Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyik spánielre mondják,...

Melyik spánielre mondják, hogy harapós?

Figyelt kérdés
Bizonyos fajtájára, vagy úgy általában?
2011. márc. 26. 20:32
 1/10 anonim ***** válasza:
95%
általában a spánielek békés, kedves, nyugis kutyák. Ha egy spániel harapós, az csak a túltenyésztés és a rossz vérvonal miatt lehet (ami elég gyakori) vagy a rossz nevelés miatt. A legbékésebb kutyából is tomboló őrültet tud csinálni egy kis láncra kötés, verés, éheztetés. Szerintem kifejezetten olyan fajtájuk nincs amelyik harapna. Kutyától/gazdától függ.
2011. márc. 26. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
95%

Egyik spánielfajta sem lehet harapós, alapvetően kedves, barátságos természetük van. Az más kérdés, hogy főként az angol cockereket nagyon sokan elkezdték szaporítani, ami nagyon sok ideggyenge, epilepsziás kutyához vezetett a fajtában, ők hajlamosak lehetnek a harapásra és más idegrendszeri problémákra.

Persze bármelyik kutyát el lehet rontani annyira, hogy ilyen viselkedést mutasson.

2011. márc. 26. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Én pár éve magamhoz vettem egy valószínűleg túlszaporított, epilepsziás és alapvtően agresszív angol cockert, DE...elkezdtük gyógyszerrel rendesen kezelni, napi nagy séták, falkavezért (engem) kellett tisztelnie és egy kedves, barátságos kutya lett belőle. Sajnos időközben elpusztult, öreg volt már és én elég későn tudtam magamhoz venni, csak mikor már az előző tulaj le akart mondani róla. Azóta vettem egy egészséges, jó helyről való spanit, és ég és föld a különbség köztük, nem csak a természetük miatt, hanem a figyelmes módon lehozott alom miatt is. Én merem állítani, hogy egy kutya nagyon sokat elárul arról, hogy milyen ember neveli,Szóval a spánielt is el lehet rontani, de egy pitbull is lehet kedves jó kutya, ha megfelelően szocializálják.
2011. márc. 26. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
96%
Szia! Általában a cockerekre igaz, de nem mindegyikre hanem ahogy előttem is írták a túlszaporított ideggyenge egyedekre. Találkoztam már barátságossal illetve láttam már olyat is,hogy séta közben minden emberre vicsorgott és kapkodott oda. Az utóbbi lehet nem megfelelő nevelés, illetve idegrendszeri probléma.
2011. márc. 26. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
31%
sokkal kevesebb kutyánál van igazi idegrendszeri probléma, szerintem sokkal több a rossz nevelés. Csak ha valaki nem tud mit kezdeni a kutyájával, rögtön ráfogja, hogy attól olyan, mert ideggyenge - pedig csak nem nevelte rendesen.
2011. márc. 27. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
64%

Utolsó:

akkor nem létezne az a kifejezés, hogy "cocker düh". Persze erről is az emberek tehetnek, nem a kutya. De tény hogy náluk az ész nélküli szaporítás eredménye az agresszivitás lett.

Sajnos jelenleg is vannak fajták amik így jártak, például a golden és a labrador.

2011. márc. 27. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
59%
a cocker spánielek statisztikailag a legagresszívebb kutyafajták között szerepelnek, illetve náluk a leggyakoribb a rage-szindróma előfordulása is
2011. márc. 27. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
66%
A spánielek,nem szerepelnek a legagresszívebb kutyák között!Sajnálatos módon vannak köztük ilyen egyedek/arany,fekete/színűeknél,de ez a saját magát tenyésztőnek beállító szaporítónak a hibája és ez nem nevelés kérdése!Nekünk két fiú spanink van,és az idősebbiknél sajnos megvan a hajlam az agresszióra,az más hogy mi megtanultuk ezt kezelni.a másik kutyánknál/black and tan/soha még csak a nyomát sem tapasztaltuk ilyesminek,pedig mindkettőt ugyanúgy neveltük!
2011. márc. 27. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 D.O.81 ***** válasza:

Üdv!


Mindegyikre.


A válasz, hogy melyik lesz fenevad és melyik nem, rajtad múlik.

Ha van konkrét elképzelésed, hogy MI az, amit a kutyádtól ELVÁRSZ, akkor azt már csak egy következetes, kiengyensúlyozott neveléssel és korai szocializációval, a kutyai igényeit (főleg mozgás)szem előtt tartva taníthadod meg neki.

Ne feledd mindennek van oka. Ha van egy nemkívánt eredmény és sikerül megtalálnod az okozatot avagy a hibát, akkor a nemkívánatos viselkedés a megfelelő ellenlépésekkel javítható.


Remélem tudtam segíteni.

2011. márc. 28. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
A cocker düh ugyan létezik, de annyira kevés egyednél derül ki, hogy tényleg az, hogy elhanyagolható... mert vannak félrenevelt kutyák, vannak epilepsziás kutyák, stb. sokra ráfogják, hogy biztos Cocker-düh-ben szenved, de konkrétan nagyon kevésnél regisztrálják, hogy tényleg az lenne a baja.
2011. márc. 28. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!