Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan tudnám megtanítani az...

Hogyan tudnám megtanítani az 5 hónapos német juhászomnak, hogy nem szabad bántani a macsekot?

Figyelt kérdés
A macska incselkedik a kutyuval, amikor kerítés van köztük. A kutyának ez viszont nem tetszik, morog rá és nyüszít neki. Attól tartok hogy ha a macska bemegy a kutya területére, akkor a nj elkapja és a macskának annyi. :(
2011. márc. 26. 13:16
 1/6 anonim ***** válasza:
Így lehet, hogy el is kapná, ha odatévedne a cica. Tegyél nádat a kerítésre. A cicák tökéletesen tudják, meddig mehetnek, hogy a kutya ne érje el őket. És a legtöbbje szívesen szívatja őket.
2011. márc. 26. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Lillaah válasza:
Ez nagyon egyszerű...te fogod a kutyát és más valaki a macskát....nem engeditek össze őket csak messziről szagolják egymást ha a macska karmol..akkor hagyd hadd menjen el, de ha a kutya ugat akkor fogd vissza és tartsad. De ha végképp nem megy akkor válj meg a macskádtól vagy a kutyádtól.....:/
2011. márc. 26. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

A macskák imádnak incselkedni a kutyákkal sajnos.

Nektek van macskátok? Ha igen, akkor szoktasd őket össze. Akkor már nem lehet gond. Az én kutyám pl. kergeti a macskákat, ha futnak előle (a sajátunkat is, ha elkezd futni), bántani viszont nem bántaná soha. A kandúrunk lett a játszótársa kölyökként (amolyan tesó pótló), és ez megmaradt felnőtt korára is. Csak kicsiként azt volt nehézkes elfogadnia, hogy egy cicával nem tud úgy játszani, mint a tesójával. De mivel a macska nagyobb volt, mint ő, így a macska tanította ezt meg neki. Ha már szerinte túl durvára fordult a játék csak odacsapott egyet és a kutya rögtön visszafogta magát. Néha kicsit sebes volt a nózija, de mára már megtanult kitérni a pofonok elől, a mi macskánkkal pedig tudja meddig mehet el a játékban.

2011. márc. 26. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:

Lehet nem lesz túl szakszerű, de azért leírom nekünk hogy sikerült:

Volt egy labradorhoz hasonló keverék 11 éves kutyusunk, aki ráadásul megrögzött macskautáló. Mellé szereztünk be egy macskát.

Úgy sikerült összeszoktatni, hogy a kutyát kikötöttük, a macska még nem volt sokkal idősebb 1 hónaposnál, rá is húztunk egy hámot, ott tartottuk a kutya környékén, próbáltuk közelebb vinni hozzá és hagytuk hadd ugassa. úgy egy-két óra múlva megunta. Egy ideig még feszült volt a kutya részéről a viszony, viszont tényleg beletörődött, hogy nincs mit tennie. Látta, hogy nem engedjük, hogy bántsa a cicát. Később már annyira megszokta, hogy általában a macska verte meg a kutyát :D

2011. márc. 26. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.

Igen nekünk van macsek. A macskánk(kandúr) már több mint 1 éves és kb 1 hete lett egy 5 hónapos nj szukánk. csak sajnos a macsek kötekedik a kutyussal. Az meg kergeti meg morog rá, nem akarunk egyiktől sem megszabadulni. A macska már a család részévé vált(a biztos haláltól mentettem meg anno) a kutyát meg nem akarjuk elpasszolni, mert házörző és házikedvenc lenne egybe.

2011. márc. 26. 13:45
 6/6 anonim ***** válasza:
én ugy csináltam hogy elöször fogtam a macskát és ha oda kapott volna vagy probált kapott egy pofont és mondtam neki hogy nem.ez volt 2 éve.mostanába inkább attol kell féltenem a macskákat hogy a kutyám megprobálja felcsinálni őket.németjuhászom van nekem is
2011. ápr. 19. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!