Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Be kell jelenteni az orvosnak,...

Be kell jelenteni az orvosnak, hogy a kutyám törzskönyvet kapott?

Figyelt kérdés
2011. márc. 31. 11:51
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Mi az, hogy kapott? Úgy érted van egy törzskönyves kutyád?

Egyébként nem számít a doki szempontjából, hogy fajtatiszta e, vagy sem.

2011. márc. 31. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Nem, úgy értem, hogy nem volt neki, aztán felnőtt korában kapott B törzskönyvet ( lehet hogy már nem így hívják.)
2011. márc. 31. 11:56
 3/14 anonim ***** válasza:
A csippet, ami a törzskönyvön szerepel ,kell átíratni a nevedre és beregisztráltatni.
2011. márc. 31. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Amikor megyünk az orvoshoz látom hogy mások is viszik magukkal a törzkönyvet, meg mintha azt olvastam volna, hogy a tenyésztők törzskönyve is átmegy az orvosuk keze alatt.
2011. márc. 31. 11:57
 5/14 anonim ***** válasza:
Versenyre való B-t kapott? Nem kell. Tenyészteni meg amúgy sem lehet vele.
2011. márc. 31. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
A kutya és chip az én nevemen van és volt mindig is.
2011. márc. 31. 11:57
 7/14 A kérdező kommentje:
Versenyzek vele, de a tenyészszemle alapján tenyésztésre is alkalmas (igaz nincsenek ilyen terveim).
2011. márc. 31. 11:58
 8/14 anonim ***** válasza:

B-vel tenyészthető?

Ha minden a neveden van. nem kell a doki.

2011. márc. 31. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Köszi. :)
2011. márc. 31. 12:29
 10/14 anonim ***** válasza:

Komolyan mondom, már másik kérdésre válaszolva is írtam, hogy az MKSZ kiad "B" törzskönyveket amire azt is rávezeti, hogy "tenyészthető". Én is meglepődtem, amikor láttam.

Amit te mondasz, kérdező, hogy "átmegy az orvos kezei alatt", az a MEOE törzskönyveknél van. Ők a chipező állatorvosnak küldik a származási lapot és a chipet, az állatorvos bechipezi a kutyát, ráragasztja a matricát a származási lapra és oddadja a tenyésztőnek. Utána nem kell a származási lapot az orvosi vizsgálatokra magunkkal hurcolni, hacsak nem a tenyésztésbe vonáshoz szükséges szűrővizsgálatra megyünk, de akkor is elég szokott lenni egy másolat.

2011. márc. 31. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!