Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen módszerrel fegyelmezzem...

Milyen módszerrel fegyelmezzem 2 hónapos kiskutyám, hogy ne harapja vadul a kezem, karom?

Figyelt kérdés
Játszik, de erőből jön neki ugrik a kezemnek, karomnak és harapja annyira fáj, ilyenkor mi a fegyelmezési mód? Van nektek valami bevált módszeretek?
2011. ápr. 1. 09:15
 1/9 anonim ***** válasza:
Amikor ráharap adj visító hangot, az alomtársak is így jelzik egymásnak, ha durva a játék, ebből rájöhet, hogy erősen harapott. Ha egyértelműbb magyarázat kell neki, akkor fogd át a kis pofáját két oldalról az orr mögött a fogsorok oldalánál és kicsit szorítsd meg. Az anyakutya szokta így átharapni a kicsi pofáját, ha rendre utasítja. Nem kell finomkodni, ha nyüszít egy kicsit, az sem baj, akkor hamarabb megérti. Mert amúgy tovább próbálkozik, ha csak úgy finoman csinálod:)
2011. ápr. 1. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Ja és a nadrág száramba is hirtelen beleakaszkodik, nem akarja elengedni, szakítja szét:S
2011. ápr. 1. 09:21
 3/9 anonim ***** válasza:

Ha az zavar hogy harap, csináld azt mint hülye anyósom, kiabálj vele, csapkodd, abbahagyja, csak utálni fog.

Engem "harap", de nem erővel.

Ha túl erőset harap, akkor mutasd ki hogy fáj, és fordulj el tőle. Ezt a kölykök szokták egymás között, valószínű még nem tudja a pici, hogy mennyire erősen szabad harapni.

2011. ápr. 1. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Látom lemaradtam kicsit :D

Hát, nadrágról már nehezebb leszoktatni :D

Szerintem legegyszerűbb akkor is a "rászól, és megsértődik" módszert alkalmazni :)

2011. ápr. 1. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
24%
Tapasztalatból...mikor a kezedet harapja csapj az orrára, és NEM!szó, mikor pedig a nadrágodat, egy hajlékony vesszővel csapj a hátsó lábszárára, baja nem lesz tőle de jól megcsípi... pár alkalom és leszokik róla ne félj, ugyan ez alkalmazható ugrálás esetén is...fenyíteni néha kell, különben a kutya lesz a "főnök" nem te, az pedig nem jó!
2011. ápr. 1. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Nekünk is a visítás és morgás jött be.

Ha rámorogsz az nagyon jó, én a mai napig alkalmazom ha valami nem tetszik amit művel.

2011. ápr. 1. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Én azt láttam az egyik kutyásműsorban a tv-ben,hogy be kell kenni a kezet vajjal-így játszogatni a kiskutyával-és rájön hogy nem harapdálni kell a kezet,hanem nyalogatni.Így akellemes dolgot fogja elraktározni a buksijában a kézről.A tv-ben ez bevált módszer lett!!Szerintem próbáld ki!!Ha lehet többször is!!!!
2011. ápr. 1. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Másülönben az én 3 éves kutyám-ugyanilyen volt kicsinek-sajnos nem szoktattam le róla-így mai napig ha játszunk harapdálja,rágcsálja a kezem,ami nem túl kellemes!!Tehát valahogy mindenképpen szoktasd le róla!!!
2011. ápr. 1. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

ez normális viselkedés a kölyköknél .

a tesók így tanulják meg a határokat !!

amikor játszol vele,és harap, adj ki erős, magas hangot : jujjjjj, jajjjj,.

később érintsd is meg a kutyát, gyorsan ,csípj bele,egy kicsit.

így megtanulja ,hol a határ!

remekül beválik a puhaszájú kutyáknál, de a bullteriernél csodákra képes!

minnél erősebb lesz a kutya ,annál fontosabb megtanítani, hol a határ !!!

és mikor már erős ,hatalmas kutya lesz, akkor is ugyanúgy fogja majd meg a kezed !

finoman ahogyan megtanítottad !

ja ,és a tejfogak, hegyesek,karcolnak !!!

2011. ápr. 1. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!