Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Pedigree szárazeledel?

Pedigree szárazeledel?

Figyelt kérdés
Tapasztalatokat szeretnék, hallottam arról hogy rossz, ez iga? Vegyétek figyelembe hogy ne az 1500 Ft/k royal canin tápot nem tudok vásárolni 20 kg/hónapos mennyiségben... Tehát a pedigree az megfelelő?
2011. márc. 31. 16:08
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
100%

Nekem volt egy gyönyörű törzskönyves tibet terrierem, és jót akartam neki venni. Hát ez minden csak nem jó, fosott tőle. Állatorvoshoz vittem aki azt mondta érdekes, mert tény, hogy sok kutya fosik a pedigree-től. Nem nagyon ismerem a jó minőségű tápokat, sajnos nem került rá sosem anyagi fedezet, a rengeteg szereteten és törődésen kívül friskies balance volt ami neki bevált. Tudom ez nem minőségi, de szerette és nem fosott tőle. :)

Ha megteheted vegyél minőségi tápot, ma már megvenném, mert tudom azok jók a szervezetének és kevesebb is kell belőle etetésenként, így nem is kerül többe a kajája és egészséges marad a kutyus.

2011. márc. 31. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
100%

[link]

ennek nézz utánna!

2011. márc. 31. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 A kérdező kommentje:
Amitől fosott az milyen fajta volt pedigreen belül? :D
2011. márc. 31. 16:25
 4/32 anonim ***** válasza:
93%

Pedigree-árban van kb.a Josera(csak épp 20 kilós kiszerelésű az Economy),Brit,Arion,Dogland,ez mind jobb,mint a Pedigree.Nincs bennük színezőanyag.

A Pedigree 4% "melléktermék",az a vágóhídi hulladék szépített neve,növényi melléktermék(ez lehet pl.finomra őrölt dióhéj vagy bármi ilyesmi),színezék,ízesítő(enélkül egy kutya sem enné meg).Ne dobj ki rá pénzt,az olcsó "melléktermék"nem kerül ennyibe,a reklámot meg a csomagolást fizeted meg.

Az ízesítők miatt lehet,hogy szívesen eszi a kutya,de jót nem tesz neki.

Itt olvashatsz róla részletesen:

[link]

Bal oldalt alul találod az "Index"menüpontban a tápokat betűrend szerint és részletesen elemezve,érdekes lesz.A Pedigree csak azért kapott 1 csillagos minősítést,mert alacsonyabb minősítési kategória nincs.

Egyébként jobban megéri webáruházból rendelni.

Beírod a Google-ba a táp nevét és kiadja a webáruházakat,ahol kapni lehet,össze lehet hasonlítani az árakat.

2011. márc. 31. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
90%
Egyébként teljesen mindegy,melyik márka a Pedigree-n belül,ugyanolyan tré mind.A dogfoodanalysisen le van írva a Pedigree összes változatának elemzése.
2011. márc. 31. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 A kérdező kommentje:
De akkor miért van hogy a sarki állateledeles boltban dog chuwn 600 Ft/kg a pedigree meg 670 Ft/kg?
2011. márc. 31. 16:29
 7/32 A kérdező kommentje:
Akkor fiskiers pedigree cappy darling? Melyiket ajánlanátok, ez az amiből 20 kg/hó mennyiségben tudok vásárolni kutyáimnak...
2011. márc. 31. 16:36
 8/32 anonim ***** válasza:
100%

"fiskiers pedigree cappy darling" na ezek azok a tápok amiket ellenségemnek se adnék nem, hogy a kutyámnak. Ismerős tenyésztőmnél egy alomnyi kiskutya kapott véres hasmenést mert a az amúgy is érzékeny gyomrú fajtának felgyűlt a májában a színezék (ez konkrétan a friskies volt)

Vannak nagyon jó közép kategóriás tápok amik nem olyan drágák, kevesebbet is kell belőlük adni mint ezekből a vackokból és így árban végül kb ugyanannyira jön ki

2011. márc. 31. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
100%

Már-már a prémium eledeleknél is jobb, ha főzöl neki húst és veszel mellé vitamint. És akkor nem 4% hús, nem 80% hús hanem 100% hús! De a pedigré-t én sem nevezném eledelnek.

Vegyél mondjuk dog chow-t, mint írtad olcsóbb mint a friskies vagy pedigré.

2011. márc. 31. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
100%

Első vagyok. Nem tudom pedigree-n belül mi volt, de mindegyik szar, többen állítják. Csak a nagy reklám kampány van, mögötte minőség nulla.

Tudom hogy ezekből tudsz 20 kg-ot megvásárolni, de lehet hogy a másikból elég 15 kg is egy hónapra!

Először böngéssz acana és hasonló márkájú, minőségibb tápok után, számolgasd ki naponta mennyi gramm kell a kutyádra, és az ha elosztod mibe kerül napi etetése.

Milyen fajtájú kutyád van, felnőtt? Kb. hány kilós az állat? Jobban tudnánk segíteni ha ezeket megadod. Egy tacsinak nem az az igénye mint pl. egy kaukázusinak. :)

2011. márc. 31. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!