Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ma találtam egy kullancsot a...

Ma találtam egy kullancsot a kutyámban, mit csinálak vele?

Figyelt kérdés
A kutyámban ma találtam a fülénél egy kullancsot... Elvigyem az állatorvoshoz? Ha elviszem mennyiért veszi ki belőle...
2011. ápr. 1. 19:12
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
kullancsot te is kitudod venni...
2011. ápr. 1. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Hogyan?
2011. ápr. 1. 19:14
 3/19 anonim ***** válasza:
Kiveszed kézzel, aztán Betadin a helyére. Megszívta már magát?
2011. ápr. 1. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
Ja már növekszik. de nemmerem, mert már állítólag az a rossz, ha én nekiesek, és kitépem belőle.
2011. ápr. 1. 19:15
 5/19 anonim ***** válasza:
csipesz vagy öld meg a csipesszel hogy ne szívja magát tovább vagy szedd ki vele
2011. ápr. 1. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:

Ha nincs be oltva a kutyád valami (pl.: Lyme-kór) ellen akor vidd el az állatorvoshoz, de viszafele már beoltatva vidd...

Ha bevan oltva, akkor nem kell b*szarni a kullancstól, nem fog belédharapni, szóval szedd ki a kezeddel (esetleg szemöldökcsipesszel) , megfogod a fejénél és kirántod, ha a feje mennt maradt akkor azt feltétlenül szedd ki!

2011. ápr. 1. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
Fogd meg minnél közelebb a bőrhöz és csavard óvatosan. Csipesszel is lehet. A kutyának nem fáj, a feje meg ki fog lökődni ha nem tudod kivenni. Ne vidd orvoshoz még, csak figyeld hogy nem lesz-e rosszul, mert bizony a kullancstól beteg lehet.
2011. ápr. 1. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
Ja és aztán égesd el (nem viccelek).
2011. ápr. 1. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
Nehogy szétnyomd a kullancsot akkor, ha még bennt van a kutyában, mert agyhártya gyulladást is kaphat a visszaköpött vértől! Ha kisebb vagy (10-13 éves) akkor a szüleidet kérd meg ők úgyis tudni fogják, Ja és én a kullancsot elégetni szoktam, mert ha szétnyomod, akkor a vér ott marad és az undi ;)
2011. ápr. 1. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
Figyeljetek- Védőoltása van szimplán- én nem nyúlok hozzá- az érdekel, ha elviszem állatorvoshoz, akkor mennyit kér azértm hogy kiszedje a kullancsot..
2011. ápr. 1. 19:24
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!