Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyik a jobb, a kutyapelenka,...

Melyik a jobb, a kutyapelenka, vagy az alom, ha lakásban tartom a kutyust?

Figyelt kérdés

Egy kicsi testalkatú (max.4 kg) kutyusom van. Alomba végzi a dolgát, nagyon ügyesen, a lakásba sehova máshova nem. Nincs kert, úgyhogy ezért pisil a lakásban is, meg persze éjszaka is pisil, még 5 hónapos csak. Az alom kb.1-1,5 hét után kezd büdösödni, ekkor cserélem. Az érdekelne, hogy jobban megérné-e kutyapelust venni, tovább bírná, mint az alom?

A másik, meg, hogy van, hogy csak az első két lába van benne az alomba, és úgy pisil, így gyakran mellémegy neki, de nem akarom leszidni, mert ő sztem azt hiszi, hogy már benne van teljesen, és nyugodtan pisilhet. :) Ezzel lehet vmit kezdeni?

Köszi!


2011. márc. 29. 21:47
 1/10 anonim ***** válasza:
16%
alom mindenképp, a pelenka az szörnyű szegények
2011. márc. 29. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
pelenka soha! nem is éri meg és az alomból ki pisilést nagyobb alomtálcával oldhatod meg, de NE cseréld ki hanem egy nagyobbat is tegyél a mostani mellé
2011. márc. 29. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Úristen, nem akarlak megbántani, ne haragudj, de ez számomra kicsit abszurd. Miért nem viszed ki?

Komolyan csak másfél hét után büdös? Mikor az én kutyám bepisilt és valami olyan lett, akkor már pár óra múlva éreztem a szagát.

Nem használtam ilyeneket sosem, de kutyapelenkára azt írják, hogy maximum 2-3 naponta kell cserélni. Bár én ezt sem tudom elképzelni :)

Nekem is lakásban van a kutya, fél éves korára bőven szobatiszta volt. Mindig jelez, ha ki kell mennie.

Tényleg ne vedd rosszindulatnak, csak kíváncsi vagyok, miért nem inkább ki szoktatod?

2011. márc. 29. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
sétáltatás esetleg? ha megvan minden oltása, egy 5 hónapos kutyát már le lehet vinni.
2011. márc. 29. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem egyiksem, nem macska hogy alomba végezze a dolgát. Attól még hogy nincs kert, még ki lehet vinni a ház elé, hogy oda végezze a dolgát, pár perc az egész, addig te is és a kutyád is friss levegőn vagytok.
2011. márc. 29. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Egy ennyi idős kutyánál már bőven a séta. Ha nem bírja visszatartani, akkor pisil ahova pisil, de ne legyen megszokott helye mostmár, mert sosem fog kiszokni rendesen. É remélem azt tudod, hogy nem csak a pisi/kaki miatt kell neki a séta.
2011. márc. 29. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
45%

Mi van vaze?


Egy macskás oldalra tévedtem?!

Azt hittem ez egy kutyás oldal. Alom+ pelenka.


Jobb ha sürgősen szoba tisztaságra neveled a kutyádat. Nem macska az.

2011. márc. 29. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 zsuzsabazsa ***** válasza:

5-hónapos korára már rég szobatisztaságra kellett volna szoktatni.


Későbbiekben az lesz a kérdés, hogy a kutyám 1-éves és még mindig bepisil él bekakil, hogyan szoktathatnám le.

2011. márc. 29. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Én próbáltam pelenkára szoktatni, de nem ment és nem is erőltettem. Nekem az okosok, mivel első kutyás vagyok, azt mondták pelenkára kell szoktatni amíg nincs meg az összes oltása, utána lehet kivinni a kertbe.

Na ezt kb 2 nap után meguntam és kivittem a kertbe, elvégezte a dolgát, halomra dícsértem, bepiszkolt megszidtam. Pár hét alatt teljesen szobatiszta lett.

Nagyon sok kutya lakik panelban vagy olyan házban ahol nincs kert, de attól még ki lehet vinni sétálni napközben. Ha kint elvégzi a dolgát halomra kell dícsérni. Megfogja érteni mit jelent. Éjszakára még használja az almot, bár az enyém már 3 hónapos kora után nem pisilt éjszaka. Amúgy is kell a séta a kutyáknak, mindegy milyen kicsi. Az enyém egy yorkshire terrier 20 cm magas és 2,5 kg. Naponta legalább egy séta van, de néha 2 és mellette ott a nagy kert.

2011. márc. 30. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek a válaszokat!

De hogy félreértés ne essék, a kutyám teljesen szobatiszta. Ha itthon vagyunk, és pisilnie kell, jelez, és akkor lemegyünk sétálni, ha olyan ismerősnél vagyunk, ahol van kert, oda is kimegy, és ott végzi a dolgát. Utánaolvastam mindennek, amikor kutyát fogadtam örökbe, úgyhogy minden eddigi oltása megvan, és szobatisztaságra van nevelve. Az almot akkor használja, mikor 2-3 óra hosszát egyedül marad itthon, vagy éjszaka. Tudom, hogy nem csak a pisilés miatt kell sétáltatni. :) Minden nap leviszem legalább reggel, délután és este. Ha van rá lehetőség, akkor ennél többször is, és nem csak 10 percere, hanem legalább 1óra hosszára.

Az alom pedig igen, tényleg csak kb.1 hét után kezd büdösödni. Ahova mellémegy, azt amint tudom, azonnal feltörlöm, pont azért, hogy ne árassza el a lakást a húgyszag.

Köszi a tanácsot a mellépisilésre! :) Megpróbálok neki még nagyobbat és alacsonyabbat szerezni.

2011. márc. 30. 10:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!