Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy győzhetném meg szüleimet...

Hogy győzhetném meg szüleimet arról hogy kaphassak egy kutyát?

Figyelt kérdés

16 éves vagyok. Szeretnék egy kutyát akit lehet sétáltatni, játszanii vele stb. Felelősséget válalnék érte, tényleg törődnék vele...Soha nem engednek semmit, már teljesen ki vagyok borulva...A suliban majdnem kitünő vagyok (tesi rajz és fizikán kivül de a fizika is csak 4-es tehát nem bukás vagy ilyesmi) nem járok ki bulizni, sőt még soha nem is voltam. Suli után mindig hazajövök, nincs is nagyon sok barátom, sőt itt ahol lakok egy sincs, csak a suliban (nem odajárok ahol lakok).

Nyaranta alig tudok mit csinálni. Azt mondják a szüleim, hogy már van egy kutya (középázsiai juhász), és az elég, de nekem ő túl nagy, nem tudok vele játszani, sétáltatni meg pláne nem, mert inkább ő "sétáltatna", meg ha játszok vele, ugye ugrál, és azért nem kisméretű kutya....

Teljesen el vagyok keseredve. Nem kell nekem drága kutya, találtam már nagyon sok ingyen elvihető kutyát (kistestű), sőt még a zsebpénzemet is felajánlom az etetésre meg stb. De nem bírom tovább...Olyan egyedül vagyok...

Mit tehetnék?


2011. márc. 29. 20:30
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
64%
Én kutyák között nőttem föl, mondjuk nálunk a kutyák a családban alap, szüleid ha nem engedik nem sokat tehetsz...mondjuk én olyan vagyok, hogy hazaviszek egy állatot és megtartom, ha már ott van ugy sem dobják ki..:) Lehet attól félnek sulid rovására megy, de próbáld őket meggyőzni!
2011. márc. 29. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 xnorkax ***** válasza:
100%

Hát, először is azt kéne tudni, hogy a közép-ázsiai kutyus ki jön-e más kutyával. Mert csak úgy nem lehet odavinni egy kutyát.

Ha igen, akkor mondd el ezeket a dolgokat, amiket itt leírtál nekik. Ha olyan helyzetben vannak biztosan megengedik. De azért valljuk be egy közép-ázsiai juhászkutya fent tartása nem kis költség és ha nem álltok úgy anyagilag megértem, miért nem akarnak még egy kutyát. Viszont ha ez nem így van, akkor szerintem semmi akadálya nem lenne.

2011. márc. 29. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim válasza:

Ezt mondd nekik:Kedves anya és apa szeretnék veletek beszélni:SZeretnék egy kiskutyát !Tudom hogy nem fogjátok megendegni de halgassatok meg:Megtanulnám elsajátítani a kreativitásom ha a kutyámmal vagyok mert fésülhetném kitalálhatnánk közös játékokat!És aztán ott van a felelősség tudat tudjátok milyen kevés tinédzser nem tud magára vigyázni?Drogozik cigizik iszik és én szeretném ezt 1 fényév távolságra kikerüólni így biztos nem kerülnék bele abba a társaságba és nevet választunk neki meg anniyra jó lesz alig várom Kérlek !És nyomj bele az arcukba egy puszit és mosolyogj!

erre a szüleid:Hát...ha enniyre akarod!(elképzelhető!(

Na remélem segítettem ha nem akkor ne haragudj szia!

2011. márc. 29. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Abban van igazság hogy az egyik kutya mellé nem biztos hogy kell másik, ne csak sétáltatni próbáldd. Ha van a közelben egy nagyobb park vagy üres füves terület tanítsd aportírozni, vegyél kutya-tréning kiskönyvet vagy érdeklődj utána miket tudnál megtanítani neki, esetleg ha nagyon jól menne ez akkor kutya agilityzni is kezdhettek, bár nem tudom a fajta mennyire alkalmas erre, ezt általában border colliekkel, retrieverekkel, szetterekkel és labradorokkal szokták űzni. Még további tevékenységek amik esetleg fajtajellemzők a szaglásra támaszkodó dolgok (pl. mentés), de gondolom a te életkorodban a kutya ezen képességeinek fejlesztése még nem igaán érdekel, sőt ha nagyon öreg a kutya, a képzése nem biztos hogy járható út, de ha meg egy kistestű kutyát örökbefogadol akkor lehet hogy a középázsiai juhász nem fogja tolerálni a háznál, tehát ha nagyon új kutyát szeretnél csak a jelenlegi kutyád életkora lehet meghatározó tényező, illetve talán még a neme, kan-kan általában ugye üti egymást, a többi párosítással talán meg lehet próbálkozni.
2011. márc. 29. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Igen, tanítanám is, de annyira el vagyok keseredve...:(

