Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit vigyek magammal?

Mit vigyek magammal?

Figyelt kérdés

A barátnőm kitalálta, hogy sétáltassuk közösen a kutyáinkat, egy hosszú túrán. Én a kutyusomat kétnaponta viszem, és próbálom változatos helyekre, de nem ilyen több órás utakra, csak körülbelül másfél órára megyünk sétálni, plusz nyáron úszni a tóra. Más kutyákkal még soha nem keveredett konfliktusba, hogyha utcán találkoztunk, még játszottak is, pár percet, de bevallom nem sűrűn viszem idegen kutyákhoz. Itthon szoktam tanítgatni, elég engedelmes kutyus, szót fogad nekem, ha rászólok.

Igazából két kérdésem lenne:

1. Nem igazán ismerem a barátnőm kutyáját, párszor találkoztam vele, akkor simogattam, de nem tudom, hogy jönnek majd ki egymással. Mit tehetek, hogy jóban legyenek? Vagy ez helyzet kérdése?

Azt tudom, hogy ha én bízom egy emberben, akkor a kutyám sem bántja, de mi van kutya-kutya között?

2. Mit vegyek magammal egy ilyen hosszú túrára? Gondolom erdőbe, és parkba megyünk, plusz a város határán szántóföldön, réten, mezőn... Addig leesett, hogy innivaló nekem, és a kutyámnak is, meg egy tál, amibe teszem neki a vizet. Talán jutalomfalat? Vagy rendes ennivaló? Vigyek magammal kefét, hogy ha bogáncs vagy gaz ragad a szőrébe kikeféljem? Érdemes labdát, és/vagy a kedvenc játékait, plüssállatát elvinni? Vagy ez hülyeség?

Tudom elég buta kérdések, de még nem voltam ilyen hosszú sétán a kutyával. :))


2011. márc. 28. 16:11
 1/10 anonim ***** válasza:
83%

Egy olyan kutya aki nem kertes házban lakik,naponta háromszoros sétára lenne szüksége(persze,azt nem tudom,hogy hol laksz,úgyhogy ezt mellékesen írtam)


Vizet,valami kis rágcsálnivalót,labdát,kefét,és nem tudom mennyire vannak már kullancsok,de az ellen is kéne vinned valamit.


Szerintem a másik kutya nem nagyon fogja érdekelni.

2011. márc. 28. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
ha nagyon aggódsz, krd meg a barátnődet, hogy tegyen rá szájkosarat, meg te is a magdéra és akkor vegyétek le, ha már látjátok, jól kijönnek egymással. a többiről nem nyilatkozom, szerintem ha alaposan körülnézel és listát írsz, akkor te is rájössz, mit kell, mire van igénye a kutyádnak + neked.
2011. márc. 28. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Kertes házban lakunk, szerintem elég nagy kerttel, de ez persze nézőpont kérdése. Mindennap tanulás után kimegyek hozzá kb. 2-3 órára, feladatokat adok neki, labdázunk, és akkor tanítgatom. Ez elég? Csak mert szívesen megyek többet is, de ilyenkor már úgy látom eléggé lefárad :)

Egy felnőtt 6-7-8 éves (Nem tudom pontosan) Golden Retriever szukáról lenne szó :)

2011. márc. 28. 16:28
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Jó, hogy ilyen sokat foglalkozol vele. Ha elfárad, akkor már hagyd.:)


Először óvatosan engedjétek össze a két kutyát, és ha látjátok hogy nagy a baj, inkább ne menjetek el.

Vinni viszont nem érdemes játékot, túrázás közben úgysem fog játszani, csak szaglászni vagy a másik kutyával fogócskázni.

Vizet vigyél, magadnak is, és bolha, kullancs ellen legyen védve a kutyád. Ha védve van, utána is nézd majd át, nem ment-e bele kullancs. Rendes ennivaló nem kell, max neked. A kutyának pedig vihetsz jutalomfalatot(mi minden sétához viszünk). Kefét nem tudom, hogy érdemes-e vinni, otthon is ki tudod kefélni utána a szőrét.

2011. márc. 28. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
75%

Enni, innivalót, hozzá tálkákat.

Aztán oltási könyv, géz, fertőtlenítő szer (Betadin)

Ha megeszi, akkor száraztápot vigyél, az eláll. Vizet nagyobb műanyag palackba.

Játékot ne vigyél, ha másik kutyával együtt van, mert ez konfliktusnak lehet okozója. Az evés-ivás is elkülönülten legyen a két kutyánál.

Előtte célszerű kullancs és bolha ellen lekezelni.


Vigyázzatok, ha ti esztek, az is konfliktus veszély a kutyáknál. Célszerű ilyenkor távolabb lenni egymástól.

2011. máj. 6. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Szerintem egy több órás útra vihetsz kefét, de legyen nálad oltási könyv, Betadine (fertőtlenítő), egy valami, amivel ki tudod szedni a kullancsot, és szerintem a játék sem egy nagy hülyeség.
2011. máj. 6. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

1) Kérdezd meg a barátnődet, hogy a kutyája agresszív-e a többivel, és ha nem, akkor menjetek nyugodtan. Ha mégis agressziózik, akkor is mehettek, ha nem vészes a dolog, majd megszokják egymást. Ha verekedésgyanús a helyzet, akkor küldd el a fenébe a csajt és menj haza :)

Mindenesetre sokat segíthet, ha laza pórázon vagy póráz nélkül ismertetitek össze őket semleges terepen. Feszes pórázon a gazdival a háta mögött minden kutya sokkal vagányabb.

2) póráz, szájkosár, vizestál, víz, másra nemigen lehet szükség. Ha nagyon alapos akarsz lenni, akkor kis elsősegélycsomagot is összeraksz, de nem valószínű, hogy szükség lesz rá.

2011. máj. 7. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Ja, a többi: terepen nem fog a játékára figyelni, nem is kell neki, bóklásszon csak. A bogáncsot ráérsz otthon kiszedni belőle. Kaját szokásos rendben kapjon otthon. Jutifalatot vihetsz, az sosem árt.
2011. máj. 7. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
gumit
2011. máj. 7. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
kutyák mindenképpen semleges területen találkozzanak először, és mindkettőt lehet kis kajával jutalmazni, hogy egymás jelenlétét pozitív élményhez kapcsolják. Kefét, meg kullancscsipeszt feleslegesnek tartom, amíg kinn vagytok se kefélni, se kullancsot böngészni nem érdemes, mert utána úgyis elszalad, ergo mehet bele még bogáncs, meg kullancs is. Ezeket bőven elég otthon elvégezni majd:)
2011. máj. 7. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!