Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Műtéti úton megoldható-e?...

Műtéti úton megoldható-e? Bővebben lent!

Figyelt kérdés

A kutyam 18 honapos, 9 honapos kora ota szed izuletvedo vitaminokat (nem olcso lavet stb, hanem GF 600, Glycofex...). A problem a kovetkezo. Lazak a szalagjai a hatso labaknal, a csanknal, de elol. Ez azt jelenti, hogyha megall akkor nincs szogelese hanem a laba pont a masik iranyba bicsaklik elore. Nem nagyon, de eszreveheto.Fajdalmai nincsenek, a gyogyszert, vitamint azert kapta, hogy erosodjon. Nem mozog sokat, nincs futatva, kertben szaladgalhat amennyi jol esik, es neki jol esik. Lakasban alszik, szuper premium tapon el, haz koszttal kiegeszitve (nem moslek, direkt neki fozve).

Ortopedusnal jartunk par napja, mivel videken lakunk, felhoztuk Pestre mutet celjabol, hogy meghuzzak a szalagot. A doki azt mondta az lehetetlen, nincs szalag mutet es nem is lehet. Szedje tovabb a vitaminokat ennyit tudunk tenni. Torzskonyves, fajtatiszta kutya, a szuloknel es a nagyszuloknel sem volt ilyen problema, viszont egy alomteestverenek hasonlo problemaja van. Mit lehet tenni? valoban nem mutheto? felek, hogy igy annyira kikopik a terd, illetve a csipo a kompenzalas miatt, hogy mozgaskeptelen lesz :( Nem hiszem el, hogy nem lehet megmuteni!!! Otlet? Segitseg? Profi ortopedus?


2011. márc. 31. 14:00
 1/6 anonim ***** válasza:
Kinél voltatok? Szalag műtétek léteznek, de azt nem tudom milyen típusúak. Aki nagyon jó orvos és én csak ajánlani tudom az dr. Muka Péter (Gödön rendel). Nagyon jó szakember! A másik - ezt kiegészítően - a fizioterápia. Rengeteg olyan gyakorlat, masszázs van, amit szakember meg tud mutatni, amivel erősíthetitek a lábat, izmokat, szalagokat ill. tehermentesíteni lehet. Nálunk ez a lány volt, csak ajánlani tudom, nagyon hozzáértő: [link]
2011. márc. 31. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Én is a gödi klinikát ajánlanám, a halálból hozták vissza a fél éves shi-tzunkat.

2 hétig vittük pesten orvosról-orvosra, egyik sem tudta hogy mi baja van.

Végül itt kezelték ki, bélelzáródása volt - a doki nem is értette, hogy a fenébe nem vették észre sehol.

De iszonyat jó volt látni, hogy a haldokló kis pamacs akit otthagytunk a doki mögül szalad ki hozzánk, amikor érte mentünk :) Még pont időben értünk oda.

2011. márc. 31. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Koszonom az infokat, L-F-ant klinikan voltunk. A kiegeszito kezelesek mind rendben vannak, engem az erdekel, hogy a mutet is megoldhato-e, mert szerintem mas nem fog teljes mertekben segiteni max a fajdalmat csokkenti vagy kitolja az idejet a durvabb leromlasnak.
2011. márc. 31. 14:59
 4/6 anonim ***** válasza:

Ott Dr. Szabados Réka rendel, nem? Nála voltatok? Ha jól rémlik ő is tagja a kisállat ortopédiai egyesületnek - így azért valószínű, hogy ő tudja mit beszél. De ha nagyon nem bízol benne, akkor rajta kívül mondom, én a Muka Pétert bátran ajánlom, valamint a Zsoldosról, a Diószegiről és a Bánfiról is jókat hallottam.

(én sportkutyázok, így - sajnos - több első vagy másodkézből lévő tapasztalatom van)


Mik a kiegészítő kezelések a kutyádnál?

2011. márc. 31. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Egyébként végső esetben - én is a kisallatfizios Biksi Otíliától hallottam - létezik kutyáknak is olyan gyógyászati segédeszköz, ami kívülről rögzíti az izületet. Tudod, mint az ilyen boka meg térdfogók. Pont most van egy ismerősömnek a kutyáján is ilyen, mert neki is térdszalag szakadása van, de nem vállalta a műtétet, többszöri konzultáció után, mert egyáltalán nem garantált, hogy sikeres lesz (elég kicsi az esélye) viszont 300 ezer forint. Náluk most Otília által előírt edzésprogram van, meg ilyen rögzítő, illetve vitaminok.
2011. márc. 31. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Térdszalag műtét hol 300 ezer??? Több ismerős kutyáját is műtötték már szalagszakadással, porcleválással stb de sehol nem volt még 100 ezer sem. Egy kétoldali csípőprotézi (!) műtét kerül annyiba....
2011. márc. 31. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!