Régebben szerettem volna hörcsögöt azt se engedték, semmit nem engednek...:(

2011. márc. 29. 21:06
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Ne aggódj, legtöbb szülő ilyen! mikor meg ott lesz egy kis kölyök többet játszanak vele mint te..:)
2011. márc. 29. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
0%

mint szülő ,én sem engedném !

mert valóban nem vagy rá felkészülve!!

neked csak az idődet tölteni kellene a kutya, meg szeretgetni, .

hát ezért nem!!

mivel már van egy kutyátok ,és te azt sem tudod kezelni , mire vársz ????

a kutyátokat senki sem nevelte meg ,és mivel megnőtt , már féltek is tőle .

tipikus példája a felelőtlen viselkedésnek !

kisebb kell ??

mert azt könnyebb kezelni, mert azt fizikailag tudod uralni ????

gőzöd sincs a kutyákról, és ezért nem szabad neked MÉG kutyát vállalnod !

tanulj a kutyákról , viselkedj gazdaként, legyél felelőségteljesebb a mostani kutyátokkal !!

és akkor remek gazdája leszel egyszer a saját kutyádnak.

de nem most !

most csak unatkozol !!

2011. márc. 30. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó, egyáltalán nincs igazad. Ki írt olyat hogy félünk a kutyától? hol olvastad? Egyáltalán nem félünk tőle, de nem lehet vele úgy játszani mint egy kisebb termetűvel, de nem azt mondtam, hogy egyáltalán nem....és így vannak olyan dolgok is amiket nem is lehetne megtanítani neki...Amúgy meg csak én vagyok "korlátoltabb" mert szüleim, tesóm mind magasak meg minden, egyáltalán nem félünk tőle, képzeld én se...Amúgy nekem ne mondd hogy nem tudjuk nevelni a kutyát, már ő kb. 5. és megneveltük, amikor idekerült, mindig kiszökött, ma már ha nyitva van a kapu akkor se megy ki, mert tudja h nem szabad,nem harap, nem ugrik, de ha játszani szeretnél vele természetesen minden kutya ugrál ahogy ő is, de labdát visszahozza stb.stb.

Szóval valamit nagyon félreértettél...De azért köszönöm mindenkinek a választ!

2011. márc. 30. 17:39
 9/16 anonim ***** válasza:
Ne legyél elkeseredve! Foglalkozz a közép ázsiaival. Sétánál szoktasd le a húzásról: ha húz állj meg vele, és akkor menj tovább ha a kutya lazított a pórázon, és ezt minden húzásnál csináld meg, sokszor, pár hét alatt leszokik róla. vagy fordulj mindíg másik irányba ha húz. A közép ázsiain van mit finomítani, tölts vele sok időt, tanítsd, alakíts ki vele mély kapcsolatot. Meglátod, nagy öröm lesz látni, hogy milyen jólnevelt kutyus lesz belőle, ha sokat foglalkozol vele! Ha a szüleid látják hogy érdekel a kutyus és meg tudtad nevelni akkor - ha még mindíg akarsz másikat ezután - talán megengedik hogy legyen másik kutyád.
2011. márc. 30. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszodat, megpróbálom ezt a taktikát.

Viszont lenne egy kérdésem: szerintetek ha megtanulna szépen pórázon járni, akkor ha kimegyek sétáltatni, egyéb környezeti ingerek, akármi nem fogja megzavarni, és esetleg máshogy reagálni, mert azt nem szeretném.:/

2011. márc. 30. 21:14
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!