Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Segítség! Yorki baj!?

92anna kérdése:

Segítség! Yorki baj!?

Figyelt kérdés
5 hónapos yorkim megeszik mindent.. a sárdaraboktól kezdve.. amit talál a földön :S mit tegyek vele? hiába minden szidás...!
2011. ápr. 1. 09:37
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Szerintem kutyasuli! Ott megtanulja az alapvető fegyelmet...de a kölykök ilyenek, nekem is amit talált az udvaron mindent ellopott, megrágott megevett de nem lett baja tőle, kinövi! De azt hogy hallgasson rád, szófogadó legyen mindenképpen érd el, késöbb nehezebb lesz!
2011. ápr. 1. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim válasza:
Szia. :) A mi kutyánk is ilyen volt ennyi idősen, bár nem yorki. Általában "kinövik", vagy legalábbis ritkábban jön elő.
2011. ápr. 1. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
alap parancsokra hamar megtudom tanítani, a korához képest meglehetőssen okos és fegyelmezett tud lenni, de ez az egy amivel gondunk van..
2011. ápr. 1. 10:04
 4/16 anonim ***** válasza:
Ha az udvaron, nincs semmi mérgező vagy veszélyes hulladék akkor ez nem gáz...most hogy megeszi a homokot, füvet játék közben semmi baja nem lesz tőle, kölykök ilyenek, kinövik!
2011. ápr. 1. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

mert hagyod .

a szidás a gyereknél sem hat ,pedig ő még érti is .

a kutya meg nem.

határozottan rászólni, mielőtt hozzáérne a dologhoz ( legyen az bármi )

,és a súlyához mérten erősen visszarántani .

( persze , csak finoman , ne úgy mint egy 25-40 kg-os kutyánál !!)

hogy megértse , a vezér azt mondta: ne !

ha nem működik, akkor a hiba a gazdában van

2011. ápr. 1. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
kedves utolsó.. ha a hiba a gazdában lenne,nem lenne ilyen fegyelmezett minden más dologban.. az alap parancsokat ül,fekszik,marad, és lábhoz már tudja.. nemhiszem,hogy ez menne egy határozatlan gazdinak!! egyszerűen a válaszokból leszűve még kíváncsi és kölyök.. megkóstol mindent..
2011. ápr. 1. 10:18
 7/16 anonim ***** válasza:
Semmi hiba nincs a gazdával, ezen esetben! Akinek volt már kölyök kutyája, az tudja hogy ilyenek...nekik minden új, és minden játék! Senki ne várja hogy egy kölyök kutya már minden parancsra vigyázzba vágja magát! Hagyni kell, hogy játékos kölyökkora legyen! Tanítani fontos ahogyan írta is hogy szokta, meg szófogadó is, de most hogy egy kiskutya játszik, az nehogy már baj legyen...Mikor felnő nem fog..most kicsi.
2011. ápr. 1. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
a tudatos nevelés melett 100%ig kiskutya is tud lenni, most csak az aggodalom beszél belőlem,hiszen akkoris megehet bármit ha én nem látom! és félek,hogy baja lesz tőle
2011. ápr. 1. 10:44
 9/16 anonim ***** válasza:
Ha nincs olyan az udvaron, amitől baja lehet, nem is lesz...egyedül arra vigyázz, nekem mikor kicsi volt, mivel szeretnek bottal játszani egy kis faág, keresztbe akadt a szájában, de szerencsére időben észrevettem...de ha veszel neki sok játékot, ilyen húzó kötél, rossz cipő, rossz póló, sípoló labda stb... azokkal leköti magát.
2011. ápr. 1. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen a hasznos válaszokat! :)
2011. ápr. 1. 11:06
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!