Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ez lehetséges? (:Lent)

Ez lehetséges? (:Lent)

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Van egy tizenkét éves goldink :) Soha nem tanítottuk semmire, játszottunk vele, sétáltattuk, de tanítani soha. Egyik nap a szintén tizenkét éves húgom kitalálta, hogy na majd ő kiképzi :) És lássatok csodát: Kétszer másfél órát foglalkozott vele, és a kutya tudja:

Ülsz! Fekszik! Nem szabad! Ott marad! Pacsi! Gyere ide!

És a Gyere ide!-t úgy értsétek, hogy bármit is csinál éppen, erre a parancsszóra ugrik :) Én csak tátottam a szám mikor láttam, milyen ügyes :) Eddig mindig felugrált az emberekre, most már csak akkor, ha kétszer a combunkra ütünk :) Lehetséges, hogy egy ilyen idős kutya 3 óra alatt, ami nem egyhuzamban volt,és játszottak is közbe, ennyi mindent megtanuljon?

A másik kérdésem az lenne, hogy a húgom vett ma neki egy plüssállatot, mert eddig csak labdája volt. Odaadtuk a kutyának, nagyon tetszik neki, egyfolytában a szájában hordja. Kell-e attól félnünk, hogy megeszi? Vagy mivel ugye a plüss ilyen szőrös, és neki a szájában van, nem lesz baja tőle?


2011. márc. 29. 16:19
 1/6 anonim ***** válasza:

hát mivel leírtad, hogy megtanulta így láthatod, hogy lehetséges bár azért ennyi idős kutyát már nem kell ilyenekkel nyüstölni.

A plüss játékot maximum szétrágja, de megenni nem fogja

2011. márc. 29. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Persze, hogy lehetséges.:) Ennyi idősen is kell a kutyának, hogy agyilag is lefáradjon vmennyire. Nálunk plüssel csak felügyelet mellett játszhatnak, mert megeszik.
2011. márc. 29. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

és láss csodát :):)

a tesód tv-t nézett ?? ( kutyás műsort ?)

vegyetek neki sipolós játékot!imádni fogja !!!

ha lehet cseréljétek ki a plüst, mert ha megeszi, nem képes megemészteni.

ha nem rágja ,akkor semmi gond !!

ha fáradt , nem fogja szétszedni :)

tanítás-nevelés-mozgatás = lefárad, tehát nem szedi szét :)

2011. márc. 30. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

A goldik alapvetően nagyon szeretnek tanulni, lehet, hogy neki önmagában az, hogy tanítgatják akkor motiváció, hogy emiatt gyorsan is tanul. És igen, simán lehetséges!

Persze ezek még biztos nem olyan stabil feladatok, hogy bármilyen ingerkörnyezetben is meg tudja őket csinálni, de ha soka gyakorolnak, menni fog.


Azt azért mondd a hugodnak, hogy inkább többször gyakoroljon kevesebbet, és a gyakorlást mindig játék kövesse, így nem terheli túl a kutyát, és még eredményesebb lesz a tanulás.

2011. máj. 10. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
51%

Minden kutya képezhető idős korban is.

Nem is értem, hogy sokan miért hiszik, hogy csak kölyök korban tudnak tanulni.


Lám, neked van egy tizenkét éves kutyád és mégsem tudsz róla szinte semmit...

2011. máj. 10. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
70%
Egyébként én röstellném a helyedben, hogy ennyi időn át soha nem foglalkoztattad szellemileg a kutyádat.
2011. máj. 10. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!