Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Lehet egy ember alkalmatlan...

Lehet egy ember alkalmatlan kutyatartásra?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

23 éves lány vagyok,párommal élek!Nagyon szeretnénk egy kutyust de attól félek hogy alkalmatlan vagyok kutyatartásra!:(

Volt már egy Staffink és most egy Spiccünk(2 véglet)...

A Staffinkkal nem volt baj gyorsan tanult(ült,feküdt,lábnál jött),sokat foglalkoztunk vele,de sajnos meg kellett válnunk tőle 6 hónapos korában egészségügyi okok miatt(olcsó húsnak híg a leve)!:(

Most kaptam ajándékba egy 7 hónapos német spiccet,aki egy 2 négyzetméteres kennelbe volt bezárva mindeddig...mindentől félt,nem kereste velem magától a kontaktust,ha nem nyavíkolva gügyögtem neki füle farka be volt húzva!Elpattant a cérna,2 hét után úgy döntöttem vissza adom a régi "gazdijának"(kutyadílernek)akitől megkaptam h alkalmatlan vagyok kutyatartásra!:D

Igaz ami igaz,elég temperamentumos,karakán és türelmetlen egyéniség vagyok!Nem tudok egész nap gügyögve beszélni,de nem is várom azt el hogy 2 nap alatt megtanuljon főzni szerencsétlen,de ne is hónapokig tartson egy vezényszót "belevernem"...Szerintetek tényleg alkalmatlan vagyok kutyatartásra,vagy csak elkapkodtam és nem találtam még meg a megfelelő kutya fajtát?Most nagyon tetszik a mopsz,jókat is olvastam róla és még egyszer CSAKIS TÖRZSKÖNYVES kutyát fogok venni ha kell a világ másik végéből és átagyalok néhány éjszakát mielőtt újra bele ugrok egy vásárlásba...mert hát még sem egy cipőről beszélünk!


2011. márc. 27. 22:48
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
100%
Hát nem lehetsz valami jó gazda ha már van egy kis baja a kutyának visszaadod.És a kérdésre válaszolva igen és annyian vannak hogy az elképzelhetetlen.
2011. márc. 27. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
100%
Igen lehet, azoknak az embereknek nem is szabad kutyát tartani, mert csak szenved szegény állat.
2011. márc. 27. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
100%
Persze, hogy vannak alkalmatlanok. És köztük a legtöbb ezt nem is képes elfogadni és csak kínozzák szerencsétlen állatokat.
2011. márc. 27. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
100%

Egészségügyi okok miatt megváltál egy kutyától,akit olcsón vettél egy szaporítótól.

"Megmentettél"egy kutyát,akinek időt nem adtál,hogy bízzon benned és feloldódjon.

NEM,nem vagy alkalmas kutyatartásra,sőt más állat tartására sem,mert nincs türelmed és saját kényelmedet nézed.

Semmilyen állatot ne tarts.

Remélem,mire egyszer gyereked lesz,gyökeresen megváltozol...

2011. márc. 27. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
100%

Nem azt mondanám, hogy alkalmatlan, hanem felelőtlen vagy.

A stafford, és a spitz példája is ezt bizonyítja.

Kíváncsi lennék, hogy a staffordnak új gazdit kerestetek, vagy olyan komoly eü. baja volt, hogy el kellett altatni? Mert ha utóbbi, akkor megértem, ha csak simán túladtatok rajta, akkor...na mindegy.

A spicc miatt viszont a szívem szakad meg:( Nem is értem, hogy tehettél vele ilyet. Egy ilyen lelki sérült kutyának a gügyögés hiányzott a legkevésbé, neki az kellett volna, hogy időt adj neki, hogy megbízhasson benned.


Átgondoltam a kérdésedet, és mégiscsak alkalmatlannak tartalak.

2011. márc. 27. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
100%

Igen, lehet alkalmatlan. És ne haragudj, hogy ezt mondom, de a leírtak alapján te se érthetsz túlságosan a kutyákhoz. Egy kutya neveléséhez türelem kell, időbe telik mire megtanulnak dolgokat. Az egyiknek mindez gyorsabban megy, a másiknak sokkal lassabban.

Nem teheted meg a kutyákkal, hogy két hét után visszaadod őket, mert nem olyanok vagy nem úgy viselkednek, ahogy te elképzelted a kis fejedben. Ez nem így megy. Egy kutya felelősséget jelent, jó esetben 10-15 évre választasz társat.

Mit csinálsz, ha megrágnak valamilyen értékesebb tárgyat vagy a cipőidet? Mert ugye ezek gyakran előfordulnak kölyökkorban. Megvered vagy rohansz visszavinni azt a szerencsétlen kutyát?


