Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Collie (skót juhászkutya)...

Collie (skót juhászkutya) vagy sheltie?

Figyelt kérdés

nem küllemre gondolok

Milyen a jelleme?

Egy 15 éves lánynak melyiket ajánlanátok a másik kutyája mellé?

Körülmények:

Lakásban lenne tartva van már két kutyánk.(nagy lakás) Napi 3 óra séta plusz tanítás, hétvégenként kirándulások nagyobb séták (kb 4-5 óra) A másik kutyám képzett jól szocilizált ...

Nem lenne baj ha kicsit pörgősebb lenne de lakásban nyugodt legyen, könnyen tanítható legyen, és nagyon-nagyon hűséges :D (nem baj ha egyemberes)

Bírja a hosszú sétákat plusz a reggeli biciklizéseket (ez nincs benne a 3 órában) És lehet hogy agilityznék vele vagy frisbeeznék vele :D A szőr ápolással nem lenne gond mert nagyon szeretem fésülni, fürdetni őket. A másik kutyám is hosszú szőrű :D

Jó kennelt ajánlotok?

Szerintetek melyik legyen?


2011. márc. 31. 10:45
 1/9 anonim ***** válasza:
Szerintem a sheltit válaszd.Kisebb,pörgősebb és kevesebb pénzbe van ami talán fontos lehet két kutya mellett.Ráadásul agilityre és frisbeere is jobb mert sztem eléggé mozgékonyak és mindemellett még nagyon szépek is.Persze a collie is nagyon szép kutya de ha választani kell akkor sheltie,még a szőr ápolása is könnyebb.
2011. márc. 31. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
70%
A sheltienél számítani kell rá, hogy nagyon érzékeny fajta... Szerencse kérdése h milyet fogsz ki - főleg a magyarországi kennelekből.
2011. márc. 31. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Sheltie. Kedves, aranyos kutya és jól lehet vele sportolni. Sokszor látom fiatal kutyás lányok kutyájaként. Csak hát nagyon kell figyelni hogy honnan veszed mert ideges lehet, vagy rossz a munkakészsége.
2011. márc. 31. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
sheltie, nekem mind a kettő van és szerintem a sheltie pörgősebb, kevésbé problémás kutya. Van magyar országon néhány nagyon jó tenyésztő tudok ajánlani privátba ha kell.
2011. márc. 31. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
(basszus a Magyarország szót egy magyar ember tudja már leírni helyesen......)
2011. márc. 31. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Sheltiee :)
2011. márc. 31. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
62%

Itt senki nem dönthet helyetted, neked kell eldöntened, hogy melyik áll közelebb a szívedhez. Nekem colliem van (3 hónapos múlt) és én nagyon meg vagyok elégedve a fajtával is meg a kicsivel is. Nagyon okosak, szinte mindent azonnal megtanult és könnyen beilleszkedett hozzánk, éjjelente nem volt egy szava sem és a szobatisztaság is szépen alakul. Jó természetű, kiegyensúlyozott kutyus, a zsúfolt belvárosban is végigmehetek vele minden gond nélkül, pedig még csak párszor voltunk sétálni.

Nekem a sheltie pörgőssége, ugatóssága nem annyira szimpatikus, meg a nagyobb kutyák közelebb állnak hozzám, ezért választottam colliet.

Viszont azt mindkét fajtáról tudni kell, hogy lakásban tartva korántsem lesz annyi és olyan minőségű szőre, mint a kertben tartott társainak.

Tenyésztőket tudok ajánlani privátban, sokakat ismerek a fajtában.

2011. márc. 31. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Utolsó, de a kérdező pont sportolni akar és ahhoz nem a nyugodt kutyák a legjobbak...
2011. márc. 31. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
62%
Én is sportolni fogok a collieval, azt gondolom mindkét fajta tökéletes lehet sport célra is, bár a sheltiet ilyen tekintetben többen ajnározzák. Aktívak a colliek is nagyon, de nem túlzottan. Ha kell nyugodtak, de ha munka van, akkor teljes erőbedobással képesek dolgozni.
2011. márc. 31. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!