Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutya rágja a bútort. Mit tegyek?

Kutya rágja a bútort. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Azt tudom,hogy a kutyák azért rágnak mert a bútorokon próbálják erejüket,és hogy nő a foguk stb. de hogyan szoktassam le ?Van valami jó módszer,még úgy is hogy ha nem vagyok otthon ne rágjon szét mindent?????????
2011. márc. 28. 19:33
 1/9 anonim ***** válasza:

1. Mozgasd többet

2. Legyen otthon olyasmi, amit jobb rágni, mint a bútort (csont, gumi játék, stb)

3. Mozgasd, játsz vele többet :)

4. Szólj rá rágja

5. HA felügyelet nélkül hagyod, akkor pakolj el egy helyiségből mindent ami rágható, és oda csukd be (előszoba, konyha)

2011. márc. 28. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 xnorkax ***** válasza:

Mennyi idős? Van eleget mozgatva?

Ha még kölyök, akkor sajna egy kis rombolással számolni kell. Remek rágókákat lehet kapni az állatkereskedésekben, vegyél neki egyet. Pl. műcsont, vagy valami masszív labda, csak ne tudja szétszedni.

Ha már nem kölyök, akkor is ajánlom a rágókákat, valamint a megfelelő mennyiségű mozgást. Lehet, hogy azért rág, mert unatkozik, sok a fölös energiája. A fajtájának megfelelően mozgasd le, sokat játssz, foglalkozz vele, sétáltasd, stb.

2011. márc. 28. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Foglalkozz vele sokat, fáraszd jól le mielőtt elmész aztán ha ez nem nagyon sok idő zárd be valahová, ahol nem tud tönkretenni semmit.

Meg a TV-ben láttam valami spray-t, ami erre való, de műsor volt, így nem reklámozhatták mi az. De kérdezz utána állatkereskedésben, ahol kutyáknak is árulnak tápot, kellékeket, játékot. De az állatorvostól is megkérdezheted.

Vagy szerezz be neki olyan játékokat, amibe jutalomfalatokat lehet rejteni. Bár ez csak rövid ideig foglalja le.

2011. márc. 28. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

nem biztos, hogy azért rágja, mert próbálgatja az erejét, meg nincs lefárasztva.

Lehet, hogy szorong a kutyád, ezt előbb tisztázni kellene. Sokat van egyedül?

2011. márc. 28. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Az én kutyám 5 hónapos lesz,most váltja a fogait és sokszor rágja az ágy szélét,asztalt,kanapé kárpitot!De olyankor semmi más nem köti le,ha adok neki más játékot vagy hívom játszani nem jön!Vettem neki Trixie rágás elleni spray-t...egyszer megszagolta,hapcizott tőle,azóta ha befújok vele valamit lenyalja :S Tehát nem olyan jó az,amúgy valami 1900 ft körül volt az ára,egy webshopban vettem!
2011. márc. 28. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

mert a bútorokon próbálják erejüket???

ki mondta neked ezt a butaságot?

azért rágnak mert:

vagy fogváltás van, vagy elhanyagolva érzi magát vagy egyszerűen csak kutya és rág. Lehet venni tesco auchan stb állatrészlegen ilyen sprét ami a kutyáknak/macskáknak nem ízlik. Ezzel be kell fújni azokat a tárgyakat amit rág és kész

2011. márc. 28. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Ninna ♥ ***** válasza:
Nekem is volt ezzel problémám, én műborcsonttal és reggeli hosszabb sétákkal oldottam meg ezt a problémát. Az akkor még 5 hónapos border collie-mnál jelentkeztek ezek a problémák, ugye fogváltáson volt, és előszeretettel rágcsálta a kanapé szélét, ami gyönyörű fából van, édesapám készítette nekem, mert ő asztalos. Na nekem akkor telt be a pohár, és tudtam, hogy változtatnom kell. Először is a szokásos 7 órai kelés helyett 5-kor keltem és elvittem sétálni. Mindent bevetettem nála. Szaladgáltunk, játszottunk, labdáztunk, és sikerült hullára fárasztanom a kicsikét. Hazamentünk, kapott enni reggelit, és hulla volt a kutya. De otthagytam neki egy jó nagy műborcsontot, amit kutyaeledelesnél veszem zsákszámra. Az emberek csak nasinak veszik a kutyájuknak, mert még nem tudják azt amit én. Műcsont = bútorvédő. Sokan néznek rám amiatt, hogy több ezer forintot költök ezekre a sz*rokra, de inkább, minthogy később a bútorokat kelljen cserélnem, ráadásul számomra felbecsülhetetlen értékű az a kanapé, ugyanis édesapámtól kaptam, ő csinálta a két kezével, nekem mindennél többet ér. A mostani 10 hetes kutyusommal is ezt csinálom, mondjuk nála csak a műcsont van, de még nem rágott szét semmi komolyat. A nagyobbikkal pedig folyamatosan :)
2011. márc. 28. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
19:44-es vagyok.Az enyém is imádja a műcsontot,de szétrágja kerek 2 nap alatt :S Lehet,hogy nekem is tonnaszámra kellene vennem...jó ötlet :) Köszi
2011. márc. 29. 04:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

Annak a bizonyos spray-nek van egy egyszerűbb változata :

-Egy kis víz

-Pár csepp citromlé

Ezt a keveréket nem ajánlom fa bútorra, de nálam bevált.

Nem tudom másnál mi a hatása, de nálam amint elkezdte harapdálni rögtön grimaszt vágott, mégegyszer megnyalta majd ott hagyta a bútort.

A kutyának nem lesz tőle baja.

És még vegyél pár rágójátékot neki.

Ha már leszokott róla akkor viszont gratulálok!

2015. jan. 7. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!