Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyibe kerül eltartani egy...

Mennyibe kerül eltartani egy Bernáthegyit?

Figyelt kérdés
Havonta kb mennyi pénzt kell költeni egy bernáthegyi kutya etetésére?
2011. márc. 28. 20:11
1 2
 1/15 anonim válasza:
Sokba, de megéri, én imádtam az enyém, de sajnos elpusztult!
2011. márc. 28. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
De körülbelül mennyi? Tudnál mondani egy összeget?
2011. márc. 28. 20:20
 3/15 anonim ***** válasza:
Hát bernáthegyim még nem volt, de két kuvaszom van. Hetente megyek nekik venni húst 5-6 ezerért! Szóval egy bernáthegyi meg még többet eszik...de hát nagy kutya nagyobb étvágy..:) Meg hát a rendes tápok se olcsók.
2011. márc. 28. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Szerintem olyan 20ezer környékére számíts. De ebből már minőségi tápot veszel neki, és főzni is tudsz.
2011. márc. 28. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat!
2011. márc. 28. 20:25
 6/15 anonim ***** válasza:

Ez egy prémium kutyatáp:

[link]


Itt pedig az adagolási útmutató és a beltartalmi értékek felsorolása:

[link]


Számoljunk:

Ha akciós, akkor 40kg Josera táp 16.320ft ingyen szállítással.

A belinkelt útmutató szerint egy 80kg-os kutyának napi 600g az adagja belőle. Tehát a 40kg kutyatáp 66 napra elég, de ha bővebben méred is kicsit, akkor is 2 hónapi adagja. E számítás alapján nem eszik meg 10.000 ft-ot sem havonta és prémium tápot kap. Ha nem akciós, akkor is kijön havi 11.000-ből!

2011. márc. 28. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Utolsó: Igen úgy elég, de feltételezem nem csak táppal etetné a kutyát. Azért írtam, hogy 20ezer környékére számítson, mert táp 10-13ezerből kijön. Mellé még ha főz + jutalom falatok a tanításhoz simán meg van 20ezer. - + 2ezer attól függ tényleg, hogy mivel eteted.
2011. márc. 29. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Az első másfél évben bele fog kerülni havi 20e-be, mert akkor azért jobb minőségű táppal érdemes etetni, + porcerősítő is kell! Ez az időszak alapozza meg a kutya egészségét és a csontjai megfelelő fejlődése nagyon fontos! Utána már valóban kijön havi 10-ből, annyiért már lehet megfelelő minőségű 20kg-os tápot kapni, habár általában akkor ilyen olcsó, ha nagytételben vásároljuk. Én egyszerre 120 kg-ot szoktam venni. Az egy ekkora kutyának 5-6 hónapra elegendő.

A főzéshez nem tudok hozzászólni, az ekkora kutyára egy vagyon, úgyhogy én nem is próbálkozom vele!

2011. márc. 29. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Szerintem 15.000-ből a kaja akkor is mindenképp kihozható, ha főz is neki, mert így nem kell annyi táp. Amíg kölyök, addig a mennyiség is kevesebb. Nagyon kell vigyázni a nagytestű kutyák táplálásánál kölyökkorban, mert a dysplasia lehet szerzett betegség is, nem csak örökletes, amit a helytelen táplálás, túletetés okozhat. Egy kölyök inkább legyen kicsit soványabb, mint túlsúlyos.

Ami plusz az valóban az ízületvédő, amire szüksége van egy ilyen nagytestű kutyának.

2011. márc. 29. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Jutalomfalatnak tökéletesen megfelel ami a Lidl-ben kapható, eltördelve nagyon sokáig elég, kb. 300 ft.

Nagyon jó és ösztönző a Tescos virsli karikára vágva, ez sem drága.

2011. márc. 29. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!