Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Csak én tartom ezt "árulásnak"?

Csak én tartom ezt "árulásnak"?

Figyelt kérdés
Sokszor tapasztalom, hogy valaki elkezdi egy ismeretlenebb fajtával a kutyázást és amikor rájön, hogy ez milyen jó akkor második kutyának vesz magának egy bordert. Egyre több kutyásnál látom ezt. Rosszul gondolkozom ha ez elszomorít? Most komolyan csak a border létezik és senki nem tudja vele felvenni a versenyt?
2011. márc. 27. 00:15
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
0%
sokan elkezdenek vezetni, aztán amikor rájönnek, hogy milyen jó vesznek egy opelt... ez kb ilyen szintű
2011. márc. 27. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim válasza:
Hát én ezt még nem tapasztaltam, de a border tényleg szép, okos kuty xD.Amúgy ez ne szomorítson el téged.Attól még foglalkoznak a régi kutyával is nem?
2011. márc. 27. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 Salx Narval ***** válasza:
100%
Bevallom én tőled hallottam először ilyen aggodalomról, nem tapasztaltam hasonló jelenséget a környezetemben. A kérdésedre válaszolva, szerintem divatosabb, felkapottabb, kutyák mindig is voltak.Szerintem jó dolog, hogy végre olyan kutya is divatos, amelyiknek az előnyös tulajdonságait tartják szem előtt.Én azt tartom árulásnak, az ember részéről,amikor egy kutyát az előnytelen , tulajdonságaiért tenyésztenek.Látom ezt a sok szinte életképtelen szobakutyát, müzlin élnek, hetente orvoshoz járnak velük, rövid életűek.Nem mondom aranyos némelyik, de én a nemesítést tartom helyesnek a szó szoros értelmében és nem az elkorcsosítást.Nézd meg mivé tette az ember némelyik kutyát a divat kedvéért.Ölebeket, kopasz egereket,tömpelábú nagyfejű harci kutyákat,tenyésztenek, az sem számít, ha ez az egészségük kárára történik.Tudom, hogy nem leszek népszerű ezekkel a kijelentésekkel, de ez a véleményem. A bordert nagyon jó és nemes fajtának tartom, de sok más hasonlóan jó tulajdonságú kutya létezik rajta kívül.Én nem vettem észre, hogy ennyire divatos lenne.A hazai fajták visszaszorulását, inkább fájlalom.
2011. márc. 27. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 A kérdező kommentje:
De ha az előző fajta is alkalmas munkára akkor miért vesz másmilyet? Jó több fajta is lehet kedvenc de az nem lehet hogy mindenkinek a border. Most komolyan, én a kutyások között ezt látom, a legtöbb versenyzőnek a második kutyája tuti hogy border.
2011. márc. 27. 01:33
 5/34 anonim ***** válasza:

Ha a versenyeken minden második kutya border, annak is megvan az oka:

1: valószínűleg két kutyával kell nevezni, az egyik nem border, a másik fajta viszont nincs megjelölve (így eleve a bordert akarták vinni)

2: nem biztos, hogy más kutyát alkalmatlannak találnak a munkára, de a legjobb a versenyen, az a bordernek bizonyult.

2011. márc. 27. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 A kérdező kommentje:
Lehet hogy a késői idő miatt, de az első pontot sehogy sem vágom mit akar jelenteni... xD Én nem arról beszéltem, hogy a versenyen minden második kutya border, hanem hogy sok emberke megszereti a dolgot, versenyezni akar és sok esetben a border mellett dönt amikor másodszorra vesz kutyát.
2011. márc. 27. 01:48
 7/34 anonim ***** válasza:
Én ebben nem látok semmi kivetnivalót (bár az általad leírtakat nem tapasztaltam én sem :)). A border collie nagyon jó munkakutya, szeret is sportolni. Akkor meg miért ne? De ha tényleg igaz, amit írsz, akkor inkább az lenne aggasztó, hogy túl felkapott fajta lesz a border is és azt is elkezdik orrba-szájba szaporítani (mondjuk, aki annyira otthon van a kutyázásban, remélhetőleg csak nem vesz tán zugalomból kiskutyát...)
2011. márc. 27. 03:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
100%

Kérdezőnek teljesen igaza van, pont erről beszélgettünk a barátnőimmel 1-2 hete. Viszonylag aktívan agilityzünk - hobbiból, versenyre nem túl alkalmas kutyákkal (öregebb keverék, labrador, miegymás) és tényleg feltünt, hogy aki elkezdte valamilyen fajtával és komolyan csinálja, annak előbb-utobb lesz egy bordere.

