Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Vagy kutya, vagy szép kert, a...

Vagy kutya, vagy szép kert, a kettő egyszerre nem lehet?

Figyelt kérdés

Azt mondják vagy kutyát tart az ember, vagy szép kertet csinál.

A kettő nem megy egyszerre.

De, ha le van mozgatva a kutya, és megtanítva kölyök korától, hogy nem ássuk ki a tulipánokat akkor is tönkre vágja a kertet?


2011. márc. 29. 08:44
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

Tönkre. Például bizonyos utakon rendszeresen közlekedik. Ott olyan simára kitapossa a földet, mintha beton lenne. És ne aggódj, az ő utai még véletlenül sem esnek egybe az általad használttal, mert emberi ésszel felfoghatatlan, mi olyan érdekes a kerítés sarkán, ahol az égvilágon semmi sincs.

Aztán van az ürülék, de főleg a vizelet problémája. Sok növény egyszerűen nem bírja.

Na meg lehet, hogy megtanítod, hogy ne ássa ki a tulipánokat, akkor majd ás lyukat máshol. Persze fenyítheted addig, hogy a végén ne merjen ásni, de nem hiszem, hogy szükséged lenne egy lelkisérült kutyára.

Ha kutyát tartanál, akkor először fogadd el, hogy nem lesz olyan tipp-topp utána az udvarod.

Más kérdés, hogy egy-két kutya életet lehel belé, és hiába van kitaposva a fű, kiásva a tulipán, nem érdekel, mert amikor kilépsz és szólítod őket, már rohannak is hozzád :)

2011. márc. 29. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

Igen, akkor is.

Tapasztalataim szerint nincs "lemozgatott" kutya, az enyém egy komoly, egész napos kirándulás, labdázás után is rendelkezett annyi energiával, hogy reggelre tankcsapdákat ásson.

A növényeket is elég szakszerűtlenül metszette: tövig lerágja a szőlőt, rózsákat, minden bokrot és virágot.

Ha valami moccan (egér, vakond, tücsök), azonnal rámozdul, és elkezdi kiásni, ez ösztön, és semmit se lehet ellene tenni.

Természetesen jelöli a területét, tehát sok növényt kipisil, a gyep sem lesz az igazi. Ahol rendszeresen ürít, ott büdös lesz, fű viszont nem, ha naponta összeszeded, akkor is.

Nekem is azóta szép a kertem, mióta szegény kutyám elpusztult.

(Nem ezért nincs kutya, csak még nem készültünk fel egy másik kutyára, és jelenleg nem is lenne időm egy babakutyára.)

2011. márc. 29. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:

Teljesen megegyező tapasztalataim vannak az előzőekkel. Nincs fáradt kutya! És az is csak mende-monda, hogy az ivartalanítás után lenyugszik. Nekünk lány kutyánk van és íz ivartalanítás után mászkál át a szomszédba a 2 méteres kerítésen át...

Azt javaslom, hogy ahova kertet akarsz azt a területet válaszd le kerítéssel. Más megoldás nincs.

2011. márc. 29. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim válasza:

Kertész vagyok, és igenis lehet szép kertet csinálni kutya mellett.

Csak ahhoz a kutya mozgásterét korlátozni kell egy kisebb kertrészletre, ami annyira nem lesz szép.

2011. márc. 29. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

A barátnőmnek goldija van, és nem szokott gödröket ásni. Vannak hűvös, árnyékos részek, ott szokott hűsölni. Max akkor, ha kap egy jó kis velős csontot, és el akarja dugni.

Növényeket nem szokott megrágni, lepisilni sem, mert kan kutya létére soha nem emelte fel a lábát:) (5 éves)

Kitaposott ösvényeket sem láttam, de tény, hogy meglátszik a gyepen, hogy állandóan rohangál rajta.

2011. márc. 29. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

Egyébként szerintem lehet szép a kert, csak akkor nagyon sokba kerül. Ismerek olyan kertet, ahol annyi virág van, hogy nem probléma ha a kutya egy-kettőt kiás. Meg egyébként zsinórral el lehet különíteni részeket, de az úgy nem annyira szép.


Mondjuk engem ez sosem érdekelt, nem különösebben szeretem a virágokat (max nézni, dolgozni vele semmiképpen) sokkal inkább az állatokat :)

2011. márc. 29. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 Raffi ***** válasza:
Amíg aggastyán nem lesz a kutyád, addig szép kerted nem lesz.
2011. márc. 29. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Erre van egy nagyon egyszerű megoldás: nálunk az első rész, úgy a kert fele le van választva udvarrá egy alacsony kerítéssel. Így nem mehetnek hátra akkor, amikor csak akarnak.

Ettől függetlenül minden nap pár órára kinyitjuk a kaput, hogy hátul is szaladhassanak, de sosem ásnak, vagy szednek szét mindent. Maximum, ha a tacsi kiszagol egy vakondot, akkor kicsit feltúrja a földet, de egy gereblyével megoldható a dolog.

2011. márc. 29. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk keverékünk van, és igenis van szép kert kutyával is.Ennek az ellenkezőjét csak nem kutyabarátok írják.

Ha nagyon védeni akarsz valamilyen növényt, ízléses kerítéssel lehet, pl.festett kovácsoltvas jellegű, alacsony kerítéssel.Nálunk csak betonvas darabok vannak ledugva kb.a kutya mellmagasságára,aztán a vasak teteje össze van hegesztve egy vékonyabb vassal, körbe a növény körül. Matt feketével lefestve, kissé mediterrán hangulatot ad a kertnek, tökéletesen védi a növényt a fiú kutyi lepisilésétől is (ha elég távolságra teszed a növénytől)

De lehet kiemelt ágyásokat csinálni, a többi részt leburkolni,

vagy azokon a helyeken, ahol a kutyi mászkál, lépésálló növényt ültetni, esetleg csak mulcsot teríteni, amire edényes növényt tehetsz..

sok megoldás van, csak nem feltétlenül kell a konzervatív kertre gondolni, ahol van fű, meg virágágyás, meg veteményes. És a kutyaszeretők meg is szokták találni a megoldást!

2011. márc. 29. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Helló!


Nem tudom, mennyire jó, vagy van-e negatív hatása, de most találtam ezt:

[link]

Nem ismerem még, nem akarok hülyeségeket ajánlgatni, még nekem is utána kell néznem, milyen ez.

Bár, hátha ismeri valaki itt is..

2011. márc. 29. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!