Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nem akar sétálni! Mit tegyek?

Nem akar sétálni! Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Westie szukám (4 éves lesz májusban) kb. 2 hónapja nem akar sétálni. Eddig el lett könyvelve a hidegnek, de mostmár elég meleg van.

Arra sikerült rájönnöm, hogy ha séta közben hazafele vesszük az irányt, akkor megy. Egész családdal ezt csinálja. Túl lusta? Nincs kedve? Mit csináljak, hogy újra sétáljon?


2011. márc. 31. 19:30
 1/9 anonim ***** válasza:
Ellustult, elszokott a téli hónapok alatt gondolom... próbáld meg felkelteni az érdeklődését a sétához, mondjuk egy másik kutyával vagy amit szeret...vagy csak egyszerűen vidd!, elvégre te vagy a gazdája, ne a kutya döntsön...
2011. márc. 31. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Nálunk mindig ez van. Meglátja a pórázt,és menekül,pedig sose bántottam, és sokat van elengedve is. Sétálni imád,de az indulás... Nem tudom miért :S
2011. márc. 31. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy valami baja van, fáj a lába, nehezen mozog, csak nem mutatja ki... Talán érdemes lenne megmutatni egy állatorvosnak.
2011. márc. 31. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Valamikor karácsony előtt levittük vidékre, és állandóan rohangált. Lehet, hogy hamarosan megint lekerül, lássuk ott is lusta-e, vagy csak itthon.

Köszönöm a válaszokat!

2. nem lehet, hogy a póráztól fél? Vagy ahol tartjátok a pórázt, ott valami amitől esetleg fél? Csak találgatok.

2011. márc. 31. 19:53
 5/9 A kérdező kommentje:
Utolsó: igen, de hazafele "normálisan" megy.
2011. márc. 31. 19:54
 6/9 anonim ***** válasza:
Az egészségével rendben van minden?
2011. márc. 31. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Igen, semmi baja. Csak sétálni nem akar, azon kívül minden rendben megy, eszik-iszik stb.
2011. márc. 31. 20:27
 8/9 anonim ***** válasza:

Nem történt vele mostanában - akár télen - valami vele?

Csak egy tipp: Szerintem nem érzi magát biztonságban kinn a szabadban (számára a biztonságot a lakás jelenti). Amikor hazafelé veszitek az utat, akkor megnyugszik a lelke és azért megy rendesen (mert nem fordultok már vissza). Tényleg ... ! Jól lehetne tesztelni a tüneteket, ha az utolsó pillanatban - mielőtt a bejárati ajtót kinyitod - megfordulsz és újra sétálni mentek. Akkor hogyan viselkedik? Húz vissza vagy elfogadja a döntésedet?

2011. márc. 31. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Ezt a tesztet már próbáltam, és húzott vissza. De mitől változhatott meg a viselkedése? Eddig is ezen a környéken sétáltunk, és semmi baja nem volt.
2011. márc. 31. 20:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!