Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha kezdő tenyésztő lennél,...

Ha kezdő tenyésztő lennél, mit tennél ebben a helyzetben?

Figyelt kérdés

Az első almunk volt novemberben. Minden kiskutyát eladtunk. Tartjuk a kapcsolatot azokkal a gazdikkal akikkel lehet.

Van egy "gazdi" 2. tulajdonosa az egyik kölyöknek. Megvették 1,5 hét után csörög este 9 kor a telefon hogy szakitottak a nőjével, elkell költöznie a kutyát nem tudja magával vinni, és visszatudja e hozni nekünk a kutyát. Mondtuk igen. Másnap találkoztunk vele, elhoztuk a kutyát. Majd másnap érdeklődött emailbe. Megkérdeztük tőle, hogy nincs e lehetősége rövid időn belül újra a gazdija lenni a kutyusnak. Erre visszaír, hogy izé nem szakitottak, de bizonytalan, hogy mi lesz velük...stb. De hogy gondolkozik még, mert beleölt a kutyába eddig 50ezer ft-ot.

Erre ma írt reggel, hogy pénteken jönne a kutyáért és elvinné mégis.


A kérdés: Ti visszaadnátok neki, vagy új gazdit keresnétek a kutyának?


Én nem adnám vissza, mert pont az ilyen állattartót hívják felelőtlennek, nem játszunk így egy élőlénnyel. Ha felmerül a szakitás egy fél év múlva megint felhív minket hogy visszaadhatja e? Arra jó voltunk hogy egy hétig etettük a kutyát, mert ugye azt se adott a "gazdi" amikor elhoztuk, nekünk meg már csak felnött táp van, de ez még a legkevesebb. Nem dobálózunk egy állattal!!!


köszönöm a válaszokat!


2011. márc. 31. 07:45
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:

Még hozzá tenném. A "gazdi" az utolsó levelébe azt írta, hogy elvinnénk e neki a kutyát...nem neki kéne a kutyáért jönni???!!!


Párom visszaadná, úgy hogy a legközelebbi ilyen esetnél többet nem adjuk vissza neki.

Én meg keresnék egy felelősségteljes gazdit.

2011. márc. 31. 07:48
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Nem adnám vissza, viszont a vételárat igen (ha még nem tetted meg). Onnantól fogva megint tiéd a kutya, annak adod, akinek akarod.
2011. márc. 31. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Úgy volt megbeszélve, hogy amikor eladjuk utána adjuk vissza neki a vételárat.
2011. márc. 31. 07:54
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Alig hiszem el,hogy milyen emberek vannak!Nekünk nem kutyusunk van,hanem két tündéri nyuszkónk,5 és 4 évesek,a világ végére mentünk értük a tenyésztőhöz.Mai napig tartjuk velük a kapcsolatot,sokat levelezünk,képeket küldök a nyuszikról nekik,és nagyon örülnek,mindig megköszönik,és kérik hogy még küldjek bármikor.Amikor beteg volt az egyik nyuszikám,és nagyon aggódtam,akkor is ők öntötték belénk a lelket,hogy nem lesz semmi baj.Egy állatkával nem lehet így játszani,érző lények,ugyanúgy mint az emberek!!!Nem adnám nekik vissza a kutyust,vigyék a pénzüket,inkább keresnék neki másik felelőségteljes, gazdit,biztos hogy találni fogtok ilyen gazdit!Én ezt nem tudom elfogadni,hogy egy állatka sorsa,bármilyen állatkáról legyen szó,ilyen embereken múljon!És ha legközelebb problémájuk lesz,kiteszik a kutyust az útszélére???
2011. márc. 31. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
Én nem adnám vissza. Viszont tanulság, hogy ilyen esetekre írjatok valami kitételt a szerződésbe, amire aztán hivatkozhattok.
2011. márc. 31. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
A szerződésben van egy olyan rész, hogy a kutyát 1 éves kora alatt a tudtunk nélkül nem ruházhatja át másra.
2011. márc. 31. 08:12
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

Egy ismerősöm pontosan ugyanebben a cipőben járt. Elvitték a kutyát, majd fél hónap múlva szóltak, hogy romokban a családi élet, válás stb stb, nem tudják a kutyát tartani.

Ismerősöm elment a kutyáért, és visszaadta a vételár x százalékát (nekik így volt a szerződésben).

Viszont a hölgy ismét jelentkezett, hogy megbeszélték, béke van, mégis szeretnék a kutyát.

Nem kapták vissza, én ezzel teljesen egyetértek.

Azóta a kutya, új gazdinál van.

2011. márc. 31. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

Én is inkább új gazdit keresnék neki.

Mi mikor befogadtuk albérletben a kutyánk, rá 3 napra hívott a tulaj, hogy a szomszédoktól megtudta kutyánk lett és választhatunk, vagy továbbadunk a kutyán, vagy keressünk másik albérletet.

Költöztünk...

2011. márc. 31. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

08:21-es.


Mi azért nem akartunk %-ot beleírni, mert a legtöbb embert ismerve a tudtunk nélkül továbbadná, azt meg nem akarjuk.


Nem tudod, hogy hány százalékát adták vissza?

2011. márc. 31. 08:36
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

Nem ezt sajnos nem tudom. Viszont érdemes a szerződés megírásába jó sok időt beletenni, hogy ne legyenek kiskapuk.

Van akinél egy szerződés nincs egy egész oldal, de láttam már olyat is, ami majdnem 10 oldal volt.


Én a helyedben pl azt a részt, hogy a kutyát 1 éves kora előtt a tenyésztő tudta nélkül nem ruházhatja át másra, kijavítanám. A kutyát a tudtotok nélkül SOHA nem ruházhatja át másra.

2011. márc. 31. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!