Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutyust ajanlanatok?

Milyen kutyust ajanlanatok?

Figyelt kérdés
egy kutyust szeretnek venni...ami kinti is es benti is( szoval nyaron kinn telen benn a szobaban..nyaron este benn a szobaban)...aranyos oleb legyen (vagyis nem muszaly oleb legyen csak kis termetu es ne ugasson ha vendegek jonnek hozzank) es ne hulljon a szore...es olyan legyen,akit otthon hagyhatok(vagyis nem magaban,hanem edesapam itthon lenne vele amig en sulizok kb d.u.3ig)jatkos legyen es nagyon aranyos....ne legyen annyira nehezen tanithato... en egy bolognai pincsre gondoltam vagy egy westire...adjatok egy par otletet
2011. márc. 30. 16:30
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

spicc

máltai selyemkutya

Toy Uszkár

2011. márc. 30. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
első vagyok: meg őzike lábú, Francia Bulldog(sokan mondják nem öleb, de úgy be tud bújni az ember ölébe, és ott szuszmákolni, mint a hét szentség:)
2011. márc. 30. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 Ninna ♥ ***** válasza:
Szinte akármelyik kistermetű kutyus megfelelő lenne számodra, de azt tudd, hogy egyiknek sincs az agyába programozva, hogy mit kell, mit szabad, mit nem szabad, mit tilos csinálni, ezeket neked kell neki megtanítani. Minden kutyus játékos, aranyos, szerethető, és ha kellően foglalkozol vele, akkor jól is taníthatóak. Ha jól olvastam, akkor egész nap bent lehetne a házban, amikor szeretne kimehet, és éjszaka is bent aludhatna még nyáron is. Ez teljesen jó, így is kell. Egy kistestű kutyus prémium táppal való etetése nem drága, a legjobbal is kb. havi 2000 forintra jössz ki, ami egyáltalán nem drága. Sétáltatni őket is kell napi 2x legalább, reggel egy egészségügyi séta (pisi, kaki, stb) és délután egy nagyobb. Egy fél-1 órás séta nagyon jót tesz a kutyusnak és kell is, este pedig szintén egy eü séta, ezeket meg lehet akár 5-10 perc alatt is oldani. Én azt ajánlom, hogy a menhelyeken nézz körül, és ne feltétlenül fajtába gondolkodj, mert ha jól látom, nincs különösebb fajta iránti szereteted.. rengeteg édes, szeretnivaló, pont olyan kölyök (vagy felnőtt) kutyus vár a menhelyen szerető gazdira! Itt vannak pl. a kölykök: [link]
2011. márc. 30. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
A westie tényleg jó választás,de ha már kicsi kutyát szeretnél akkor inkább a tacskót mondanám hosszú szőrű,rövid szőrű vagy drótszőrű mindegy,de szeret kinnt és bennt lenni!Ha viszont tényleg ölebet szeretnél akkor Yorkshire terrier,sokat kell foglalkozni vele,nagyon gyorsan tanul és nem hullik a szőre.:)
2011. ápr. 1. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
BIEWER YORKY
2011. ápr. 1. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Tudtommal a tacskók ugatósak...
2011. ápr. 1. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Minden kutyának hullik a szőre, akár a te hajad.

Vegyél kitömött kutyát, az mindenben olyan, amit szeretnél.

2011. ápr. 1. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Még valami.

Sem a bolognai, sem a westie nem való kinti kutyának.

2011. ápr. 1. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

spániel,ha kellöen letudod mozgatni,vagy uszkár mert az nem "szőröz"

uszkár azért jó mert több méretbe van :)

2011. ápr. 1. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Tacskót piszokul le kell fárasztani, és akkor elég csendes. Ház körüli mozgást akkor is jelzi, de ha valaki rászól, érezteti vele, hogy nyugi öreg, hallom, hogy valaki van ott, de leszarom, mert nem ellenfél, akkor egy-két vakkantás után befogja a száját.


Apró fehér izék manapság nagyon divatosak, emiatt elég sokan szaporítják felelőtlenül, és sok köztük a pszichésen gyenge. Engem elég sűrűn "támadnak meg" apró fehér izék... az igazi, jó vérvonalú westie nagypofájú, de nem agresszív, a bolonyéz/havanyéz/bisonyéz/tudomisénnyéz kutyák eredetileg nem tudom milyenek, de akikkel én találkozok, azok közt elég sok az öngyilkosterrorista.

Ha piszok sok pénzed van, akkor keress rá a legdrágább tenyésztőkre, azokra, akik csak sorbanállással tudnak kölyköt ígérni nyár végére, vagy jövő évre, és akkor is mindenféle szerződést akarnak aláíratni, és kötelezni akarnak arra, hogy muti meg a kutyát 3/6/9/12 hónap után, és belepofáznak abba, hogy mivel etess, meg úgy általában kötözködnek. Az ilyenek lehet, hogy le is beszélnek a fajtáról, ha nem neked való.

Ha nincs bitang sok pénzed, akkor irány a sintértelep, vagy a menhely. Menhelyre sokszor be lehet menni csak úgy ismerkedni a kutyákkal, és van időd kiválasztani, hogy melyik az a kis nyomoronc, amelyik belédszeret és elcsábít. Sintérnél, és menhelyen is előfordulnak fajtatiszta kutyák, de a 'tacskszerű' 'uszkárjellegű' 'westiere hasonlító' sokkal gyakoribb. És természetesen ez sem ingyenes. Menhelyek többnyire elvárják, hogy ivartalaníts. Gyakran kell a kutyákat gyógyítani, féregteleníteni, bolhátlanítani. Lehet, hogy ők már megtették, de akkor illik kicsengetni nekik a költségeket. Sintérek nem tudom kérnek-e pénzt (azt hiszem nem) de sintértelepi kutyáknál is szoktak lenni orvosi költségek.

Befogadott kutyák nagyon hálásak szoktak lenni.

2011. ápr. 2. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!