Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit csináljak a kutyámmal...

Mit csináljak a kutyámmal nagyon félős lett?

Figyelt kérdés
Amikor elhoztam akkor nem félt semmitől most,hogy már megkapta az oltásit és bátran mehetnénk sétálni mindenkitől retteg kutyáktól ,emberektől.
2011. márc. 31. 20:12
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Legyél türelmes vele, nem tudom mennyi idős, ha kölyök hamar ha idősebb később de megszokja...Tedd rá a nyakörvet porázt és először kis rövid távokon gyakorolj vele, nyugodt, csendes helyen,dicsérgesd ha jön...hagyd hadd menjen amerre szeretne eleinte, majd egy idő után megszokja hogy nincs mitől félni, utcán csomó érdekes illat felkelti érdeklődését, bele fog jönni csak idő kérdése..
2011. márc. 31. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
2011. ápr. 1. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Mennyi idős a kutyus?
2011. ápr. 16. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Egyébként ha te félsz valamitől, mit szeretnél, mit csináljanak veled?
2011. ápr. 16. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
4 hónapos
2011. ápr. 16. 13:18
 6/11 anonim ***** válasza:
Az enyém is félős volt, meg az ismeretlentől most is megijed, de minél többet mentünk, meg minél jobban megismeri a környezetét, annál hamarabb múlik el a félelme.
2011. ápr. 16. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Természetes életkori sajátosság.

Három hónapos korig kb. teljesen bizalmasak, nem hiszik, hogy a világban van számukra ártalmas dolog, bíznak mindenben és mindenkiben.

Utána kezd ráébredni arra, hogy vannak veszélyek is és még nem tudja, kiben bízhat és kiben nem.

Ezen az életkori sajátosságon ember és állat egyaránt átesik.


Mindig kiakadok, amikor kölyök kutyát vesznek magukhoz és sem a kutyáról, sem a kölyökkori viselkedésről nem tudnak semmit.

Azt hiszik, elég az, hogy az ember okosabb, a kutya majd automatikusan olyanná lesz, amilyennek a gazdi megálmodja.

Sem türelem, sem tudás nincs, megfelelő szabályokat sem tudnak előre megtervezni. Majd menet közben kialakul. Aztán ha mégsem, akkor jön a megállapítás: ez egy buta, vagy kezelhetetlen kutya.

Áh, nem is folytatom, megintcsak kekeckedésnek veszik. :-/

2011. ápr. 16. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Senki nem mondta,hogy buta és kezelhetetlen sőt azt sem ,hogy nincsenek szabályok....Mivel felneveltem már pár kutyát és egyik sem csinálta ezt,hozzá tartozik hogy egyikkel sem vártam meg,hogy meglegyenek az oltásai,mindegyiket vittem magammal igaz csak kézben.Arra gondoltam,hogy lehet ezért lett ennyire félős.Türelmes vagyok vele,rengeteget megyünk sétálni,de hol jobb egy kicsit hol rosszabb...Csak szerettem volna megtudni,hogy kinek vannak ehhez hasonló tapasztalatai és mivel tudott segiteni a kutyájának.
2011. ápr. 16. 18:17
 9/11 anonim ***** válasza:

Az én Palotapincsim gyönyörű kislány..:)

Soha senki nem bántotta itt nálunk.. de senki, imádom a kutyákat.. ha valaki csúnyát mond rá.. hát leoltom a f*szomba. Ha kezet emelnének rá már akkor eltörném az illetőnek az biztos.:) Na szal nem bántották mióta idekerült hozzánk 2 hónaposan hoztuk el.. Viszont ha vki megakarja simogatni, már húzza is el a fejét... és fél.

Más kutyákra meg megbolondul xD egyszerűen neki menne még egy németjuhásznak is :D

2011. ápr. 17. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

ismertem jó pár kölyköt, főleg öv fajtákban, amelyik 4 hónap körül ezeket a jeleket mutatta, mint a tied.

Sok közülük meg is maradt egy kissé érzékeny idegrendszerűnek felnőtt korában is. De volt, amelyik elhagyta azt a jelenséget és újra a régi, nyitott kutya lett. Nem lehet pontos időt mondani, mikor álltak vissza. Mindegyiknél más ideig tartott.

Próbáld meg fokozatosan terhelni a kiskutyát. Az emberekhez, a forgalomhoz, stb.Ne akard azonnal tömegbe, nagy távolságra vinni.

Lehet, a fogzás okozza náluk ezt a változást, amelyik érzékeny rá.

2011. ápr. 17. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!