Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Néztem a 101 nagykutyát az...

Néztem a 101 nagykutyát az animal planeten és a shih-tzukról beszéltek és azt mondták hogy sokkal közelebb állnak a farkasokhoz mint a kutyák többsége, igaz ez?

Figyelt kérdés
2011. márc. 31. 21:14
 1/10 anonim ***** válasza:
nem hiszem főleg miután rákerestem hogy hogy néz ki. minden kutya nagyon közel áll a farkashoz. már csak azért is mert nemzőképes utódokat is tudnak létrehozni.
2011. márc. 31. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
ez a leghülyébb dolog amit valaha halotam az a kutya ami igazán közel áll a farkashoz az a cseh-szlovák farkaskutya..=)
2011. márc. 31. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Igen, a farkashoz a legközelebb a különböző farkaskutyák, és a német juhász áll! Ez látszik is a küllemükön sőt a német juhászt régen keresztezték is egyesek farkassal hogy vadabb legyen... meg hát, nem hiába hívja a nép nyelv a német juhászt, farkaskutyának..
2011. márc. 31. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Meg szerintem a husky is :)
2011. márc. 31. 21:42
 5/10 anonim ***** válasza:
igen akár az is, meg a malamut..szánhúzó kutyák is rokonságban állnak szorosan..
2011. márc. 31. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
a cseh áll a legközelebb hisz egy német juhász kannal fezedtetek be egy farkas szukát. Ezért is veszik el töle hamarabb a kölyköket mert elég sunyivá válik mikor anya" és a kölykök átvennék ezt a hülye szokást
2011. márc. 31. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Hát elég sok valótan dolgot össze tudnak hordani ebben a műsorban sajnos , ezért nem is nézem.De az is lehet hogy a fordítás miatt mondanak néha elképesztő hülyeségeket.
2011. ápr. 1. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

teljesen igaz! genetikailag sok szobacirkáló (toy dog) közelebb áll a farkashoz mint egy molosszoid tipus ilyen még a pekingi, a csivava, a shih-tzu, a griffon stb. az a gén amely tenyésztés során felelős a mini méretekért megegyezik a farkasok legfontosabb génjével (ennek neve: IGF1)

mellesleg a basenji, és a kuvasz amely a legközelebb áll a szürkefarkashoz...

egyébként meg bármelyik kutyát is nézzük az eltérés genom szinten 0,2 %-on belül van a farkashoz képest-pl. két különböző ember között lehetséges ettől jóval nagyobb eltérés is

2011. ápr. 1. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

pirospont az utolsónak!!!

:)

Robert Wayne az egyik leghíresebb biológus kutató aki a témával foglalkozott a közelmúltban, tehát a szobacirkálók ha nem is a legősibb fajták de mégis tenyésztésük folytán úgy alakult, hogy genetikailag a legtöbb kutyánál közelebb állnak a farkasokhoz

[link]

2011. ápr. 1. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 shih-tzu válasza:
valóban a shih-tzuk állnak a legközelebbi rokonságban a farkasokhoz. Kínában kezdték el tenyészteni és Buddha védőszentjeinek tartották őket :)
2012. jan. 15. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!