Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit csináljak már vele?...

Mit csináljak már vele? Nagyon idegesít!

Figyelt kérdés
5 hónapos angol bulldogom mindent szét rág. Az ágyat szétrágra, 2 kábelt és már a sapkámat is kezdte volna. Nagyon rendetlen, nem hallgat senkire.
2011. márc. 28. 20:48
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
50%
Most fogd meg amíg kölyök! Nekem is van ebben tapasztalatom de kis korban kell túlesni rajta! Mikor rajtakapod egy hajlékony vesszővel csapj a lábszárára és mond a Nem szót! Ettől semmi baja nem lesz csak megcsípi a vessző, pár alkalom és megtanulja! Nekem az ugrálással vált be!
2011. márc. 28. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Aki kölyök kutyát vesz magához, számítania kell arra, hogy rágni fog a kölyök.Idáig miként próbáltátok lenevelni a nem megengedett dolgok rágásáról?

Amíg nincs felügyelet alatt, nem szabad a teljes lakásban hagyni garázdálkodni. Kell neki helyet találni, csinálni, ahol biztonságban van, ahol csak azokat rághatja, amiket e odateszel.

2011. márc. 28. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
75%

Nyomás a kutyasuliba! Nekem is angol bulldogom van, hidd el, tapasztalatból mondom, hogyha ezeket a problémákat nem tudod megoldani egyedül, akkor a továbbiakkal még jobban meg fog gyűlni a bajod, és teljesen a fejedre fog nőni. Nekem egy éves kora után már nagyon komoly gondjaim voltak a kutyával, és további egy évig hittem, hogy majd én megoldom, mert én király vagyok. Aztán kénytelen voltam belátni, hogy a kutyasuil lesz a megoldás.


Tapasztalatból mondom, hogy nem éri meg ilyen sokáig húzni, ha időben elvittem volna, magamnak spóroltam volna meg egy igen nehéz évet.


5 hónaposan ovi, 7 hónapos korától mehet az alapfok. Minden kérdésedre választ fogsz kapni.

2011. márc. 28. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Te vigyázzban ültél a sarokban kiskorodban ugye??? Nem értem, miért olyan nagy meglepetés, ha egy kutya kiskorában pont úgy viselkedik mint egy kölyök.... Igen, egy kölyök ás, rág, kárt csinál. Mindegyik, nem kivétel ez alól ő sem, ez a kor ezzel jár. Kölyökkutyával és gyerekkel is akkor van baj, ha nem rosszalkodik... Légy vele következetes és türelmes, és ha felnő, majd megkomolyodik.
2011. márc. 28. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Eddig úgy csináltam, amikor láttam, hogy rág rávágtam egyet a hátsójára. Amikor a kezemet rágta akkor a pofájára. De nem mentegetőzni akarok, csak nem is tudtam róla, hogy lesz kutyám.Bátyámék szerdán ideállítottak vele és mondták, hogy itt fog lakni...

A kutyasulis téma tényleg jó ötlet lehet. Nagyon nehezeket csinálnak ott?

2011. márc. 28. 20:58
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
A kutya suli jó ötlet, nem kell feltétlen nehezeket csinálni, főleg egy angol bulldog nem fog vezényszóra pattogni neked, de a fegyelmet megtanulja! Az hogy rácsapsz ha rosszalkodik nem baj, néha fenyíteni is szükséges ugyan úgy mint dicsérni ha jól viselkedik!
2011. márc. 28. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Lehet hülyének fogtok nézni, de csak úgy nyugszik meg egy pár percre ha rámorgok és ugatok...De ha Én nem vagyok itthon akkor más nem fogja azt megtenni. Egyébként nem hülye a kutya, mert fél nap alatt megtanítottam ülni és feküdni, viszont a rágás nem megy.
2011. márc. 28. 21:14
 8/11 anonim ***** válasza:
Adjál neki több csontot, kölykök szeretnek rágni, azzal el lesz! Levezeti a hajlamát rajta..
2011. márc. 28. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Bulldogos vagyok. Én is ilyenekkel próbálkoztam, de valahogy nem hatott. Nem tudom tudod-e ,hogy a bulldognak rinocérosz bőre van meg kőfeje. Nagyon hamar ki fog röhögni ezért a csapkodásért, ezzel mindent sugallsz neki csak azt nem hogy tántoríthatatlan következetes vezető vagy. Ezzel nem azt mondom, hogy még jobban meg kell verni, hanem azt, hogy ennl sokkal árnyaltabb módszerekkel a problémák mélyén elkezdeni.


Ha kifogtál egy igazi domináns bulldogot, simán gondod lehet vele. Annó a tesóm odáig jutott a kutyával, hogy a linóleumot feltépte. Nekem az előző bulldogom tündérpofa volt, a legnagyobb tömegben is tudott póráz nélkül közlekedni, sokszor nem is tudtam hol van a póráz, annyira nem volt rá szükség. A mostani meg kifogott rajtam.


A kutyasuli nem nehéz, hiszen mindenben segítenek az oviban meg nincsenek is még komoly elvárások, ott játszva tanulja a közös életet a kutya meg a gazdi. Kb így kell elképzelni [link]

Ja egyébként az enyém mostmár pöccre megcsinál mindent, még akadályokat is ugrik, szóval a bulldog is tanítható, méghozzá ha akar akkor okos is, csak nagyon makacs.

2011. márc. 28. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Ja, és én is morgok. Ezt fel lehet fejleszteni odáig, hogy egy egész halkat mordulok csak, mások nem is hallják, mégis reagál a kutya.


De az is jó, ha azt csinálod, hogy mindig a morgás előtt mondasz valami emberi dolgot, mondjuk rrrrrossz kutya, mert a rrrr-t jól meg lehet nyomni, és csak utána morogsz. Ha ezt tudod következetesen csinálni, akkor simán társítja a két dolgot, és beszélhetsz hozzá emberül is :)

2011. márc. 28. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!