Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha egy kutya megszaglászik,...

Ha egy kutya megszaglászik, meg se mozduljak?

Figyelt kérdés

Álltam a megállóban, volt egy kóbor kutya, oda jött, és megszaglászott. Ugye, nem fogom arrébb rúgni, mert nem zavar, meg szeretem a kutyákat, de arrébb léptam, és hirtelen, megugrott a kutya, megijedt, és hátrébb lépett. Erre, én is meglepődtem, és azt hittem most megtámad.

De, csak megijedt, és tovább ment.

Ilyenkor nem szabad megmozdulni?

Arra gondolok, hogy a kutya megijed tőlem, és reflexből támad, szóval védi magát.


2011. márc. 31. 19:22
1 2
 1/15 Ninna ♥ ***** válasza:
57%
Ha látod, hogy teljesen normális hangulatban csak megszagolni megy oda hozzád, akkor maradj nyugodt, és határozott, és igen, ne mozdulj, hagyd, hogy végigszagoljon.
2011. márc. 31. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Ha megszaglászik, nem gond lehet várta volna az ételt stb..ilyenkor sose tegyél felé hirtelen mozdulatot, arra támadhatnak félelmükben is..
2011. márc. 31. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Ilyenkor jobb mozdulatlannak maradni, ne tegyél hirtelen mozdulatot, akaratlanul is megijesztheted, és akár meg is támadhat, még akkor is ha a szándéka nem volt agresszív.
2011. márc. 31. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

Csak ne ijeszd meg direkt, meg ne félj tőle, akkor nem lesz baj. Bár valószínű ha megijed, akkor is inkább félreugrik, még akkor is, ha kimondottan felé irányul az általa támadásnak vélt mozdulat.

Elhessegetni szabad, meg felszállni a buszra, pakolászni a táskádban, odébblépni, bármit, viselkedj normálisan. Egy normális kutya nem fog megtámadni, ha meg nem normális, akkor nem szaglászással fogja kezdeni :)

2011. márc. 31. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
az emberre támadás az a legutolsó dolog amit megcsinál én inkább attól féltem volna hogy lejelöl.
2011. márc. 31. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Egyetértek az előttem szólókkal, még annyi, hogy én azt szoktam csinálni, ha idegen kutya jön oda hozzám, hogy nagyon lassan odaengedem a kezem, hogy azt szaglássza meg.


Ma az esti sétánknál egy vizsla rohant oda a yorkimhoz. Érdekesen viselkedtek, mert egyik sem csóvált, csak nagyon óvatos mozdulatokkal próbálták egymást szaglászni. A kutyám végül megállt hátul a lábam mögött, erre a vizsla szemből átdugta a fejét a lábam között:D

Nem igazán voltam nyugodt, mert feszített testtel állt, de leengedtem hozzá a kezem, megszimatolta, és beletette az arcát a tenyerembe. Megsimogattam a fejét, a hátát, aztán -mivel az amúgy jóképű gazdi nem akarta tőlünk elhívni- végül kicsit arrébb toltam, és elmentem onnan.

Tudom, hogy a vizsla nem egy agresszív fajta, de ennél a kutyánál egy picit én is megilletődtem:)

2011. márc. 31. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 zsuzsabazsa ***** válasza:
Én a helyedben maradtam volna, a jóképű gazdival dumcsizni egy kicsit.:)
2011. ápr. 1. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
És ha nem jóképű....:)
2011. jún. 17. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim válasza:
4%
szerintem ilyenkor rúgd orrba
2011. jún. 17. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Csak ne úgy állj ott, mint akinek földbe gyökerezett a lába. Csak mint ha ott se lenne, rá se nézz. Valószínűleg semmit nem akar, csak megszagolni.
2011. jún. 17. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!