Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Már undorodom a kutyámtól!...

Már undorodom a kutyámtól! Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Szófogadó, kedves 1,5 éves kutyáról van szó.

Egyetlen bajom vele, hogy séta alkalmával, ha messzebb van és nem látom, hogy rászóljak, előszeretettel fal fel mindenféle szart (emberi, állati egyaránt).

Az imént is egy hatalmas bűzölgő csomót hányt a konyha közepére, szag alapján ez is ürülék lehetett (pont ebédelni készültem...)


Happy Dog-ot kap, ami nem gagyi táp + kétnaponta Immunovetet szórok a tápjához, így fogalmam sincs miért csinálja, de legfőként, hogy miként szoktathatnám le róla???


Szegény, már undorodok mikor jön oda és a pofijával hozzám ér, mert tudom mit evett előtte.


2011. márc. 30. 13:06
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
Egyszerűen le kell szoktatni róla, ha neked nem megy, ott a kutyasuli
2011. márc. 30. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%

Először a kajamegtagadást kéne megtanulni minden helyzetben, utána azt be tudod általánosítani a kakára is. Ebben segítség lehet a suli.


A másik lehetőség: viszel magaddal valami jó mentolos fogkrémet, nagyon figyelsz, akár direkt csapdába csalod, és amint enni kezd, jól tele nyomod a pofáját. Higiénikus neked, neki meg undorító.


Van ismerős aki ezt próbálta, a második tubus fogkrém után már nem nyúlt kakához a kutya. Jó erős fogkrémet használj!

2011. márc. 30. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
90%
A kutya ilyen állat. Nincs ezzel semmi gond. Örülj, hogy nem tudod, mi mindent szokott még éjszakánként enni.
2011. márc. 30. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:

Pont ezt kérdeztem: hogyan szoktassam le róla?

Kutyasulival ne gyertek, mert az itt nincs.

2011. márc. 30. 13:16
 5/20 anonim ***** válasza:
Bármilyen más talált élelemmel hogy álltok? otthon ha leejtesz egy szelet husit, mit csinál? Első körben azt kellene megtanulnod, hogy kontrollált környezetben a hatótávolságodon belül ne egyen fel semmit.
2011. márc. 30. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:

Az a baj, mire odaérek abbahagyja, hisz tudja, hogy nem engedem meg neki.

Ha rászólok akkor is otthagyja és odajön, de futtában bekap amekkorát csak tud és mire odaér, már le is nyelte egyben.


Fogkrémet így nem tudom alkalmazni, hisz jelenlétemben nem csinálja.

Amúgy lakásban tartott kutya, így muszáj póráz nélkül futtatnom séta közben.

2011. márc. 30. 13:18
 7/20 anonim ***** válasza:
én az udvarban az összes kupacra soksok csiliport szórtam. pár nap után leszokott róla :)
2011. márc. 30. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:

Akkor meg állíts fel egy szabályt, hogy mennyire mehet messze tőled. Ez legyen annyi, amekkora távolságon belül még tudsz rá hatni. Vagy tényleg próbáld meg az, hogy kimész séta előtt, és az összes szimpi kakát beszórod jó erős chilivel, vagy borssal és csak utána viszed ki a kutyát.


Sajnos mást nem tudsz tenni, mindenképp akkor kell büntetni. Egyébként ha tudja, hogy eleve azért mész oda, mert rosszat csinál, akkor nyugodtan büntetheted is, azon a pár másodpercen nem múlik semmi, szerintem ilyen esetben mehet kicsit később is a büntetés.

2011. márc. 30. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
én a múltkor egy oldalon olvastam (vmilyen öreganyáink is tudták volt a címe)hogy ananászt kell csempészni a kajájába, mert az büdös neki, és akkor legalább a sajátját nem eszi meg.
2011. márc. 30. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
Öreganyáinknál mindig volt kéznél ananász ;)
2011. márc. 30. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!