Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Igaz, hogy ha egy francia...

Igaz, hogy ha egy francia bulldogot, vagy hozzá hasonló, az átlagosnál jobban "kidülledő" szemű kutyát hám helyett nyakörvvel sétáltatunk akkor egy idő után kiesik a szeme? O. O

Figyelt kérdés
2011. ápr. 2. 09:01
 1/5 anonim ***** válasza:

Nem szó szerint kiesik.

Csak ha felfokozott állapotban meghúzzúk a nyakörvét a szokásosnál jobban kidülled, úgymond "kiugrik".

De szoros nyakörv is okozhatja.

Nem tudom hogy tényleg igaz-e, mindenesetre ha ilyen kutyám lenne, hámot vennék neki.

2011. ápr. 2. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
o.O az durva :S köszi a választ
2011. ápr. 2. 11:43
 3/5 anonim ***** válasza:
Hát ha olyan szorosra húzod a nyakörvét, igen csak "kiugrik" a szeme..:) de rendes lazább nyakörvvel ilyet még nem tapasztaltam..
2011. ápr. 2. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
egy állatorvosi műsorban volt erről szó, a nagyon kicsi (csivava) fejű kutyáknak a fejükhöz képest hatalmas szemük van, azzal lehetnek problémák, hála a lelkiismeretes tenyésztőknek
2011. ápr. 2. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Valóban kiugorhat a szeme, de szerintem inkább azért való az ilyen kutyáknak hám, hogy nem fulladjanak meg (rövid orr).
2011. ápr. 2. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!