Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Meg fogja tudni mondani az...

Meg fogja tudni mondani az állatorvos?

Figyelt kérdés

Sajnos úgy néz ki valami baja van a kutyusomnak. Napok óta alig eszik. Először azt hittem unja a kajáját, de most már olyan házi kosztot sem akar nagyon megenni, amit eddig megevett. Nagyon kedvetlen lett, nagyon száraz az orra, sokat fogyott. Ránézésre is látszik,hogy gond van.

Ma elvisszük dokihoz, csak nem tudom mekkora az esély, hogy tud valami értelmeset mondani! Mármint, hogy a kutya nem tudja mondani,hogy mi fáj,mi baj! Soha nem volt még kutyám, állatorvoshoz sem nagyon jártam ,ezért nem tudom,hogy mennyire hatékonyan tudnak diagnosztizálni! Egy biztos, annyira rossz látni így, hogy már kezdünk a férjemmel kiborulni. Nagyon szeretném, ha rendbe jönne. Rossz, hogy tippem sincs mi lehet a baja!


2011. márc. 28. 14:49
1 2
 1/17 xnorkax ***** válasza:

Nézd, mi nem ismerjük az állatorvosodat, de nyilván ért a dologhoz, ha eljutott odáig, hogy praktizál. Ne aggódj, ő majd megmondja mi a gond. Kitartás!

A száraz orr lázra utal amúgy. Volt benne mostanában kullancs? Lehet, hogy babéziás. Persze ez csak vakon tapogatózás, majd az orvos megmondja. :)

2011. márc. 28. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
Mindenesetre az orvos sem lát bele a kutyába. Ránézésre ilyenkor rendes orvos nem kezel. Ha nem egyértelmű jelei vannak egy betegségnek, vér és vizelet labor az, ami megmutatja a baj okát.
2011. márc. 28. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

Köszi!

Mi is lázra gondoltunk, de nem meleg az orra csak száraz. De azért adtam neki múlt héten egy félszem Algopyrint, mert arra kutyakiképző ismerős és az állatpatikában a hölgy is azt mondta,hogy lehet. De nem változott semmi!

Az egész úgy kezdődött, hogy egy hete séta közben már ment a hasa, a végén pedig ilyen tejszerű fehér folyadékot hányt. Azóta "válogat" és kedvetlen!

Bárhova elviszem, ahova a doki mondja, csak gyógyulna már meg!

2011. márc. 28. 15:00
 4/17 anonim ***** válasza:

Szerintem vidd el egy másik állatorvoshoz is. Akár az emberorvosok, ők sem egyformák.

Te nem fogod tudni kitalálni.

Az állatorvosnak van módja: labor vizsgálat, röntgen, ultrahang, stb. Ha a jelen állatorvos csak széttárja a karját, sürgősen vidd másikhoz!

2011. márc. 28. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
OK, köszi! Akkor megvárom, hogy reagál a doki, aztán ha kell viszem másikhoz!
2011. márc. 28. 15:15
 6/17 anonim ***** válasza:

Szia,mindenképp vidd el állatorvoshoz aki igazán jó szakember az megállapítja a pontos diagnózíst.Addig menj,míg

nem kapsz kielégítő választ.Amúgy vérvétel,ultrahang,láz mérése szerintem alap.Felnőtt v kölyök a kutyusod?Ha volt esetleg kullancsa akkor sos orvoshoz vele,mert az én kutyusom,is babéziás volt,ez veszélyes!Orvos én sem vagyok,de ne várj vele,ne szenvedjen sem ő,sem te/ti!

A legjobbakat kívánom,majd számolj be mi van vele!

2011. márc. 28. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

Köszi, aranyos vagy!

Pont ebben a hónapban egy éves!

Eddig is volt,hogy a tápot nem ette meg, de a konzervet mindig. Pár napja viszont alig van egy-két dolog, amit megeszik! Pedig már tegnap pörköltet főztem neki!:)

Rossz így látni. A kullancsot azért vetettem el magamban, mert gondoltam, ilyen hidegben azok még nem "jönnek"!

De ma meló után megyünk a dokihoz!

Majd megírom,hogy mi lett!

2011. márc. 28. 15:31
 8/17 anonim ***** válasza:

Lehet hogy fáj a gyomra, vagy férges. De lehet hogy valami a fogai közé szorult, vagy fáj a torka.

Annyi mindene fájhat. Az orvos biztosan többet tud mondni, mint mi.

2011. márc. 28. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

Köszi!

Féreghajtót rendszeresen kap! Lehet,hogy fáj valamije, de szerintem más a gond. A hányás, meg a hasmenés nagyon aggaszt! Na mindegy, remélem tud valami értelmeset mondani a doki!

2011. márc. 28. 15:36
 10/17 anonim ***** válasza:
Szia, kullancs sajnos télen-nyáron egyaránt van. Mindenképpen írj majd, hogy mit mondott a doki, és jobbulást kívánok Nektek! :)
2011. márc. 28. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!