Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nem tudom a kutyámat sétáltatn...

Nem tudom a kutyámat sétáltatni! Mit csináljak?

Figyelt kérdés
Van egy Golden Retriever-em (8 hónapos), de amikor sétáltatni szeretném állandóan húz, rángat, majd megfullad de nem hagyja abba! Próbáltuk a fojtónyakörvet (állatorvos tanácsára) de semmi változás! Mit tegyek?
2011. márc. 30. 20:49
 1/10 anonim ***** válasza:
29%
Temperamentumos fajta...próbáld gyakorolni vele a rövid pórázon, láb mellett sétát...ha húz rántsd vissza és mond a NEM! szót.. esetleg fenyítheted is egy kis vesszővel..fojtó lánc amúgy sz...-t se ér! Nekem is ugyan úgy huzott töle
2011. márc. 30. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Szerintem először gyakorolj vele egy kicsit a kertben (már ha van:)), és taníts neki parancsszavakat- nyugi, vagy nem stb. Az is bejöhet, ha séta előtt jól kifárasztod a kertben. Sétához vigyél jutalomfalatot, és ha jól viselkedik, egyből adj neki, dicsérd meg. Az is jó ötlet sztem, h hívj még egy kutyás embert veletek sétálni persze a kutyájával- fontos, h a két kutya jól kijöjjön egymással- és próbáljátok meg úgy. A fojtónyakörv ilyen elvetemült ebeknél tényleg nem ér semmit. Ja, és sztem próbáld meg a combod mellett, vagy legalábbis rövid pórázon fogni, és mindig tartani vele a szemkontaktust, illetve hogy legyél benne a tudatában, mindig szólj hozzá. :)

Amúgy nagyon intelligens fajta, tuti, megtudod a sétálásra tanítani.

Sok sikert! 21/l (egy 8 éves nyugodt kutya gazdája :)))

2011. márc. 30. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 xnorkax ***** válasza:

A fojtónyakörvet felejtsd el, ha jól nevelt a kutyád akkor egy sima szövet nyakörvvel is tudod sétáltatni.

Mellesleg az állatorvosodat ott csapnám tarkón (már bocs) hogy egy 8 hónapos kutyának fojtót javasol... Mikor ezeket egy éves kor felett szabad csak.

Először is. Ez az egész egy türelem játék. Neked kell tovább bírnod. Addig ne indulj el, amíg feszül a póráz. Ha húz, állj meg és indulj el az ellentétes irányba. Ezt sokszor el kell játszani. Lehet, hogy nagyon sokszor. De mindenképp kifizetődő. Előbb-utóbb rá fog jönni, hogy ha húz, akkor nem mentek semerre.

2011. márc. 30. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a hasznos tanácsokat! :)Megfogadom!
2011. márc. 30. 21:13
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Jézusom! Na ezért utálom a fojtóláncot, mert ha nem tudják használni szart sem ér, csak tönkreteszi a kutyát.


A fojtóláncnak nem az a lényege, hogy a kutya fulladjon! Ha megelőz, megrántod, és rögtön le is lazítod. Amíg a kutya melletted megy, oké, ha előzne, rántás. Hirtelen, gyors, azonnali. Ha melletted marad dícsérheted.


Na de egy 8 hónapos Goldennek???


A kutyád kölyök, mikor kiviszed, Disney landben van, ráadásul mivel nem hordod ki pláne minden érdekli, ott az egész világ, meg akarja nézni! Azt nem tanítottad meg neki, hogy hogyan lehet azt megnézni. Tele van energiával, nyilván már a hormonjai is hajtják. Itt nem csupán a pórázrángatás a probléma. Ha azt tünetileg kezeled, jelentkezni fog máshol. LEhet úgy is kezelni, hogy a kutya kertbe zárva éli le az életét, de az börtön. Ha nincs hatalmas szerencséd, akkor ásni és rombolni is fog.


Kezd el úgy, hogy a kutyával mondjuk úgy másfél órát játszol, labdázol, és tanulsz (feladatokat, ült, feksziket, maradot, stb) a kertben. Ha elfáradt, akkor menj ki vele. Nem kell fojtó ehhez, tökéletes lesz egy textilnyakörv, meg a kezed is. Ha a kutya eléd ér, azonnal határozottan irányt váltasz. Így nem rántasz akkorát, ellenben kellemetlen neki, és a fejét is magad felé fordítod. Akkor lehet bármerre haladni, ha melletted megy. Addig céltalan fel-alá járkálás van. Persze, melósabb, megterhelóbb, mint rángatni a fojtót, de ezzel magát a problémát is elkezded kezelni, hiszen mozgatod, tanítod, megmutatod neki, hogy kizárólag te dönthetsz arról, hogy éppen merre mentek.

2011. márc. 30. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Én nem igazán tudom sétáltatni ezen okok miatt, ugyanis már testesebb és elránt magával! Textilnyakörvvel ugyanúgy húz, és fojtja magát! Párom biciklivel szokta futtatni, a felesleges energia miatt!
2011. márc. 30. 21:33
 7/10 anonim ***** válasza:
Amikor eléd megy (a marja elhagyja a tested vonalát), akkor azonnal fordulj le róla! Eleinte másból sem fog állni a séta, csak forgolódásból, az utcán mindenki bolondnak fog nézni, de ha jól csinálod, akkor hamar rájön, hogy csak akkor haladtok előre, ha melletted megy. A kutyáknál ösztönös, hogy a vezér irányítja a sétát. Ha nem hagyod, hogy eléd menjen, és bármi is történjék, mindig te maradsz elől (a lefordulással), akkor az egyértelmű jelzés felé, hogy te irányítassz. Ha sehogy sem sikerül, akkor menjetek el kutyaiskolába!
2011. márc. 30. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

A fojtó nem hülyeség, csak tudni kell használni.

Mi az erős staffunkat szoktattuk le vele az igen erős húzásról.

Az semmit sem ér, ha felteszed rá, hagyod, hogy befojtsa magát és így mentek.


Itt van más módszer is:

[link]


De ez egyénenként változhat, kinél mi válik be.

Mi tudjuk, hogyan használjuk a fojtót,nálunk működik.

Ha nehézséged van vele, próbálkozz a linkkel, vagy netán haltival ( nekünk az is volt, elég jó, de nálunk nem annyira, mint a fojtó).

Ha végképp tanácstalan vagy, ajánlom az untig emlegetett kutyasulit.

2011. márc. 31. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Valószínű nem jól használod a fojtónyakörvet. Nem az a cél, hogy fojtogassa magát a kutya, hanem rövid, erőteljes rántásokkal észhez kell téríteni vele. Ha fojtogatja magát, az régen rossz, nem szabad hagyni, mert csak érzéketlen lesz a nyaka, és a végén már csak a szögest fogja megérezni, azt meg nem szeretnétek gondolom.

Javaslom, hogy menj el egy kutyaiskolába, ahol megmutatják, hogyan is kell ezt jól csinálni.

2011. márc. 31. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Mégegyszer nagyon szépen köszönöm mindenki fáradságát, hogy segített nekem! Köszi Nektek!
2011. márc. 31. 20:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!