Szerintem az alapoknál kellene kezdened. Olvass utána a kutyanevelésnek, mit, hogyan kellene csinálni, mire kell figyelni. Nézz ki egy fajtát, de ne úgy, hogy egy napig bújod a könyveket és külsőre választasz, hanem ismerkedj meg közelebb a fajtával. Menj el kutyakiállításra vagy tenyésztőkhöz, vedd figyelembe a kutya mozgásigényét (lenne-e kedved naponta kivinni sétálni és hétvégén is korán kelni), azt, hogy anyagilag belefér-e (egy komoly műtét akár 50-70 ezerbe is kerülhet!!!), hogyha elutaztok, van-e valaki, aki tud rá vigyázni, nem zavarna-e a kutyaszőr a lakásban, a ruháidon stb. stb. És ezeket tényleg gondold át nagyon alaposan, mert nagyon nagy szemétség lepasszolni szerencsétlen kutyát, miután már magatokhoz vettétek.


Amúgy nekem úgy tűnik, hogy számodra az teljesen rendben van és természetes, hogy a beteg kutyától megválunk, és helyette már jöhet is egy új kutya, akinek még csak időt sem adsz, hogy megszokjon titeket...

2011. márc. 27. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:

A leírtak alapján én nem adnék neked kutyát...biztos van aki igen, én egészen biztosan nem.

Egyáltalán minek neked kutya?? Miért szeretnél kutyát tartani? Milyen elvárásaid vannak vele és magaddal szemben?

A türelem elengedhetetlen a kutyatartáshoz, -neveléshez. Amíg ez nincs meg benned, és indíttatást sem érzel rá, h meglegyen, addig a saját, de legfőképp a kutya érdekében felejtsd el a kutyatartást!

2011. márc. 27. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:

Gügyögni a kutyának, miközben totálisan bizonytalan és fél? Az szép. Sosem gügyögök a kutyának ha ideges vagy ha fél. Nem tudom, ezt te honnan vetted. Nekünk is van 1 skót juhászunk akit az utcáról mentettünk meg és én is elég karakán és makacs és türelmetlen és maximalista személyiség vagyok, de eszembe nem jutott gügyögni a kutyának, mert látszott, hogy már csak ha a hangom nem elég halk, szaladt be a házába. Nekem 4 hónapba telt, mire a kutyánk odamerészkedett hozzám, és engedte, hogy simogassam. Rengeteget agyaltam rajta, hogyan tudnám megértetni vele, hogy nem bántom, és nem volt könnyű dolgom, mert nem fogadott el ennivalót, semmit. Ha nem adsz időt az állatnak, hogy nyisson feléd, ha nem mutatod meg neki, hogy te nem bántod, hanem barát vagy, és nem keresed vele a közös hangot - ennek rengeteg útja van - akkor miért várod el, hogy mindent megcsináljon???

Ha pedig tudod magadról, hogy milyen vagy, miért nem veszel erőt magadon? Ha kutyával foglalkozol, mindig a megfelelő ideg és lelkiállapotban kell lenned ahhoz, hogy szót érts vele. És igenis sok idő, míg elnyered a bizalmát, ha azelőtt rossz élete volt.

Ha nincs türelmed, kitartásod, vagy affinitásod hozzá, hogy kutyát tarts, akkor ne tarts kutyát. A kutya alkalmazkodik az emberhez, de az embernek is alkalmazkodnia kell hozzá. Egy kapcsolat 2 félen múlik.

És igen, vannak emberek, akiknek nem való kutya. Nekem nincs jogom hozzá, hogy ezt megállapítsam vagy ne. CSak azt tudom, hogy 2 kutyád volt, és 2x vallottál kudarcot. (A kutyatartás nem abból áll, hogy a kutyád le tud ülni, meg feküdni parancsra, ezt jobb ha most tisztázzuk, és azt is, hogy hiába van törzskönyve a kutyának ugyanúgy szerezhet betegséget, vagy lehet veleszületett betegsége. Apropó 3 törzskönyvtelen kutyám van, és semmi bajuk.)

Szóval a 2 kudarc után megpróbálhatsz 1 harmadik kutyát tartani, szabad országban élünk, csak el kell döntened, hogy a saját kényelmedet fel tudod-e adni egy igazi társ kedvéért. Mert a kutya igazi társ.

2011. márc. 28. 02:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat mindenkinek!
2011. márc. 28. 08:03
 10/32 anonim válasza:

Igen, lehet. És vehet ilyen- olyan törzskönyves kutyát, tarthat keveréket, ha nem változtat egyik eb sem fog neki megfelelni.

"Te egyszer és mindenkorra felelős lettél azért, amit megszelídítettél." /Antoine de Saint-Exupéry/

2011. márc. 28. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!