?.

Ha fénynél alaposan megnézem neki, akkor viszont teljesen barna.

Azért is kérdezem, mert ma pl 10-15 méterre állt előttem és hívtam, ő meg nem látott, és futkosott fel alá...

Neten az az infó van, hogy a szürkehályog leghamarabb 6 hónapos kortól jelentkezik.... remélem csak nem az. Nem kérdéses, hétfőn szemészhez viszem, de addig érdekelne lehet e neki ilyen fiatalon ez.


2011. márc. 25. 22:19
 1/7 anonim ***** válasza:

Ha jól tudom, lehet veleszületett szürkehályog az állatok szemén. Irány az állatorvos, aki pontos választ, és kezelést is tud adni!

Sok sikert, minden jót a kutyusnak!

2011. márc. 25. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Én nekem pl. volt Border coliem és neki vele született szürke hályoga volt. Sztem lehetséges, hogy az de szórítok a kutyidnak hogy jól legyen.

Egyébként hol kaptál ilyen kutyát. Amikor mi akartunk ilyet csak egy hirdetést találtunk.

2011. márc. 25. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Biztos meg tudja mondani az állatorvos.

De én azt vettem észre, hogy a fiatal kutyáknak -ha úgy esik rá a fény- olyan kékes-zöldes fényű a szeme. Ez később általában piros színű.

A szürke hályog szerintem nem csak egy bizonyos szögben látszik, hanem közelről is.


De tényleg az a tuti, ha megnézeted. Aztán írd meg, hogy mi volt, mert kíváncsi vagyok rá:) Szorítok Nektek, biztosan semmi baja nem lesz!

2011. márc. 25. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszi, rem nem lesz baja, 5 évet adnék az életemből csak ne legyen hályogos. Imádom.

De most már bennem lesz a para hétfőig mi van.

Az anyja a budafoki Csodabogár kennelből való, az apja Bujról nem tudom a kennelnevet most. De ha veleszületett baja lesz, nem is ajánlgatom :(

2011. márc. 25. 22:48
 5/7 A kérdező kommentje:
Nincs baja a kutyámnak! Köszi a kedves szavakat Nektek!
2011. ápr. 3. 16:10
 6/7 anonim ***** válasza:

Yeah, nagyon örülök:)

Hosszú, és boldog életet kívánok neki!

2011. ápr. 3. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Ha rajtam múlik az lesz neki! Peace
2011. ápr. 3. 22:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!