Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A behívás megtagadásnál ott,...

A behívás megtagadásnál ott, azonnal, helyben hogyan kell viselkednem?

Figyelt kérdés
2011. márc. 29. 21:48
 1/6 anonim ***** válasza:
Én ilyen helyzetben ha el tudnám kapni a kutyát akkor leszídnám jó alaposan. Ha esélytelen lenne elkapnom, akkor valahogy kiokoskodnám hogy visszajöjjön. De könyörögni nem szabad. Próbáld meg kajával, labdával, vagy fuss el. Legrosszabb esetben csak várjad amíg jön, de ne ismételgesd a parancsot. És ha csak egy óra múlva jön oda akkor is meg kell dicsérni!!! Sosem szabad leszídni ha már odajött.
2011. márc. 29. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Mennyi idős? Hogyan hívod? Mikkel szoktál próbálkozni, ha nem jön?


Mert első körben érdemes megfigyelni, hogy kiadtál egy fapofájú gyere idét, vagy akár guggolva, tapsolva, gagyogva hívtad?


Ha jól csináltad a behívást, és nem lehetetlen helyzetből (játékból, amiból sose jön ki vagy ilyesmi) akkor lehet ilyen helyzetben büntetni.


Ehhez érdemes használni valamit, ami garantálja, hogy meg tudod fogni. Mondjuk egy 20 m-es hegymászó kötél, amit húz maga után megteszi.

Ha hívod, és nem jön, rálépsz a kötélre, és elindulsz a kötélen a kutya felé. Nagyon dühösnek mutatkozol, feszes a járásod, szúrós a tekinteted, nagy testfelületet mutatsz és felé mész. Ha ettől észbe kap, és mégis odajön, akkor buktad, meg kell dícsérni.


Ha nem, hanem te érsz oda, akkor viszont fölé hajolhatsz, üvölthetsz, akár a pofáját is megfoghatod egy mit mondtam én neked a kutya fáját kíséretében.


Ezután hátra lépsz kettőt, és adsz egy esélyt a javításra: Gyere ide. Halkan, nem fenyegetően.


Ha bármennyire is érdekelte a bünti, akkor seggett rázva laposkúszásban érkezik hozzád, te pedig megdícséred szépen.


Ha nem, akkor tanulnod kellene a büntetési technikák alkalmazásáról. Nálunk egyébként ilyenkor konkrétan kizavarás a falkából (kutyabandából). Nem használok kötelet, csak megyek fenyegetően utána. Van, hogy tovább rohan, de egyszer csak elkezdi nyomasztani a helyzet. Ilyenkor kizavarás, valahova kiteszem szélre, játszom a többi kutyával, és nem engedem vissza. Pár perc és a leghalkabb gyerére is ugrándozva repül felém :)

2011. márc. 29. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

5 hónapos

Eddig többször is hívtam, aztán olvastam, hogy ezt eléggé elszúrtam.

Most elindulok hazafele, mikor észreveszi, hogy messze vagyok, jön ő is nyilván, de ezzel még nem érem el, hogy amikor szeretném, akkor is odajöjjön. Van, hogy elsőre is odajön, van, hogy nem. Nem lehet 100%osan behívni.

Ha elindulok felé, elkezd játszani, kergetni meg nem fogom, mert tudom, hogy azt sem szabad.

Az a baj, hogy azt mindenhol mindenki leírja, mit nem csinálj, de azt már nem, hogy akkor mégis mit tegyek..

Ha netán 10 perc után méltóztatik odajönni, nyilván megdicsérem. Kezd elegem lenni, de muszáj elengednem, mert nagyon nagy a mozgásigénye.

A legutóbb már ki voltam nagyon, kergettem egy kutya körül, mikor megfogtam, rácsaptam a fenekére, de nem nagyon hatotta meg. Az új módszer, hogy ilyen helyzetekben egyből vége a sétának, és irány haza.

Köszönöm, hogy segítetek!!! :)

2011. márc. 29. 22:41
 4/6 anonim ***** válasza:

Egy 5 hónapos kutyusnak még lehet, hogy sok lenne a falkából való kizárás, de 1-2 hónap múlva már meg lehet tenni. Ha játéknak veszi a haragos közeledésedet, akkor rossz színész vagy, gyakorolj még egy kicsit!


Ha olyan helyen sétáltok, ahol vannak nagyobb tereptárgyak, akkor el is lehet bújni előle. Amikor nem figyel a kutty, akkor gyorsan elbújsz valami mögé és vársz. Amint észreveszi, hogy eltűntél, baromi ideges lesz és elkezd keresni. Kicsit hagyni kell, hogy bepánikoljon, azután magadhoz hívhatod. Ezt olyankor is megteheted, amikor megtagadja a behívást. Egyszer hívod, majd azonnal elbújsz. Így megtanulja, hogy fél szeme mindig a gazdin legyen. Én mostanában már nagyon ritkán tudok elbújni a kutyám elől, mert akkor is figyel, amikor szerintem nem. :) Ráadásul amióta nyomkövetőzünk, azóta ha sikerül is elbújnom, akkor is pillanatok alatt megtalál. De nálatok még látványos eredményt lehetne elérni ezzel a módszerrel is.

