Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Beagleről mi a vélemény?

Beagleről mi a vélemény?

Figyelt kérdés
nem arra lennék kíváncsi, hogy szökős. a tartására, etetésére, fésülésére, méretére, betegségeire, viselkedésére, gazdik, írjatok.(:
2011. márc. 31. 12:15
 1/9 anonim ***** válasza:
nagyon energikus kutyus,nem agresszív,barátkozós és én semmiképen sem ajánlanám lakásba.
2011. márc. 31. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:

nekem beaglem van. és régen ténylég szökős volt, de már ha kimegyek a boltba, kijön mellettem és a bolt körül megvár.


nagyon sokat eszik, vagyis enne. mindenevő, papír, nejlon, ruhák, alufólia. tanítani nem nagyon lehet, de ettől függetlenül aranyos és játékos, és soha nem cserélném le másikra.


Beteg még nem volt. Néha hány, de az a túl sok 'kajától'.


Nem túl nagy, kis tömzsi:)

2011. márc. 31. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Tanítani minden kutyát lehet!

A beagle-nél ez is csak motiváció kérdése. Ha nagyon kajaőrült etetés után kell foglalkozni vele, mikor már nem éhes annyira.

Egyébként szerintem méretre könnyen kezelhető kutya, ha valaki nem az óriási kutyák szerelmese. Szőrével nincs sok gond, kertes házba ajánlott sok sétával és egyéb otthoni foglalatosságokkal..

2011. márc. 31. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Pont, hogy etetés előtt kell vele foglalkozni, mert akkor éhes és még jobban fog figyelni, ha a kajával motiválod. Egyébként makacs, energiabomba, de barátságos aranyos kis kutya :) Fésülést szerintem heti 1 átkefélésnél többet nem igényel. Tartás: bombabiztos kerítés. Méret.. nekem még az éppen pont belefér az elvárásomba. Mondjuk én a nagy termetű kutyákat szeretem.
2011. márc. 31. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:

Az egyik nagyon jó barátomnak is Beagle-je van. :))

Nagyon energikus kutya.Nagyon szereti a hasát ezért vigyázni kell nehogy túletessék! (főleg ivartalanítás után)

Játékos, barátkozós és egyáltalán nem agresszív!Szereti a gyerekeket és jól türi a többség ha dögönyözik! :D

Az, hogy mennyire tanítható/mennyire szökik el az mind a neveléstől függ!

Egyik ismerősömnek 2 Beagle-je van és szinte soha nem sétálnak pórázon!Verseny szinten Agilityznek és nagyon gyorsan tanulnak, rengeteg trükköt tudnak!Őket erdős, ismeretlen, idegeken szagokkal teli helyen is ellehet engedi mert korán elkezdték a nevelésüket!Nem is egy ilyen Beagle-t ismerek szóval.. angyon is okos kutyák! :D Sok sikert!

u.i.: Hangos fajta ezért az ugatásukkal óvatosan! ;)

2011. márc. 31. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Hugomnak van. Nagyon finom plüss szerű szőre van, folyton mozog, jön-megy, fut mint a golyó, szökős, hízelgő de csak mióta felnőtt. Kölyökként 2 pillanatig nem ült mellettünk, kibújt a simi alól, most meg az ölembe pakolja a 15 kilóját. :D

Igazi kis izomgolyó aki imád futni, majd a füleit hagyja el. De tanítható, a hugi már 14 parancsra megtanította, ül, fekszik, forog stb. kiviszi mezőre és elengedi és visszajön sípra.

Nagyon barátságos mindenkivel. Ugatása inkáb tutulásféle.

Úgy mondja vu-vúúú...

Egy tündéri rosszcsont, kis ördög aki mindent elvisz ha ott felejted, szétrág, minden érdekli, nem fél szinte semmitől. Elég egészséges fajta, ha jó helyről szerzi be valaki, hugomé rendes tenyésztőtől van. Bársonyfülű erdőkerülő kennelből. Van mellette egy idős keverék németjuhász jellegű kan kutyus (ő szuka 3 éves) és megőrjíti. Mármint fülébe ugat hogy játszon, de az okos öregúr imádja a kis hugyos csajt, vigyáz rá mindig. :)

Hajlamos a hízásra mert imád kunyerálni, ezt gyönyörű szomorkás szemekkel teszi, seggét a földre rakva, kérő kis mancsokkal. Hugom nem győz figyelni rá ne hízzon, ha felcsúszik 1 kiló lemozgatja, és diétára fogja kicsit.

Eszméletlen kis dög, gyönyörű és imádom! :D

2011. márc. 31. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

imádom egyszerűen azok a nagy szemei!!!!

Nagyon szeretem,tanított kutya,semmi rossz el nem mondható róla,amit egyszer megtanul azt nem felejti el,hivatalos akadálypályát egy nap alatt megtanult végigmenni rajta,keresés szintén egy nap volt(ételkeresés,ember még nem volt)

Hűséges,és ragaszkodó,emelett barátságos,a 2 éves gyerekkel simán eljátszott!!

Bátran ajánlom mindenkinek,okos,szép és intelligens kutya/kutyák!!

Bármilyen kérdésre szívesen válaszolok,ha érdekel róla valami....:)Van rá okom,hogy miért...:)

2011. márc. 31. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Nekem van egy.

Az etetése egyszerű, mert mindent imád, de éppen ezért nagyon oda kell figyelni, mert ha tehetné, annyit enne, hogy a végén guruljon...

Így az élelemmegtagadás is nehéz vele.

Nagyon hullik a szőre egész évben, de főleg ilyenkor, vedlésnél.

Hihetetlen, hogy mennyi szőre van, ott van az összes ruhán (a frissen mosottakon is), a bútorokon, amikre fel sem mehet. Furminatort használunk, de így is nagyon sok a szőr. Olyan kis hegyes a szőre vége, hogy mindenbe beleakadjon és a porszívónk sem szedi ki sehonnan (szőnyeg, kocsi, kanapé). A méretéről nem értem mire vagy kíváncsi...

Nagyon szívós fajta, jól bírja a szervezete a dolgokat, az enyém nem nagyon szokott beteg lenni. Viszont könnyen megfázhat, ezért én semmiképp nem javaslok kizárólag kinti tartást, még jó meleg házzal sem. Mi télen bent tartjuk.

A viselkedéséről annyit, hogy nagyon hiperaktív, folyton talpon van, mindenhol ott akar lenni. Mindig szaglászik, mindent megvizsgál. Én naponta 3-4 órát mozgatom intenzíven, és még van ereje itthon rosszalkodni. Más állatokkal jól kijön, ha szoktatva van.

Nagyon ugatós, az enyém mindent megugat, most éppen próbálom erről lenevelni.

Az enyém nagyon könnyen tanítható, kutyasuliban a leggyorsabban, legkönnyebben tanulók között van, de azt mondják, hogy ő kivételesen okos és jó beagle.

Kezdő kutyásoknak nem ajánlott, mert nagyon makacs és nehezen kezelhető. Sokan vesznek ilyen fajtát, és nem bírnak vele, nagyon nehéz eset.

2011. ápr. 5. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

16:07

18:18-as vagyok:)

Az enyém egész telén kint van imádja a havat:)Pont hogy csak nyáron jöhet be mert a lakásban hűvös van:)

De akkor is csak az egyikőjük...:)

Az enyéim is mindig mindent megszaglásznak,de furcsa módon nem hullik ennyire a szőrük:)

2011. ápr. 10. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!