Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kedves tacskó tartók! Elmeséli...

Kedves tacskó tartók! Elmesélitek nekem, hogy milyen egy tacskót tartani?

Figyelt kérdés

mindent amit csak tudni kell.

tapasztalatokat is szeretnék olvasni, látni, hallani


köszönöm


2011. márc. 30. 17:00
 1/8 A kérdező kommentje:
lakásban
2011. márc. 30. 17:00
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk 3 is van. Igaz ilyenkor kint vannak de amikor hideg van bentvannak. Az egyik 7 a másik 3 és a harmadik 0,5 éves. Nagyon okosak. Mindig kikératőznek pisilni. De igaz 1 éves korukig mindent elkellett rakni előlük mert megrágták amikor egyedül voltak. Nem esznek sokat. Nagyon szeretnek sétálni. Kötődnek az emberhez. DE NAGYON SÉRTŐDŐSEK.:) A legöregebb amikor meglett a 2. két évig depressziós lett azért mert ne csak ő van. Nagyon cukik::))
2011. márc. 30. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
100%
Nekem szálkás sz. tacskóm van. Májusban lesz 2 éves. Imád játszani. Rongyozni, labdázni vagy csak egyszerűen kötekedni. :) Nagy igényei nincsenek. Minden nap van fésülve meg sétáltatva. Az egyetlen baj vele, hogy nem nagyon akar szót fogadni. Ezelőtt is ilyen tacskóm volt. 12 évesen, 2 éve ment el:(
2011. márc. 30. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Nekünk volt egy tacsink, csuda édes, akaratos, öntörvényű, sértődékeny igazi egyéniség.:)) Amikor családi házba költöztünk akkor is benti kutyus volt. Imádott ásni, mindig éhes volt (a csípős paprikacsutkát is ellopta!), nagyon barátságos, játékos, imádott egerészni, nyulak és őzek után sprintelni, igazi kis energia bomba volt. Türelmes a gyerekekkel. A világ legjobb kutya fajtája a tacskó. A mi tacsinkat 11 éves korában kellett elaltatnunk, mert tacskó bénulása volt. (Vigyázni kell a hátukkal, lehetőség szerint ne lépcsőztessük!)
2011. márc. 30. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Nagyon jópofa, egyedi karakterek! Öntörvényű, akaratos és iszonyat sértődékeny... és mindene az ásás, főleg ha rágcsáló szagot érez, képes leásni a föld alá érte! Nem egy kert barát fajta, de nagyon aranyosak, sok foglalkozással neveléssel alakítható persze mint minden kutya..
2011. márc. 30. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Ez a tacskóbénulás csak a lépcsőzéstől jöhet ki?? Mert azt meg lehet oldani, hogy ne lépcsőzzön
2011. márc. 30. 22:21
 7/8 anonim ***** válasza:

Nekünk a doki mondta, hogy a lépcsőzés a ludas, a hát megerőltetése.

Bemásolom, amit találtam róla:

A hátsó testfél bénulását a csigolyák porckorong-sérve okozza. Kistestű kutyáknál fordul elő, az oka lehet, hogy a törpe-gén, amely a rövid lábakért felelős, nem csak megszünteti a csontok hosszanti növekedését, hanem elősegíti a csigolyák közötti porckorongokban a mészsók lerakódását, és így a porckorong korábbi deformálódását, elmeszesedését. A betegség kezdetén a kutya kerüli az ugrálást, a hátsó lábakra való támaszkodást, a lépcsőzést. Később, fájdalom, végtagok merevsége, részleges illetve teljes bénulás léphet fel. Súlyosabb esetekben az állat a hátsó lábait bénultan húzza maga után. A nyaki sérvnél az állat nyaka és feje válik merevvé, fejét lefelé tartja. Az első lábak elgyengülnek, majd lebénulnak. A fájdalom miatt a kutyák étvágytalanok, kedvetlenek lesznek. Az állat hasa köré tekert törölköző csökkenti a gerincoszlop terhelését és a fájdalmat. Javasolt nyugtató tabletta beadása a bénulás időtartamára, valamint a vizelet és a bélsár eltávolítása mesterséges úton. A gyógyszeres kezelés lényege a nyugtatás és gyulladáscsillapítás és a hátsó lábizomzat masszírozása, mozgatása, de végleges megoldást csak a műtét jelenthet.

2011. márc. 30. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Szia, nekem van kettő. Haláliak. Imádnivalóak. Okosak, de öntörvényűek, rettenetesen makacsak.

Az egyik 7,5 éves, a másik 7 hónapos. Sajna az "Öregnek" két éve szintén volt egy 2. szintű porckorongsérve, ezt gyógyszeresen lehetett kezelni. Mára teljesen rendben van, de én akkor öregedtem 10 évet.


De inkább beszéljen a kép :)


[link]

2011. márc. 31. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!