Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » NEM KERÜLHET HOZZÁ MÉG EGYSZER...

NEM KERÜLHET HOZZÁ MÉG EGYSZER KUTYA! MIT TEGYEK?

Figyelt kérdés

Az lenne a problémám, hogy van egy ismerősöm, aki még csak 18 éves, eléggé gáz az anyagi helyzete, az apjával él, apja munka nélküli, a személy akiről beszélünk nem dolgozik, nem tanul, eléggé igénytelen a környezetére, felelőtlen...

Na most, volt neki régen egy kutyája, vékony volt a kutya, volt minden baja, sose tanulta meg a szobatisztaságot, semmit se tanult meg, mert a személy vele kapcsolatban sem volt körültekintőbb...

Sikerült a kutyát jó körülmények közé juttatni, de ez a személy megint kutyát akar magának, ráadásul nem is akármilyet...(pit bull)

Azt mondja, hogy meg tudna neki adni mindent, ami csak kell neki.

Nem tudom, hogy tudnám jobb belátásra bírni, hogy neki inkább egy plüss kutya lenne jobb, amit nem kell etetni, nem kell tanítani, nem kell sétáltatni, nem kell költeni az állatorvosra, mert ugye semmi pénze nincsen, nem tudom, hogy oldaná meg ezeket, elég komoly kutyát akar maga mellé, de pénze nincs arra, hogy igényes helyről vegye, nem akarom, hogy szegény előző kutya sorsára jusson a következő is...

A másik fele, hogy egy alig 40nm-es, 8.emeleti panelban lenne a kutya, ahol mozgási tere egyenlő a nullával, ezzel még gond nagyon nem lenne, ha vinné minden nap sétálni, de az meg luxus, ugye...

Mit csináljak?

Hogy akadályozhatnám meg, hogy kutya kerüljön hozzá?

Hogy beszéljem le róla?

SEGÍTSETEK!


2011. márc. 31. 13:38
1 2
 1/12 anonim válasza:
100%

Elmagyaráztad neki pontosan az összes dolgot?

Ha ezt sem érti meg,akkor szerintem hagyd rá hadd tanuljon a saját hibájából.

2011. márc. 31. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudod.Igazán bele szolni nem tudsz abba hogy kutya lehet e nála vagy sem.Az ö döntése. nem a Tiéd!

Max beszélni tudsz erröl vele.

2011. márc. 31. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Fogadd örökbe,és leugatod a fejét.
2011. márc. 31. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
0%
Én azt tanácsolom ne szólj bele más életébe azt csinál amit akar nem te döntöd el.Mindig olvasom ezt hogy hogyan tudnám megakadályozni hát előbb az irigységet kéne megakadályozni.
2011. márc. 31. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Minden nap beszélek vele erről, ő mindig azt hajtogatja, hogy ő nem tud kutya nélkül élni, ő vágyik egy kutyára...elmondtam neki, hogy ennyire önző nem lehet, hogy csak a saját érdekeit nézze, de nem fogja fel...

Az előző kutyája szerinte "selejtes" volt agyilag és azért nem tanult meg semmit, a mostani helyén tökéletesen viselkedik...

A kutya amúgy francia bulldog volt, demodex-es lett, de nem tudta kezeltetni azt se, mivel nem volt rá pénze, a kutya meg csak szenvedett...

2011. márc. 31. 14:07
 6/12 A kérdező kommentje:

14:03-asnak

Irigységet?

Remélem ezzel nem rám céloztál...

2011. márc. 31. 14:08
 7/12 anonim ***** válasza:
0%
Mért ki másra?Az ilyen emberek szoktak ilyet csinálni mert hogy neki lesz olyan kutyája nekem meg nem lehet ezért neki se legyen.Te azt reméled hogy nem neked címeztem én meg azt remélem hogy te nem ilyen vagy.
2011. márc. 31. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Kicsit tévedsz, ha ezt gondolod rólam, nekem már van egy kutyám és imádom őt, a pit bull-ok meg nem az eseteim, de ugyan úgy állat, ugyan úgy kutya, utálom ha egy ember az önzősége miatt nem veszi figyelembe az állat igényeit stb stb...
2011. márc. 31. 14:24
 9/12 anonim ***** válasza:

Kérdező! Sajnos semmit sem tudsz tenni az ügy érdekében szerintem sem. Max annyit, hogy tovább hajtogatod neki azokat amiket eddig is.


A válasz megírásának időpontja: ma 14:03

Ha kötekedni támad kedved valakivel, azt inkább személyesen tedd, ne itt, névtelenül.

2011. márc. 31. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Nem a te dolgod. Ha nagyon rossz körülmények között tartja, akkor fel lehet jelenteni. Több közöd nem nagyon van a dologhoz.
2011. márc. 31. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!