Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Berni pásztor lakásba szerinte...

Berni pásztor lakásba szerintetek?

Figyelt kérdés

mozgása lenne bőven, én a szőrét is szívesen ápolgatnám. lenne kedvem kutyás sporthoz is, de nem tudom, hogy bernikkel milyen sportokat lehet űzni és hogy mennyire intelligens.

és a bernisektől kérdezném, hogy vajon folyik-e a nyála?:)


2011. márc. 29. 09:35
 1/10 anonim ***** válasza:

Nem!

Jó, hogy nem masztiffot akarsz lakásban tartani. Szerencsétlen el sem tud nyújtózni, ráadásul a nagy bundájában meg fog sülni a lakásban!

Ráadásul neki mindig a szabadban kell lenni, nem szobacica, egyáltalán nem lakásba való!

2011. márc. 29. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Raffi ***** válasza:
Isten őrizz! Felérne egy állatkínzással.
2011. márc. 29. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Nem szabad.Ő kertbe való.
2011. márc. 29. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Lakásba semmiképp!!!

Sprotolni nemtudom mit lehet vele, de intelligens és nem nyáladzik. :)

2011. márc. 29. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Én egyet ismerek, akit lakásban tartanak, szóval tapasztalatból mondom: ne.

Térdig járnál a szőrben, és gyilok szag lenne a lakásban. Főleg egy esős nap után.


Arról nem beszélve, hogy szerintem az már állatkínzás kategória...

2011. márc. 29. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 hűségesszolgámbalfi válasza:
NEEEEEEEEEEEEEEEEEM!!!!!!!!!!!!!!!!
2011. márc. 29. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
49%

A berni nem szeret bent lenni. Nagyon melege van bent. Ismerősömnek van. Téli kölyök volt. Mivel hidegben hozták el a 3 hónapos kutyát, semmiképpen nem akarták, hogy kint legyen. Bevitték a házba, azzal az elmélettel, hogy tavasszal majd kiszoktatják. 3 hónapos korától kifelé akart menni folyton. Nem akart bent lenni egyáltalán.

Kiengedték és minden rendben volt.

Módosítottak az elképzelésen: akkor csak éjszakára viszik be, hogy a durva éjszakai fagyokban ne legyen semmi baja. Egyetlen éjszaka alatt rájöttek, hogy így sem ők, sem a kutya nem alszik. Továbbra is ment volna kifelé.

Tehát maradt az, hogy kint csinálnak neki egy meleg helyet, amit használhat, ha fázik.

Szóval, nem hogy nem való lakásba, nem is akar lakásban (házban) élni, még egészen pici korban sem.

Különben rendkívül okosak, de nem hirtelen tipusok, nem ők azok, akik akár 2 fölösleges métert is futnának. Szerintem kutyás sportokra nem ők a legjobb fajták.

2011. márc. 29. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 xnorkax ***** válasza:

Csak lakásba semmiképp sem...

Nekem volt egy berni keverékem (legnagyobb részben berni volt, az anyjára ütött) és ő szeretett bent lenni, viszont neki ott volt a nagy udvar, amit kedve szerint körbejárt, körbejelölgetett (kan kutya volt) aztán lefeküdt az előszobában. Így szerette. De azt biztosan gyűlölte volna, ha az a 100 négyzetméter az otthona, ahol élünk.

Mellesleg szőrhullásnál nem is tudom mit csinálnál. Nagyon tud neki hullani, csomókban. Volt, hogy lefeküdt és otthagyta a fél bundáját. xDD Naponta kellett porszívózni, stb.

Meg mivel elég hosszú szőrű fajta durva lenne minden nap megfürdetni, lemosni, ha mondjuk sár van vagy víz.

2011. márc. 29. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Kinti-bentinek. Az enyém 5 hónapos,szeret bent kenni,de kint is. Ha itt bent meleg van,inkább kint hűsöl. Napi pár órát van csak bent. Viszont így is rengeteg szőrt szedek utána. Nem nyálas :)
2011. márc. 29. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
46%
Szerintem nem való folyamatosan a lakásba egy berni! Nekem is van, imádom! Többször bent van egy nap, de a nap legnagyobb részét kint tölti a kertben. Nekem a tenyésztő is javasolta, hogy semmiképpen ne tartsuk lakásban, mert akkor a szőre se lesz szép! Nem nyáladzik többet, mint minden más kutya! A szőrét folyamatosan ápolni kell, és ha nem is vedlik, akkor is összeszedek 2-3 naponta utána egy jó nap adag szőrcsomót (és tényleg csak néha néha engedem be)!Nagyon intelligens, értelmes és nagy a mozgásigénye (persze nem 35 fokban)! Foglalkozni kell vele (sport együtt, játék) mert igényli!
2011. márc. 29. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!