Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha chip nélkül viszem külföldr...

Ha chip nélkül viszem külföldre (pl.: Szlovákiába) a kutyát akkor milyen büntetésre számíthatok, ha valaki ott elkap?

Figyelt kérdés
2008. febr. 8. 14:11
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Szia!Chip és útlevél nélkül eddig át se engedtek,én próbáltam,de mivel most már nincs határ átviheted!
2008. febr. 9. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Szia , átviheted de kell nálad lenni vlmilyen kiskonyvnek ahol igazolni tudod , hogy egészséges.(mint nálunk a személyi)
2008. febr. 9. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
A kutyanak is van utlevele amelyben benne kell lennie az osszes oltasnak. Amig a kutyaval nincs semmi gond kulfoldon, addig talan meguszhatod a buntetest,ha ellenben megharap valakit, akkor jonnek a problemak.Jobb bezserezni az osszes oltast tartalmazo konyvecsket.
2008. febr. 10. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Én is ugy gondoltam hogy mivel má nincs határ eccerűbb átvinni! DE ugyis csak kirándulásról van szó nyáron egy szép tó mellet... ott meg esetleg ha valami baj lenne akkor azt hazudnám hogy ott találtam a kutyát :))
2008. febr. 11. 10:38
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Ott találtad a kutyát,. ilyennek kár kutyát adni, az első problémánál eldobja mint egy csokispapírt vagy valamit.


Ezen az oldalon ott a szöveg az állatútlevélről meg a chip-ről ami már KÖTELEZŐ!!!


[link]


És a chip elsősorban azért hasznos, mert ha elveszíted a kutyust akkor pillanatok alatt megállapítják ki a gazdája és így nem kerül be a sintértelepre ahol aztán ha nem kell senkinek elaltatják, bár a hozzászólásodból úgy vélem, hogy neked ez nem számít túl sokat

Biztos majd ott is azt mondod, hogy nem a tiéd, hanem csak találtad.

2008. febr. 13. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Kerdezo, csak azt ne felejtse el,hogy Szlovakiaban a kutykhoz nem magyarul hanem szlovakul szolnak,hacsak nem magyar a gazdaja. Ha az On kutyaja nem fogja erteni ha szlovakul szolnak hozza,akkor nehezen fogja tudni azt allitani,hogy a kutyat talalta. Amúgy a kutya a ragaszkodasaval ugyis elarulja a gazdit.

Mi a kutyankhoz csak szlovakul szolunk,mert a kutykikepzoben igy tanulta meg a vezenyszavakat es nem akarjuk osszezavarni azzal,hogy magyarul mondjuk a vezenyszavakat.

2008. máj. 10. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!