Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » S. O. S.! Hogyan csináljak...

S. O. S.! Hogyan csináljak gyorsan egy villámszájkosarat?

Figyelt kérdés
Hétvégén lesz az eboltás. 5 éves labradorom nagyon hamis, az idegeneket utálja. az a helyzet, hogy sürgős lenne. Miből csináljak egy szájkosarat?
2011. márc. 28. 18:26
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
9%
szigszalagból... vagy vegyél egy normálisat boltba..
2011. márc. 28. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
100%
Igazából hétvégéig kölcsön is tudsz kérni valakitől, ha venni nem akarsz
2011. márc. 28. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
100%
Veszel egy szélesebb anyagot, szalagot, gézt, bármit. Előtte összekötöd lazán. Az orrára gyorsan ráhúzod és megszorítod. Még a kilógó rész a nyaka mögé is elvezetheted. Amúgy egy állatorvosnál kell lenni vászon szájkosárnak minden méretben. Ha nincs, ezt a bekötést ő is megteheti.
2011. márc. 28. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
68%

Ne szigetelő szalagozd be a száját! Vagy vegyél egy normális rá való szájkosarat, vagy pedig valamivel kösd be a száját, hogy ne tudjon odakapni.

De ajánlom, hogy gyakorolj előtte, mert ha nem vagy ügyes pillanatok alatt leveszi. A szájkosarat pedig úgy add rá, hogy a másik végén belül egy pár szem táp várja.

Amúgy elég hihetetlen, hogy ha jól nevelt és szocializált, akkor hamis lehet, főleg egy labrador. Nem bántásból, de ezen gondolkoztál már?

Nekem nem volt fajta tiszta labi a kutyám, de pl. állatorvoshoz mindig szájkosár nélkül mentünk, mert tudtam, hogy nem lesz semmi baj, probléma. Nem is volt szájkosara, és soha nem is hiányzott. Bár nem családtagnak a jelenlétünk nélkül nem volt ajánlott a kapun való bejövetel, mert akkor lehet megmutatta volna a foga fehérjét.

2011. márc. 28. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek! :) Nos az a helyzet a szocializációval kapcsolatban, hogy mamáéknál van a kutyus, de én foglalkozom vele ha tehetem. Mama egy kicsit fura felfogású, azt mondja, hogy elég a kertben sétálni, nem kell futtatni. az idegeneket nagyon fogja ( mármint ugatja) de a családtagokkal maximálisan kedves, és sokmindent eltűrő fajta. Igaz az ételét nagyon félti.

azért köszönöm, majd kitalálok valamit!

2011. márc. 28. 18:49
 6/25 anonim ***** válasza:

Eddig hogy csináltátok, vagy öt év óta most lesz először beoltva?

Egyébként vegyél egy övet (lehetőleg vászont)tedd a kutya orrára felülről, aztán hurkold át az alsó állkapcsa alatt és a két végét meg kösd meg a füle mögött.

Először gyakorolj és lehetőleg ne akkor akarjátok rátenni, amikor már ott az orvos.

2011. márc. 30. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:

Hétvégéig még van időd időtök venni egy normális kosarat. Nem nagy összeg, és azt elő lehet venni évente. Meg akkor is amikor baj van, és hírtelen ki kell hívni a dokit.

Fontos, hogy ne fémet vegyetek, mert azzal üt.


Amúgy gézzel is be lehet kötni a száját.

A gézt az orra tetején megkötöd ( mintha masnit kötnél csak nem raksz rá hurkot ) A két megmaradt szárat keresztbe veszed az álla alatt, és átvezeted a nyaka felé, majd a fülek mögött a tarkójánál megkötöd.

Ám egy kosár szerintem többet ér.

2011. márc. 30. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 Raffi ***** válasza:

Vegyél egy vászon szájkosarat, vagy ne tegyél rá semmit. Ha összekötöd a száját nem fog tudni lihegni, ha meg lazán kötöd az nem ér semmit.

Ha vinni kell, ne vidd közel egy kutyához sem, ha végképp nem bírsz vele ülj rá, és nyomd le a földre.

Egyébként meg ne egyedül menj, legyen veled egy "ügyintéző", az állatorvos meg úgyis hátulról fogja megközelíteni. Akár meg is kérhetitek, hogy ő menjen a kutyához, és ne neked kelljen odavinni.

Csak azért írtam, mert ismerős a helyzet, és még sosem toltak le a szájkosár hiánya miatt.

2011. márc. 31. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:

Orvosnál is így kötik össze a szájat, amíg a vizsgálat tart.

Az injekció idejéig kibírja lihegés nélkül, orvosi vizsgálatnál még tovább is.

Orvostól tanultam, de mindegy.

Ha nincs kéznél szájkosár, akkor ez a kötési mód hasznos. Persze annak, aki fontosnak tartja az elsősegélyt.


Egyébként tényleg érdekelne, hogy eddig hogy oldották meg?

2011. márc. 31. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:

03-28 18:37-es vagyok.

Hát nem tudom az a kutya ilyen téren milyen, de az én kutyám nem szereti, ha egy idegen olyan közel jön, úgy hogy nem látja. Alig tudtuk rávenni, hogy üljön nyugodtan és ne álljon fel, forduljon a dokival szembe. A doki meg ott keringőzött körülötte, mert nem tudott váni pár pillanatot még megnyugtatom. Nála pl. az sokat használ ilyenkor, ha a füle tövét vakargattam.

2011. márc. 31. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!