Utolsónak meg: már agyba-főbe szaporitják itthon a bordert ... olyan darabokat látni, hogy az embernek égnek áll a haja.

2011. márc. 27. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
48%

Megszólítva érzem magam... :o)

Én egy labradorra kezdtem agilityzni. Nem is eredménytelenül. Két VB-re is kijutott, talán túlzás nélkül állíthatom, h agilityben a leggyorsabb retriever (ezt nemzetközi versenyek eredményei alapján mondom) - Európában biztosan. Mondjuk az is igaz, h nem túl sokan agilityznek labival... Az első VB-jén hiába teljesített maximálisan, ez kevés egy ilyen mezőnyben: két hibátlan futammal 33dik hely.... A másodikat azért nem tudom, mert ott csapatban indult. Így csak az egyes futamok rangsorát tudom - igaz mind a kettőben volt 1-1 verője: 63 és 52 (mindez a körülbelül 100 fős mezőnyben) - de verő nélkül is kb a 40. helynél előrébb nem tudott volna végezni.

Rettentően büszke vagyok rá, mivel tudom, h kihozta magából a maximumot, mindig!! Hálás vagyok a sorsnak h ő lehet(ett) az első agilitys kutyám. Rengeteget tanultam tőle. Plusz azt hozzátenném, h itthon azért még mindig sok bordert lefut időben, vagy közel azonos időt futnak.


De tény, h tavaly vettem egy bordert (külföldről). Pont azért, mert borderek között csak borderrel lehet nyerni. És aki versenyszerűen űzi ezt a sportot, annak igenis fontos h hol végez egy versenyen. Ezen kívül a bordernek rendkívül jó jelleme is van, könnyű vele együtt élni. Pl. a parson russellek is kimagaslóan tudnak teljesíteni agilityben, mégis azt kevesebben vállalják be (több okból), de leginkább azért mert terrier, és azok közül is a keményebb fajta.


Nem mondom h ha a családban lesz újra labrador (vagy más fajtájú kutya) azzal nem fogom megpróbálni az agilityt, de sajnos azt hozzá kell tenni h teljesen más elvárásokkal. Most tapasztalom, h egy borderrel mennyire más dolgozni. Ugyanazon a fordulaton működünk mind a ketten. Ezzel természetesen nem a labimat nézem le (aki tul.képpen nem is az enyém, mert a szüleimé és náluk is lakik). .... ezt nagyon nehéz elmagyarázni egy olyan valakinek, aki nem versenyez, nincsenek céljai az adott sportban és nem ismeri közelebbről mind a két oldalt: nem borderrel, de egy jó kutyával futni egy borderes mezőnyben, vagy egy jó borderrel futni.


Ezek után döntsd el magad, h ez árulás-e vagy sem.

2011. márc. 27. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:

Szerintem a recept egyszerű. Aki elkezd agilityzni, az csak hobbiból csinálja elsőként. A nincs olyan verseny vagy pálya, ahol ne találkoznál border collie-val. Egy dolgot fog meglátni a kezdő versenyző: Akinek border collie-ja van ,az NYER . Bármilyen versenyről legyen szó, ember gyarlósága miatt nem akar a vesztesek közé tartozni, ő CSAK NYERNI szeretne legalább egyszer. A másik vonzó dolog, amiért mindenki border collie-t akar venni másodikra a KÖZÖSSÉG. Nem tudom volt-e már valakinek lehetősége beszélgetni a borderosokkal, én tapasztaltam mennyire másképpen gondolkodnak, segítőkészek egymás felé és nem utolsósorban nem elégednek meg azzal ami van. Mindig keresik az új lehetőségeket, a fejlesztést.

Nem véletlen, hogy egy hivatásos csapatban csak border collie van. Vele lehet magyar habitussal dolgozni, tehát míg ki nem köpöd a beledet addig hajtunk felkiáltással.

Neki ez nem probléma! Míg más fajtáknál, hamarabb elmegy a kutya kedve a munkától, nem tudsz olyan sokat időt fordítani rá, mint szeretnél. Nem volt szelekciós tényező a munkakedv (munkamánia), sőt nagyon sok fajtánál ma már csak a külcsin fontos.

2011. márc. 27. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!