2011. márc. 29. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Így van, egyelőre semmiképp ne büntess! Ha most elkezdez büntet(get)ni, akkor eldurrogtatod a puskaporod már most, pedig később még komolyabb gondok is lesznek. Minden rosszul kivitelezett büntetés elvesz a te pozíciódból, és többet, mint amennyit a behívás megtagadása.


Próbálj erősebben motiválni, nagyon sok neki az inger egyelőre! Ha hívod mindig rögtön kezdj is el távolodni.

Játssz elbújósat, ha hívod annak mindig legyen valami pozitív következménye, tehát mindig kajával, vagy játékkal hívd, nagyon dícsérd meg! És utána engedd is el újra! Ne társítsa a hívást a hazamenéssel! Ha hívod, tedd rá a pórázt, aztán vedd is le róla. Mindig próbáld nagyon játékos hangon hívni, guggolj le, tapsolj neki, csalogasd!


Ha a hazafele indulás bejön, akkor csinád azt, hogy elkezdesz futni valamerre. Ha többen vagytok lent kutyások, akkor kérd a többiek segítségét! Fussatok többen egyszerre, ebbe a legtöbb kutya bekapcsolódik, és akkor tuti a tiéd is odamegy, ilyenkor nagy dícséret és elengedés.


A behívás alapszabályai:

- sose kergesd a kutyát ha meg akarod fogni

- ha nem jön oda, akkor az ellenkező irányba kezdj el futni

- ha elengeded akkor ne csak a séta végén tedd rá a pórázt hanem közben is sokszor hívd be, tedd rá, majd engedd el - ha csak a végén fogod meg, könnyen kialakul h akkor nem megy oda hozzád, mert tudni fogja h akkor van vége a sétának

- sokszor játssz olyat vele (csakis biztonságos helyen (lehetőleg nem elkerítetten) - pl. erdő, mező, hatalmas park ahol nincsenek autók), h amíg ő mást csinál elbújsz -> a kutyában minél fiatalabb korban el kell kezdeni tudatosítani, h neki kell vigyáznia arra h el ne hagyjon téged és nem te vigyázol rá.

- szintén sokszor csináld séta közben, h hívod a nevén, amikor látod h felvette veled a kontaktot, elkezdesz rohanni a másik irányba és közben hívod majd iszonyatosan megdícséred

- legyen egy konkrét parancs a behívásra és az ne a neve legyen! Ez olyan parancs amire azonnal, hezitálás nélkül jönnie kell!

- ha nem jön, akkor SOSE hívd többször, menj oda és fogd meg! Ha kell akkor ilyen esetben - amikor látod rajta h nem akar odajönni és a megfogásból is kergetőzés lenne, tereld el a figyelmét. Mondd neki "figyel, figyel", majd kapjon egy teljesen ellentétes parancsot pl. "ül", "fekszik" bármi - amit tud a kutya és szeret - vagy olyan parancsok amiket klikkerrel tanult. Amikor ezt végrehajtotta odamész hozzá megdicséred. Majd pórázra veszed, tesztek néhány lépést. Leülteted, elengeded és pár másodperc múlva azonnal behívod. Nagy dicséret és újra mehet játszani.

- olyan helyzetben sose add ki a behívás parancsot amikor nem vagy benne biztos, h végre tudod hajtatni a kutyával - pl. heves játékban van más kutyákkal - ha mégis hívod és nem jön, akkor csak azt erősíted benne, h "anya hívhat, akár többször is, nem kell mennem ha nem akarok"

2011. márc. 29. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

a kutyáknál nincs olyan , hogy megtagadás .

egyszerűen csak nincs oka ,hogy odamenjen hozzád !

a behívást soká kell gyakorolni, de a lényeg a vezéri szerep!

a vezérnek hívnia sem kell, elég csak a testbeszédet alkalmazni .

a behívás lényege, a kutya figyelmét magunkra irányítani, és hanggal, kézjellel , síppal ( dobbal-nádi hegedűvel :), magunkhoz hívni .

a különbség a távolság .

50m -ig elég a testbeszéd, vagy kézjal, 100m-ig a hang 4-500m-ig a sío hangja.

a lényege , a kutya figyelmének magunkra irányítása.

és ha nem jön be ??

gyakorolj-gyakorolj, mindíg nyugodtan,mindíg nyugodtan !!!

2011. márc. 30. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!