Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit csináljak a kajacentrikus...

Mit csináljak a kajacentrikus kutyámmal?

Figyelt kérdés
Van 2 kiskutyánk (testvérek, 3 hónapos kan németjuhász keverék kutyák). A kaja láttán rettenetesen izgatottak lesznek. Mit csináljunk velük, hogy nyugodtan fogadják az ételt, és ne akarják leszakítani a karomat miközben leteszem nekik a tálat?
2011. márc. 25. 23:14
 1/8 anonim ***** válasza:

Nem a kutya kajacentrikus, hanem te.

Szólj rá, hogy nem szabad :S.... Vagy ültesd le őket.

2011. márc. 25. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Először meg kell tanítanod velük az "ül" parancsot. Leülteted őket, amikor viszed nekik a kaját, amikor már rá akarnak mozdulni a táljukra, akkor felkapod előlük és újra leülteted őket. Ezt mindaddig ismételed, amíg nem maradnak ülve amikor lerakod a kaját. Ekkor jön egy újabb parancsszó, amivel az engedélyt megadod az evésre. Nálunk a "tied, egyél". Különböző színű táljuk legyen, hogy megtanulják, melyik kié és mindig ugyanabból kapja mindkettő, ami az övé. Ne engedd, hogy egyik a másik táljából egyen, ezzel megelőzöd a későbbi összeveszéseket és mindkettő biztosan megkapja a számára szükséges mennyiséget, nem eszik el egymástól az ételt. Kellő távolságra tedd le a tálakat, hogy ne legyen ételféltés közöttük.

Az egész nem bonyolult, gyorsan megtanulják majd. Néhány nap alatt beléjük rögzül. Nekünk három 40 kg-os kutyánk van és remekül működik.

A falást nem fogják elhagyni, de erre is van megoldás. A tál közepébe egy nagy követ szoktak rakni, így nem tudnak olyan gyorsan enni.

2011. márc. 25. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
23%
Különböző színű? a kutyák nem színvakok?
2011. márc. 25. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
52%
De igen, én is így tudom, de mégis érzékelik a különbséget. Ezt tapasztalatból írom.
2011. márc. 25. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
9%
semmit nem tudtok csinálni mert a kutyák ösztönlények
2011. márc. 26. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Maguktól nem tanulják meg a helyes viselkedést ebben a helyzetben, sem sok más helyzetben, az biztos, de irányíthatók és megtaníthatók a fegyelemre, és ez a lényeg. Másképp a kutya nem lenne az ember legjobb barátja!
2011. márc. 26. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Ültesd le őket ha felugrálnak fordulj el tőlük a tállal.A nyugodtabb kapjon először ételt. Így megtanulják, hogy a nyugodtabb kap ételt így nem lesznek izgatottak. Az én kutyusom is régen felugrált stb... De elfordultam tőle és csak akkor adtam neki oda amikor leült vagy lefeküdt és nyugodt volt azóta magától ül/fekszik és nyugodt :D
2011. márc. 26. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Azt kell megtanítanod nekik, hogy ha izgatottak nem kapnak enni. Merevedj meg, mint egy szobor és ne mozdulj (közben a kutyák ne érhessék el a tálat). Maradj nyugodt, és ne idegeskedj. Addig nem kaphatják meg az ennivalót, míg le nem nyugodtak. Tart ameddig tart, ne törődj vele. Egy igazi türelem játék, amit meg kell nyerned. 2-3 alkalom után teljesen megszűnik a probléma.
2011. márc. 26. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!