Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyám egy ideje mindenkit...

A kutyám egy ideje mindenkit megugat. Mit tegyek? 8 hónapos tacskó.

Figyelt kérdés
Elsőre nem tűnik vészesnek, de elég zavaró probléma. Panelházban lakunk, és a liftben vagy a folyosón mostanában mindenkit megugat, főleg a kisgyerekeket. Eddig nem volt ilyen, első naptól kezdve emberek közé volt szokva. Már a házban lakók is szóltak. Nem akarom odaadni senkinek, nagyon szeretem. Próbálom nevelni, félsikerrel, elég makacs természete van, de az alapvető parancsoknak engedelmeskedik. Ha ezt nem tudjuk megoldani, nem tudom mi lesz.
2011. ápr. 1. 12:40
 1/7 anonim ***** válasza:

De meg tudod oldani mert emberből vagy és gondolkozol cselekszel.


Egészen egyszerű:


Amikor viszed le ugye pórázon van. Márpedig a póráz olyan mintha a kezed meg lenne hosszabbítva.

Tehát amikor ugat a liftben vagy a lépcsőházban, megrántod a pózázt jó élesen, és rászolsz, hogy CSÖND, vagy NEM szabad!

Hidd el ez nagyon kellemetlen a számára, és le fog szokni róla.

2011. ápr. 1. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Hidd el, ez volt az első amit próbáltam, de semmit nem használ. Ha kicsit odacsapok az orrára vagy a fenekére az sem érdekli, ugyanúgy folytatja tovább. Itthon nincs vele sok gond, de amint kilépünk az ajtón...
2011. ápr. 1. 13:05
 3/7 anonim ***** válasza:
Ezt finom pórázrántást azért kell alkalmazni, hogy eltereld a figyelmét arról, amitől ilyen izgatott lett. Az is jó, ha kicsit megbököd, csak zökkentsd ki. És ami nagyon fontos, ha korrigálod a helytelen viselkedést, akkor jutalmazd meg a helyesért! Amikor épp nem ugat, pedig hasonló szituban ezt tenné, jutalmazd meg, így megerősíted benne, hogy úgy a helyes, ha csendben figyel.
2011. ápr. 1. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Lassan kezd felnőtté válni, és úgy mond "hősködni"...Szerintem mikor valakit megugat a liftben, pórázt rántsd meg, és Csend vezényszó! Ha ez nem válik be, egy vékony vesszővel a hátsó lábszárára csapsz, ami jól megcsípi, aztán a Csend vezényszó! Előbb utóbb megtanulja így, ki is a "főnök"! Néha fenyíteni kell..
2011. ápr. 1. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Próbálkozom vele:) Most rendeltem ugatásgátló nyakörvet(ultrahangosat!), hátha használ valamit... ha minden kötél szakad elviszem kutyasuliba, csak az nagyon drága...az ivartalanításon is gondolkozom.
2011. ápr. 1. 14:39
 6/7 anonim ***** válasza:

Az ivartalanítás nagyon jó dolog, de ez nem fogja befolyásolni az ugatásban. Az ultrahangos ugatásgátló végül is ugyanaz, csak nem a rántást kapja a nyakára.

Nem voltál eddig határozott és finomkodtál vele.

Rántsd meg jól azt a pórázt tiszta erőből. Hidd el használni fog az is, és nem kerül egy fillérbe se. :-)

2011. ápr. 1. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

16:24 vagyok. Amúgy nekünk is van tacsi. És bár kertes házban vagyunk, Ő is szabályozva vagyon az ugatásba, mert a szomszédba baba van és nem akarjuk hogy zavarja őket.

Eleinte kapta a póráz rántásokat, vagy a grabancát elkaptam neki, és megráztam. Na az nagyon nem jött be neki.

Most már elég ha megzörgetem az ablakot, és csöndbe marad.

2011. ápr. 1. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!